Back to Question Center
0

Semalt podaje 7 porad dotyczących Surefire na temat zwalczania cyberprzestępców

1 answers:

Światowa sieć (lub Internet) jest niesamowitym zasobem. Dostarcza wiadomości, sport, rozrywkę, zakupy online i wiele innych usług bezpośrednio z wygodnego salonu za pomocą jednego kliknięcia. Pomyśl o tym, Internet pozwala grać w wirtualne szachy z przeciwnikiem z tysięcy kilometrów, przeglądać, oceniać i oceniać filmy, pracować w domu i tak dalej.

Jakkolwiek możesz cieszyć się wygodą i anonimowością w Internecie, przychodzi z niebezpieczeństwami czyhającymi. Hakerzy, internetowi oszustów i złodzieje tożsamości mogą uzyskać dostęp do Twoich prywatnych danych. W związku z tym należy chronić komputer, poufne dane i finanse przed cyberprzestępcami.

Te 7 wskazówek, wskazanych przez wiodącego eksperta od Semalt Digital Services, Ryan Johnson, powinno zacząć.

1. Chroń swoją tożsamość

Czy wiesz, że miliony ludzi każdego roku stają się ofiarami kradzieży tożsamości? Jest to zgodne ze statystykami przedstawionymi przez Federalną Komisję Handlu. Nie bądź ofiarą. Twoje dane osobowe, jeśli wpadną w niepowołane ręce, mogą zostać użyte do wyrzucenia cię z ciężko zarobionej gotówki. Jak zdobywają te informacje? No cóż, stosują oszustwo wyłudzające informacje - tutaj wyślą Ci wiadomość e-mail, wyskakujące okienko lub tekst informujący, że jest to zaufana instytucja (ta, z którą zwykle prowadzisz interesy), która chce zaktualizować Twój profil.

2. Unikaj prób wyłudzania informacji przez:

  • Brak odpowiedzi na wiadomości e-mail, wyskakujące okienka lub wiadomości tekstowe z prośbą o podanie danych osobowych.
  • Nie przestrzeganie jakichkolwiek podpowiedzi, takich jak dzwonienie pod numer lub przekierowanie na stronę internetową zgodnie z instrukcją wyskakującą, tekstową lub e-mailową.

Oto fakt, który powinieneś wiedzieć: możesz ujawnić dane osobowe. Tylko wtedy, gdy odbiorca jest godny zaufania. Przeczytaj politykę prywatności strony, którą przeglądasz. Sprawdź, czy dane są przekazywane stronom trzecim i dlaczego? Zawsze współpracuj z witrynami o adresie https: //. Są bezpieczne.

3. Poznaj, z kim masz do czynienia

W świecie wirtualnym istnieją oszuści, tak jak w realnym świecie..Niestety, nie możesz tego stwierdzić, po prostu patrząc na ich strony internetowe. Cyberprzestępcy to inteligentny lud. Przekażą jako legalny biznes. Jeśli chcesz coś kupić online, przestrzegaj następujących zasad:

  • Wezwij ich. Jeśli nie można do nich dotrzeć przez telefon, to kupuj gdzie indziej.
  • Znajdź opinie o firmie.
  • Unikaj udostępniania plików w sieciach peer-to-peer (p2p). Dzięki temu złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie ransomware mogą przeniknąć do twojego systemu, tworząc pętlę, dzięki której kradną prywatne dane.

4. Zaktualizuj swój program antywirusowy i zaporę

Jeśli spędzasz większość czasu online, zapora i program antywirusowy komputera powinny być zawsze uruchomione i zaktualizowane. Domyślnie nowe programy antywirusowe mają bezpłatną wersję próbną. Zapłać opłatę abonamentową, aby w pełni czerpać korzyści. Krótko mówiąc, skonfiguruj zaporę ogniową, zainstaluj program antywirusowy (zaktualizowaną wersję) i oprogramowanie antyszpiegowskie.

5. Zaktualizuj swoją przeglądarkę i system operacyjny

Korzystaj z najnowszej wersji przeglądarki podczas działania na legalnym systemie operacyjnym. Unikaj pirackich systemów operacyjnych.

6. Zabezpiecz swoje hasła

Użyj systemu zarządzania hasłami, aby chronić swoje hasła. Nie udostępniaj swoich haseł w plikach tekstowych. W razie potrzeby zastosuj następujące techniki:

  • Unikaj nazwisk osób, ponieważ można je odgadnąć.
  • Użyj co najmniej siedmiu znaków, najlepiej mieszając alfabet z numerami i innymi znakami specjalnymi.
  • Używaj różnych haseł dla różnych profili.
  • Zmień hasło regularnie.
  • Użyj dwustopniowej identyfikacji dla kluczowych klientów.

7. Przygotuj plan B

Zawsze dobrym pomysłem jest posiadanie planu tworzenia kopii zapasowych. Na przykład, zamiast przechowywać wszystkie ważne pliki na komputerze, prześlij je do chmur lub nagraj je na dysk DVD.

Jeśli podejrzewasz, że złośliwe oprogramowanie czai się w pobliżu, sprawdź, czy oprogramowanie antywirusowe, zapora sieciowa i oprogramowanie antyszpiegowskie są uruchomione Source .

November 23, 2017