Back to Question Center
0

Wydajne usuwanie złośliwego oprogramowania: przewodnik od Semalt

1 answers:

Ten przewodnik został zaprojektowany w celu wyeliminowania złośliwego oprogramowania z systemu, który został zainfekowany, jeśli można go pomyślnie uruchomić. Jeśli podejrzewasz, że złośliwym oprogramowaniem, które zainfekowało twoje urządzenie jest Crypto (Cryptolocker, TeslaCrypt, itp.), Ten przewodnik nie jest dla Ciebie. Twoje dane są zagrożone i powinieneś zamiast tego utworzyć post. Jeśli komputer nie jest w stanie uruchomić się w wyniku złośliwego oprogramowania, zaleca się napisać post, ponieważ ten przewodnik może nie być pomocny.

Jeśli wykonasz poniższą procedurę, podaną przez eksperta od Semalt , Julia Wasznewa, będziesz w stanie rozwiązać swoje wyzwania w ponad 90 procentach scenariuszy. Zauważono, że konstrukcja wszystkich złośliwych programów nie jest podobna iw tym samym przypadku konstrukcja narzędzi do usuwania wirusów nie jest taka sama.

Zrzeczenie się

Kolejna instrukcja to tylko zalecenia. Jesteś odpowiedzialny za każdy ruch wybrany do wykonania na twoim komputerze. Ważne jest, aby pamiętać, że możesz uszkodzić utratę danych operacyjnych lub doświadczenia w przypadku, gdy zdecydujesz się postępować zgodnie z tym przewodnikiem. W związku z tym zaleca się wykonanie kopii zapasowej danych przed wykonaniem tego przewodnika.

Kroki prowadzące do naprawienia złośliwego oprogramowania

Najpierw należy przejść do rozszerzeń przeglądarki i usunąć wszystkie elementy, które wyglądają podejrzanie. Pamiętaj również o usunięciu nietypowych stron głównych i ustawień przeglądarki.

Pobierz i zainstaluj następujące narzędzia w tej kolejności. Wykonaj wszystkie narzędzia, chyba że podano inaczej. Upewnij się, że pracujesz w trybie normalnym.

POWINIEN PRZECZYTAĆ KROK JEDEN NA TERAZ, DO KTÓREGO NIE MOŻNA OKREŚLIĆ, DLACZEGO RKILL JEST UWAŻANY RYZYKIEM

1. Wykonaj [rkill.com]. W niektórych przypadkach zakończenie może potrwać kilka minut..

2. Pobierz aktualną kopię oprogramowania Malwarebytes 3.0. Włącz opcję "Scan for Rootkits", a następnie uruchom skanowanie.

3. Za pomocą "Opcji skanowania uruchom Malwarebytes ADWCleaner, a następnie kliknij" Czyszczenie "po zakończeniu i pozwól, aby ponownie uruchomić system.

4. Zainstaluj narzędzie Malwarebytes Junkware Removal Tool i pozwól na jego zakończenie. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

5. Zainstaluj Sophos HitmanPro

Jaka jest definicja złośliwego oprogramowania?

Złośliwe oprogramowanie w terminach obejmujących różne kategorie wrogich aplikacji, w tym robaki komputerowe, wirusy, oprogramowanie ransomware, oprogramowanie reklamowe, oprogramowanie typu scareware i inne złośliwe aplikacje.

Jak mój komputer został zainfekowany?

Trudno z pewnością ustalić źródło infekcji. W większości przypadków użytkownik umożliwia infekcję bez wiedzy.

Jak zabezpieczyć się przed przyszłymi infekcjami:

Bądź zainteresowany tym, co pobierasz i uruchamiasz w swoim systemie. Aktualizuj programy, takie jak Flash i Java, używając oficjalnych stron. Poniższe narzędzia pomogą Ci wyczyścić komputer:

Bez opłat antywirusowy

  • Avast
  • BitDefender
  • Malwarebytes 3.0
  • Darmowy skaner online ESET

Ważne narzędzia:

  • Nieprawidłowy
  • TronScript
  • Malwarebytes 3.0
  • Rozszerzenie UBlock Origin Browser Extension

Wniosek

Podejścia zalecane w niniejszym przewodniku zostały wybrane ze względu na wysoki wskaźnik sukcesu określony na ogromną skalę. Ale w niektórych przypadkach wykonanie tych czynności może nie wystarczyć. W takim przypadku prawdopodobnie będziesz potrzebować zaawansowanej pomocy Source .

November 23, 2017