Back to Question Center
0

Semalt Expert: usuwanie wizyt w serwisie Bogus z poziomu Google Analytics

1 answers:

Czy zauważyłeś wiele wizyt odsyłających w raportach Google Analytics, które wyglądają na nieprawdziwe? W takim przypadku możesz mieć problem z spamem duchowym - rodzajem spamu, który wpływa na dużą liczbę stron internetowych i użytkowników w Internecie. Niestety, Google Analytics nie zapewnia rozwiązania tego problemu, a Ty nigdy nie wiesz, jak zablokować spamerów. Lisa Mitchell, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że jedynym sposobem na pozbycie się ich jest ręczne przyklejanie filtrów. Tak, możesz odfiltrować je z Google Analytics i jest to jedyna dostępna opcja .

Możliwe, że przeczytałeś kilka postów wyjaśniających, jak używać plików .htaccess do blokowania spamu polecającego. Eksperci Rocketspark dostarczają swoim klientom przydatnych informacji na temat odfiltrowywania spamu polecającego i zapewnienia bezpieczeństwa w Internecie. Co się stanie, jeśli Twoje profile analityczne otrzymają spam typu ghost? Podobnie jak w przypadku spamu e-mail, spam odsyłający można filtrować lub blokować. Webmaster musi zapobiegać wyszukiwaniu pająków w indeksowaniu dzienników witryny, przenosząc je do obszarów niepublicznych, takich jak miejsca chronione hasłem. Powinien używać plików wykluczających robota lub dołączać wartości nofollow do linków.

Zauważono, że spam odsyłający generuje co miesiąc wiele raportów Google Analytics. Niektórzy spamerzy trafiają na serwery i blogi, tworząc fałszywe widoki i podrabiając raporty analityczne. Od ponad trzech lat w internecie wprowadzane są nowe odmiany spamu polecającego. Spamerzy stosują różne techniki, aby zniszczyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Spamerzy nie odwiedzają witryn internetowych. Tworzą jedynie fałszywe widoki i oszukują Twoje konto Google Analytics. Jeśli chcesz zatrzymać spam duchowy, musisz utworzyć filtry w Google Analytics, aby je zablokować. Możesz wykonać te proste kroki w tym zakresie .

Krok 1

Przejdź do sekcji Administrator na swoim koncie Google Analytics. Tutaj musisz wybrać sekcję Wszystkie filtry w kolumnie konta. Następnym krokiem jest kliknięcie opcji Nowy filtr i nadanie temu filtrowi poprawnej nazwy. Powinieneś także ustawić Źródło Kampanii w sekcji Wyklucz.

Krok 2

Wzorzec filtru to miejsce, w którym należy skopiować i wkleić listę wszystkich domen i subdomen, które mają zostać zablokowane przed ruchem polecającego. Miej oko na to, jak rozdzielane są za pomocą znaków potoku, a pionowa linia znajduje się na klawiaturze. Możliwe jest dodanie więcej niż jednej domeny, ale całkowity limit znaków wynosi 255, więc możesz powtórzyć proces trzykrotnie, aby odfiltrować wszystkie witryny.

Krok 3

Następnie należy zastosować filtry do wszystkich stron internetowych. W tym celu należy kliknąć przycisk Dodaj i zastosować zmiany przed zamknięciem okna.

Krok 4

Nie należy zapominać o kliknięciu przycisku Zapisz. Zawsze pamiętaj, że filtry mogą usuwać witryny spamowe od momentu ich dodania. Musisz więc poczekać kilka godzin lub dni, zanim wyniki zostaną zauważone w raporcie Google Analytics Source .

November 24, 2017