Back to Question Center
0

Semalt - Jak skutecznie rozwiązać problem spamu?

1 answers:

Spam jest częstym problemem dla większości użytkowników Internetu. Zwykle pochodzą z wiadomości spamowychludzie o złych intencjach, takich jak phishing i hackowanie. E-maile ze spamem zawierają załączniki, adresy URL lub inne instrukcje dotyczące wezwania do działania, które mogązmusić ofiarę do ujawnienia cennych informacji spamerowi. Spam usuwa miliony stron internetowych, a także wiele innych informacji osobistych.Każda firma handlu elektronicznego, strona internetowa lub użytkownik internetu powinien trzymać się z dala od spamu.

Możesz uciec od spamu za pomocą wskazówek i praktyk dostarczonych przez Jack Miller,Senior Customer Success Manager firmy Semalt ,Jak na przykład:

  • Chroń swój adres e-mail.

Kopalnia złota spamerów to lista adresów e-mail. Większość spamerów skupia się na zbieraniulisty adresów e-mail, które wysyłają masowe wiadomości spamowe. Standardowe ataki spamowe, które występują w ten sposób, obejmują te z witryn pornograficznych.Zapewnienie bezpieczeństwa poczty e-mail może być dobrym pomysłem. Dla osób z witryną lub osób, które intensywnie prowadzą działalność online, tworząc wiele wiadomości e-mailkonta do wykonywania różnych zadań mogą być świetnym pomysłem. W rezultacie większość ataków spamowych może kierować tylko na jeden e-mail, a nie na wszystkie.

  • Używaj filtrów antyspamowych.

Istnieje kilka filtrów spamu, które mogą chronić twoją skrzynkę odbiorczą przed wiadomościami o konkretnymtyp lub nadawca. Większość systemów zarządzania treścią ma filtry antyspamowe, które chronią Cię przed zwykłymi wiadomościami spamowymi. Witryny e-mail, takie jak Outlooka Gmail ma filtry antyspamowe o wysokim stopniu efektywności, ale bezpłatne. W rezultacie możesz skorzystać z ich narzędzia antyspamowego.

  • Nie odpowiadaj na spam.

Spamerzy mogą wykorzystywać różnego rodzaju sztuczki, aby kliknąć łącze w wiadomości e-mail lub wiadomości.Niektóre z typowych sposobów obejmują przycisk, który wyświetla informacje takie jak "naciśnij tutaj, aby anulować subskrypcję". Kliknięcie czegokolwiek potwierdza nazwęspamer, że adres e-mail jest prawidłowy, a użytkownik korzysta z adresu e-mail. Ponadto może zawierać link do potencjalnie szkodliwej strony internetowej,co może uczynić ofiarę podatną na zranienie.

  • Nie otwieraj załączników

    .

Niedopuszczalne jest także otwieranie załączników obecnych w wiadomościach spamowych. Te załączniki mogązawierają wirusy, takie jak trojany. To szkodliwe oprogramowanie i robaki atakują komputer docelowy. Mogą zbierać cenne informacjejak przeglądarka przekazuje słowa, a nawet hakuje wiele komputerów osobistych. Wszelkie załączniki obecne w wiadomościach spamowych powinny tam pozostać. W każdym razie usuńkażdą wiadomość spamową bardzo szybko.

  • Zgłoś spam.

Jeśli napotkasz e-mail, na który masz pewność, że jest spamem, powinieneś oznaczyć go jako spam. Tomiara powoduje, że bierzesz udział w kampanii zwalczania spamu, dzięki czemu Twój wkład się liczy. W rezultacie podnieś alarm przed ucieczkąsytuacja, by uratować inną osobę.

Wniosek

Spam staje się częścią codziennego użytkownika Internetu. Wiele osób zakochuje się w spamie, takim jakphisherzy lub osoby z wiadomościami e-mail zawierającymi zainfekowane wiadomości e-mail. W większości przypadków spamerzy kierują reklamy na strony internetowe, administratorów lub konta użytkowników tam, gdzie sąkradnij dane, takie jak informacje o karcie kredytowej klienta. Trzymanie się z dala od spamu jest ważne. Użytkownicy mają dobre umiejętności, aby powstrzymać spam. Niektóre wytycznenajlepsze sposoby na uniknięcie spamu znajdują się w tej instrukcji. Co więcej, istnieją inne doskonałe metody postępowania z wiadomościami spamowymi. Nie możesz się zakochaćspam, ponieważ możesz sprecyzować swoje cele i kierowanie Source .

November 23, 2017