Back to Question Center
0

Semalt: Jak wykorzystać marketing wideo?

1 answers:

Wielu marketingowców i freelancerów mediów społecznościowych męczy się z tymi samymi szablonami wiadomości e-mail. Niezależnie od tego, czy jesteś webmasterem, czy oferujesz swoje produkty lub usługi, Twoim zadaniem jest generowanie przychodów, jeśli chcesz, aby Twoja firma przetrwała w Internecie. Oddalne uwikłań LinkedIn, bezużyteczne reklamy i zimne połączenia nie mogą przynieść Ci korzyści, więc nadszedł czas, by myśleć po wyjęciu z pudełka. Prawie wszystkie marki przyjęły strategię komunikacji wideo-centrycznej, która dociera do docelowych klientów i pomaga im zwiększyć sprzedaż .

Niedawno rozmawialiśmy z Menedżerem Sukcesu Klienta Semalt , Oliver King, i zadaliśmy mu kilka pytań - attrezzatura fitness professionale. Chcieliśmy, aby zademonstrował, jak filmy mogą być wdrażane na ścieżce sprzedaży. Chcieliśmy również wiedzieć, dlaczego korzystanie z filmów podczas marketingu marki jest niezbędne .

Etap 1: Etap odkrywania - film dla problemu

Jeśli uważasz, że łatwo jest kierować reklamy do dużej liczby klientów w Internecie, może być konieczna zmiana strategii. Faza odkrywania polega na podróży, w której klienci szukają informacji na temat Twojej marki od zera. Chcą zobaczyć, w jaki sposób Twoje produkty lub usługi pomagają im rozwiązać problemy, więc jest to odpowiedni czas na wykorzystanie filmów do wszystkich problemów. Ta faza jest przydatna dla tych, którzy zmagają się z małymi firmami i chcą wykonać swoje zadania w krótkim czasie .

Etap 2: Faza uczenia się - film na korzyść

Faza uczenia się jest wtedy, gdy możesz użyć konkretnego filmu do osobistych lub zawodowych korzyści.Istnieje wiele przykładów w Internecie, pomagając małym przedsiębiorstwom w osiedleniu się. poszukując sposobów rozładowania procesu, który nie jest dostosowany do jego działalności, możesz pomóc mu zrozumieć zalety filmów. Dzięki filmom łatwo jest zaangażować dużą liczbę klientów w Internecie. Działając w konkretnym produkcie lub oferując określoną usługę, filmy wideo mogą być wykorzystywane do angażowania coraz większej liczby osób .

Etap 3: Etap podejmowania decyzji - wideo dla interesariuszy

Przegląd dużej liczby ofert jest czasochłonny. Eksperci zauważyli, że główną przeszkodą w procedurze sprzedaży B2B jest zamknięcie wewnętrznego interesariusza i przekonanie wszystkich do wylogowania się z inicjatywy. Jeśli tworzyłeś filmy wideo, aby przyciągnąć klientów, powinieneś je stworzyć z perspektywy szefa. Różni sprzedawcy i marketerzy podejmują anonimowe decyzje i nie otrzymują żadnych korzyści z ich wysiłków. Na tym etapie interesariusz powinien dbać o koszty i przyciągać coraz więcej klientów do swojej firmy lub produktów .

Etap 4: etap zakupu - film na sprzedaż

Ostatnim celem, który wideo służy w branży B2B, jest zamykanie transakcji. W tym momencie eksperci sugerują tworzenie filmów, które mogłyby w znacznym stopniu zwiększyć sprzedaż. Tymczasem przeszkody prawne powinny być odpowiednio traktowane. W przypadku firm typu B2B zajmie to trochę czasu, aby się ugruntować i zacząć generować przychody. Ale nie ma się czym martwić, jeśli stworzyłeś kilka filmów. W skrócie, filmy pomagają zapewnić ostateczny impuls, aby uzyskać coraz większą sprzedaż.

Rok 2017 można nazwać rokiem nagrań wideo, a dane pokazują, że marketerzy wykazują większe zainteresowanie generowaniem wideo niż tradycyjnymi technikami i metodami .

November 24, 2017