Back to Question Center
0

Wartościowa praktyka firmy Semalt: jak ustawić reklamę w mediach społecznościowych na sukces

1 answers:

Nikt nie może kwestionować faktu, że media społecznościowe to najlepsza platforma, dzięki której marka może dotrzeć do pokolenia Z (iGeneration) i pokolenia millenialsów. W rzeczywistości 95% wszystkich osób w wieku od 18 do 34 lat częściej rozważa zakup od marki potwierdzonej na platformie społecznościowej, z której korzystają.

Jeśli chodzi o marketing, zawsze możesz wziąć pod uwagę płatny marketing w mediach społecznościowych. Zapewnia doskonały zwrot z inwestycji przy minimalnych nakładach. Zapewnia to dobrą lekturę dla małych i średnich firm oraz startupów, którzy nie mają środków finansowych na zorganizowanie olbrzymiej kampanii .

Mając to na uwadze, Julia Vashneva, wiodący ekspert z Semalt , Usługi cyfrowe, zapoznaj się z poradami, jak najlepiej wykorzystać niskobudżetową kampanię w mediach społecznościowych

Czy niektóre badania

W kręgach wojskowych jest coś, co nazywa się agresywnym zwiadowcą. Jest to taktyka, w której batalion wysyła niewielką grupę, aby zmierzyć wroga. Możesz użyć agresywnego zwiadu w swojej kampanii, ale zamiast wysyłać żołnierzy, poświęcasz swoje zasoby. Umieszczając swoje pieniądze w różnych sektorach, możesz dowiedzieć się, który z nich ma lepszy zwrot z inwestycji .

Wybierz odpowiednią sieć

Różne grupy docelowe mają różne dane demograficzne. Na przykład młodzież w wieku od 25 do 34 lat częściej korzysta z Facebooka..Stanowi to tylko 29,7% wszystkich użytkowników. Co ciekawe, użytkownicy Facebooka to głównie kobiety, z których 77% korzysta z witryny w porównaniu do 66% wszystkich mężczyzn .

Jeśli wprowadzisz YouTube do obrazu, statystyki są nieco inne. W tym przypadku kobiety stanowią jedynie 38% użytkowników, a reszta to oczywiście mężczyźni. Co więcej, ponad 50% wszystkich wyświetleń zostało wykonanych na tablecie lub urządzeniu przenośnym, dzięki czemu idealnie nadaje się do kierowania na użytkowników mobilnych .

Przy tych wszystkich liczbach zdziwiłbyś się, że tylko 9% małych i średnich firm używa mediów społecznościowych do zaprezentowania swojej marki. Jako takie, możesz uzyskać przewagę nad zakończeniem z czymś bardzo prostym .

Znajdź odpowiedni czas na udostępnianie treści

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś, kogo chcesz kierować, ważne jest znalezienie idealnego czasu na udostępnienie treści. Niektórzy eksperci zalecają, aby zrobić to w środku tygodnia, najlepiej między 1 a 3. Jeśli chodzi o Twitter, czas jest inny - tweeps są aktywne od 9 rano do 3 po południu.

Dowiedz się, jak zaplanować

Chociaż może być trudno ustalić, kiedy twoja sieć jest aktywna z powodu różnych stref czasowych i innych czynników, nigdy nie możesz się pomylić, jeśli zaplanujesz swoje posty perfekcyjnie. Weź ze sobą notatnik i poświęć go na planowanie twoich tweetów, blogów, filmów i innych istotnych informacji. Możesz nawet zautomatyzować proces za pomocą wtyczek.

Zapewnienie jakości

Wraz ze wszystkim innym, sukces kampanii w mediach społecznościowych sprowadza się do jednej rzeczy - jakości publikowanych treści. Nie zawiedź się. Publikuj treści, które dodają wartości Twojemu potencjalnemu i aktualnemu gościowi; czymś, do czego byliby zmuszeni się dzielić Source .

November 23, 2017