Back to Question Center
0

Semalt - Jak uniknąć lub usunąć złośliwe oprogramowanie Mac Defender w systemie Mac OS X 10.6 lub wcześniej?

1 answers:

W ostatnich miesiącach oszustwa związane z wyłudzaniem informacji dotyczyły dużej liczby komputerów Mac i Linux. Nawet użytkownicy legalnych stron internetowych narzekają na wiele takich oszustw. Często mówią, że ich urządzenia komputerowe są zainfekowane wirusami i złośliwym oprogramowaniem w krótkim czasie - lampade uscita sicurezza miglior prezzo. Ofiary są następnie proszone o zapłacenie okupu przed uzyskaniem dostępu do swoich komputerów osobistych. Możliwe jest także zainstalowanie programów antywirusowych, które mają na celu ochronę swoich urządzeń Mac przed możliwymi atakami typu phishing i wirusami. Program antywirusowy pomaga użytkownikom zachować numery swoich kart kredytowych i dane konta bankowego w bezpieczny sposób. Chroni również swoje dane przed nieuczciwymi działaniami w dużym stopniu.

Najbardziej znanymi narzędziami są MacSecurity, MacDefender i MacProtector. Firma Apple uruchomiła także szereg programów i bezpłatnego oprogramowania, które automatycznie skanują systemy komputerowe i usuwają złośliwe oprogramowanie Mac Defender oraz jego warianty w ciągu kilku minut.

Nik Chaykovskiy, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , przedstawia kilka przydatnych wskazówek dotyczących ochrony systemu przed złośliwym oprogramowaniem.

Rezolucja

Jeśli otrzymasz powiadomienie o złośliwym oprogramowaniu i wirusach, lepiej jak najszybciej zainstalować oprogramowanie zabezpieczające lub program antywirusowy..Zalecamy także zamknięcie programu Safari i innych podobnych przeglądarek, ponieważ mogą one zawierać wiele wirusów i złośliwego oprogramowania. Zamiast tego możesz użyć przeglądarki Google Chrome lub Firefox, które są znacznie lepsze od innych przeglądarek, gwarantując, że Twój system komputerowy zostanie zapisany z możliwych zagrożeń. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, Force Quit to wszechstronna i niesamowita przeglądarka .

Niektóre przeglądarki automatycznie pobierają i instalują dziwne pliki i rzeczy. Wprowadzają także serię programów, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie i wirusy. Dlatego ważne jest, aby zainstalować złośliwe oprogramowanie i programy na komputerze tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli przestanie działać, należy odinstalować i anulować subskrypcję. Tymczasem nie należy udostępniać swojej nazwy użytkownika i hasła nikomu w Internecie. Usuń wszystkie te programy i programy, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie. W tym celu należy przejść do folderu Pobierz i przeciągnąć instalator do Kosza. Opróżnij Kosz w ciągu kilku sekund, aby nie napotkać żadnych problemów w Internecie .

Jak usunąć wirusy i złośliwe oprogramowanie

Jeśli przypadkowo zainstalowałeś złośliwe oprogramowanie na swoim komputerze, byłoby wspaniale, że nie podasz nikomu numeru karty kredytowej ani haseł, nawet jeśli znasz tę osobę. Dzieje się tak dlatego, że kiedy wpisujesz informacje, hakerzy mogą je poznać i wykraść informacje w ciągu kilku sekund. Są również szanse, że przeleją pieniądze z jednego banku do drugiego. W ten sposób możesz użyć kroków usuwania i zamknąć okno skanowania. Następnie należy przejść do folderu Utility i uruchomić plik Activity. Następnie wybierz opcję Procesy z wyskakującego okna i znajdź aplikacje, które chcesz odinstalować. Najczęstsze i odnawiane aplikacje w tym zakresie to MacSecurity, MacProtector i MacDefender. Po wybraniu którejkolwiek z tych aplikacji, następnym krokiem jest kliknięcie opcji Zakończ i ponowne uruchomienie systemu Windows. Należy pamiętać, że Apple zapewnia swoim użytkownikom regularne aktualizacje zabezpieczeń. Tak więc, niezależnie od tego, czy korzystasz z Linuksa, czy z Maca, możesz korzystać z tych aktualizacji .

November 23, 2017