Back to Question Center
0

The Semalt Islamabad Expert dostarcza wskazówek, jak radzić sobie ze spamem polecającym

1 answers:

Google Analytics jest obecnie jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych systemów śledzenia. Pomaga monitorować jakość ruchu i zwiększa szanse na zarabianie w Internecie. Niestety, nieumiejętną taktyką wykorzystywaną przez hakerów i spamerów jest spam odsyłający. Ich celem jest oszukiwanie konta Google Analytics i zwiększenie współczynnika odrzuceń witryny.

Niezależnie od tego, czy jesteś webmasterem, sprzedawcą treści, specjalistą od SEO czy blogerem, powinieneś nauczyć się następujących wskazówek od Sohaila Sadiqa, najlepszego eksperta od Semalt .

Co to jest Referrer Spam?

Odsyłający spam to dziwny rodzaj treści, który pojawia się na koncie Google Analytics i widzą go tylko webmasterzy. Polecający spam to w rzeczywistości fałszywy ruch i wpływa negatywnie na jakość odwiedzin. Odwiedza Twoją witrynę, ale współczynnik odrzuceń i czas spędzony na stronie są nieoczekiwane. Referrer to link, który spamerzy udostępniają za pośrednictwem nagłówka HTTP, gdy przeglądarki internetowe przechodzą z jednej strony na drugą. Twoje konto Google Analytics będzie śledzić te informacje i wyświetli je jako bezpośrednią wizytę, która jest naprawdę przydatna .

Wskazówki, jak radzić sobie ze spamem stron odsyłających:

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie ze spamem stron odsyłających na koncie Google Analytics. Niektóre ważne rzeczy, które powinieneś zapamiętać, zostały opisane poniżej .

Tip # 1: Referrer Spam w Piwik:

W firmie Piwik eksperci zaczęli pracować nad złagodzeniem spamu polecającego kilka miesięcy temu. Jeśli korzystasz z Piwik, ważne jest, aby aktualizować tę usługę i nie powinieneś przeglądać nieznanych witryn za wszelką cenę. Dzięki tej usłudze łatwo będzie wykluczyć spam stron odsyłających ze swoich raportów Google Analytics, a Twoja data może być aktualizowana przez całą dobę. Jeśli wykryjesz podejrzaną stronę internetową w statystykach Google Analytics, musisz jak najszybciej dodać ją do czarnej listy Piwik. Jeśli nowi spamerzy pojawiają się codziennie, możesz dodać ich wszystkich do czarnej listy Piwik i poprawić jakość ruchu internetowego.

Wskazówka nr 2: Odsyłający spam na koncie Google Analytics:

Google Analytics nie oferuje ochrony przed spamem, ale możesz ręcznie tworzyć filtry, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny. Aby utworzyć filtry w Google Analytics, przejdź na kartę Administrator i kliknij opcję Wszystkie filtry. W tym miejscu powinieneś utworzyć nowe niestandardowe filtry, które wykluczają spam odsyłający na podstawie Twoich ustawień. W sekcji Wzorzec filtru można wprowadzić wszystkie domeny spamu i wyeliminować je w ciągu kilku sekund. Najlepszą częścią tej techniki jest to, że możesz wykluczyć link do strony odsyłającej i nie musisz używać żadnych specjalnych narzędzi. Nawet gdy otrzymujesz wiele zapytań od spamerów, możesz utworzyć wiele filtrów i wykluczyć wszystkie z nich, aby ulepszyć statystyki analityki .

Ostateczne przemyślenia:

Jeśli chcesz uniknąć wielu spamerów naraz, powyższe dwie wskazówki będą dla Ciebie najlepsze. Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się, na czym polega spam odsyłający i jak wpływa na twoje konto Google Analytics. Możesz również zabezpieczyć swoją witrynę, zmieniając ustawienia pliku .htaccess, ale jest to opcjonalne.

November 26, 2017
The Semalt Islamabad Expert dostarcza wskazówek, jak radzić sobie ze spamem polecającym
Reply