Back to Question Center
0

The Semalt Islamabad Expert dostarcza wskazówek, jak radzić sobie ze spamem polecającym

1 answers:

Google Analytics jest obecnie jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych systemów śledzenia. Pomaga monitorować jakość ruchu i zwiększa szanse na zarabianie w Internecie. Niestety, nieumiejętną taktyką wykorzystywaną przez hakerów i spamerów jest spam odsyłający. Ich celem jest oszukiwanie konta Google Analytics i zwiększenie współczynnika odrzuceń witryny.

Niezależnie od tego, czy jesteś webmasterem, sprzedawcą treści, specjalistą od SEO czy blogerem, powinieneś nauczyć się następujących wskazówek od Sohaila Sadiqa, najlepszego eksperta od Semalt - kia morrison.

Co to jest Referrer Spam?

Odsyłający spam to dziwny rodzaj treści, który pojawia się na koncie Google Analytics i widzą go tylko webmasterzy. Polecający spam to w rzeczywistości fałszywy ruch i wpływa negatywnie na jakość odwiedzin. Odwiedza Twoją witrynę, ale współczynnik odrzuceń i czas spędzony na stronie są nieoczekiwane. Referrer to link, który spamerzy udostępniają za pośrednictwem nagłówka HTTP, gdy przeglądarki internetowe przechodzą z jednej strony na drugą. Twoje konto Google Analytics będzie śledzić te informacje i wyświetli je jako bezpośrednią wizytę, która jest naprawdę przydatna .

Wskazówki, jak radzić sobie ze spamem stron odsyłających:

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie ze spamem stron odsyłających na koncie Google Analytics. Niektóre ważne rzeczy, które powinieneś zapamiętać, zostały opisane poniżej .

Tip # 1: Referrer Spam w Piwik:

W firmie Piwik eksperci zaczęli pracować nad złagodzeniem spamu polecającego kilka miesięcy temu. Jeśli korzystasz z Piwik, ważne jest, aby aktualizować tę usługę i nie powinieneś przeglądać nieznanych witryn za wszelką cenę. Dzięki tej usłudze łatwo będzie wykluczyć spam stron odsyłających ze swoich raportów Google Analytics, a Twoja data może być aktualizowana przez całą dobę. Jeśli wykryjesz podejrzaną stronę internetową w statystykach Google Analytics, musisz jak najszybciej dodać ją do czarnej listy Piwik. Jeśli nowi spamerzy pojawiają się codziennie, możesz dodać ich wszystkich do czarnej listy Piwik i poprawić jakość ruchu internetowego.

Wskazówka nr 2: Odsyłający spam na koncie Google Analytics:

Google Analytics nie oferuje ochrony przed spamem, ale możesz ręcznie tworzyć filtry, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny. Aby utworzyć filtry w Google Analytics, przejdź na kartę Administrator i kliknij opcję Wszystkie filtry. W tym miejscu powinieneś utworzyć nowe niestandardowe filtry, które wykluczają spam odsyłający na podstawie Twoich ustawień. W sekcji Wzorzec filtru można wprowadzić wszystkie domeny spamu i wyeliminować je w ciągu kilku sekund. Najlepszą częścią tej techniki jest to, że możesz wykluczyć link do strony odsyłającej i nie musisz używać żadnych specjalnych narzędzi. Nawet gdy otrzymujesz wiele zapytań od spamerów, możesz utworzyć wiele filtrów i wykluczyć wszystkie z nich, aby ulepszyć statystyki analityki .

Ostateczne przemyślenia:

Jeśli chcesz uniknąć wielu spamerów naraz, powyższe dwie wskazówki będą dla Ciebie najlepsze. Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się, na czym polega spam odsyłający i jak wpływa na twoje konto Google Analytics. Możesz również zabezpieczyć swoją witrynę, zmieniając ustawienia pliku .htaccess, ale jest to opcjonalne.

November 26, 2017