Back to Question Center
0

Semalt Insight w sprawie oceny marketingu treści

1 answers:

Strategie marketingowe są zawsze konieczne. Ile razy słyszeliśmy "SEO jest martwe?" Tysiące razy. Jednak rozwój SEO nie jest skończony, ciągle zmienia się w coś innego.

Obecnie SEO jest nierozerwalnie związane z content marketingiem. Jeśli robisz to dobrze, tak powinno być. Content marketing zdołał zbudować swoją markę jako jedną z najważniejszych w marketingu internetowym. Jeśli możesz zwiększyć zawartość marketingową za pomocą dostosowanych, odpowiednich i cennych materiałów, zyskasz nagrody w postaci zwiększonego ruchu, wartości marki i ostatecznie ogromnych zwrotów z inwestycji.

Nik Chaykovskiy, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , wyjaśnia, jak najlepiej wykorzystać strategię content marketing dla swojej firmy.

Jak ustalić, czy skaczesz z korzyści?

Na koniec ogromne skutki i zwiększony ruch powodują wzrost współczynnika konwersacji wśród odbiorców, co prowadzi do znacznych marż zysku..To jest ostateczny cel. To właśnie czyni go wartościowym.

Ale kiedy skupiamy się na parametrach poza powierzchnią, czynniki, które są naprawdę istotne, mogą nie być brane pod uwagę. Innymi słowy, w jaki sposób można ocenić marketing treści i związaną z nim zwrot z inwestycji?

Upraszczanie metryk

Podczas pomiaru zwrotu z inwestycji w marketing kontynentalny musisz zadać sobie pytanie, jakie są Twoje cele biznesowe i co zamierzasz osiągnąć w kampanii. Twoja odpowiedź na to będzie informować o wskaźnikach, na które zwracasz uwagę. Niektóre z tych informacji mogą być łatwe do przechwycenia; inne informacje mogą być skomplikowane i zapewniać wszechstronny wgląd w wydajność treści.

Jeśli chodzi o content marketing, oto niektóre z danych, które należy wziąć pod uwagę:

  • Koszt produkcji

Bądź zainteresowany implikacją wydatków marketingowych na swoją firmę.

  • Koszt dystrybucji

Śledź wydatki podczas rozpowszechniania treści.

  • Zwiększone przychody

Wzrost zysków stanowi podstawę oceny zrównoważenia interwencji marketingowej w zakresie treści.

  • Przewiń głębokość i czas spędzony na stronie

Określenie tych dwóch parametrów daje wgląd w to, czy Twoi odbiorcy czytają Twoje treści.

Jak porównanie kosztów z Google Adwords?

Musisz być w stanie uzasadnić kapitał, który zainwestujesz w content marketing, biorąc pod uwagę koszt reklamy wykonanej za pośrednictwem Google Adwords.

Pamiętaj, że treści powinny być uzupełnione słowami kluczowymi, które zapewniają największą liczbę potencjalnych klientów.

Korelacja między czasem zakupu a pierwszym kontaktem

Określanie, ile czasu zajmują potencjalni klienci, aby dokonać zakupu od momentu, w którym zobaczą Twoje treści, które dają wgląd w skuteczność strategii marketingowej.

Potencjał wirusowy

Ustalenie tego pomoże ci dowiedzieć się, który materiał najlepiej sprzedaje się w mediach społecznościowych.

Stopień interakcji z odbiorcami

Powinieneś wziąć pod uwagę liczbę udziałów, tweety, kliknięcia i pliki do pobrania, ponieważ pokazują one sukces Twoich działań marketingowych.

Czas czytania

Powinieneś śledzić czas spędzony przez odbiorców na czytaniu konkretnego materiału.

Stawki lojalnościowe

Ustalenie, która treść przyciąga odbiorców z powrotem, mówi o wielkości Twoich strategii marketingowych.

Długowieczność treści

Należy określić okres ważności materiałów za pomocą subskrypcji, wyświetleń i komentarzy.

Pamiętaj też o zaangażowaniu odbiorców i udziałach w serwisach społecznościowych jako typowych danych w mediach społecznościowych. Wymienione dane są niezbędne do określenia natężenia ruchu, natężenia ruchu i wpływu treści Source .

November 23, 2017