Back to Question Center
0

Semalt Expert: Surefire Sposoby ochrony witryny przed hakerami

1 answers:

Większość ludzi uważa, że ​​ich strona internetowa nie ma nic ważnego do zhackowania. Może być strona internetowazagrożony przez hakera w celu wykorzystania serwera do przesyłania spamu lub wykorzystywania go jako tymczasowego serwera do hostowania nielegalnych plików. Hakerzy kierują reklamy na witrynęserwery do kopania bitcoinów, działają jak botnety lub zapotrzebowanie na oprogramowanie ransomware. Hakerzy wykorzystują automatyczne skrypty do próby naruszenia Internetuwykorzystywać luki w oprogramowaniu.

Poniżej kilka wskazówek przygotowanych przez Igor Gamanenko, the Semalt Customer Success Manager, aby chronić Ciebie i Twoją stronę.

Aktualne oprogramowanie

Oprogramowanie operacyjne serwera i wszelkie oprogramowanie pomocnicze powinny być regularnie aktualizowane.Każda luka w oprogramowaniu daje hakerom łatwiejszą lukę w manipulowaniu i manifestowaniu ich złych motywów. Jeśli zarządza firmą hostingowąna swojej stronie internetowej, nie musisz się martwić, ponieważ firma hostingowa powinna zadbać o bezpieczeństwo sieci. Wszystkie aplikacje innych firm powinny byćregularnie aktualizowane w celu zastosowania nowych poprawek zabezpieczeń.

SQL injection

Hakerzy używają ataków iniekcyjnych do manipulowania bazą danych witryny. Korzystanie ze standarduTransact SQL ułatwia nieświadome wstawianie złośliwych kodów do kwerendy, które mogą być używane do manipulowania tabelami lub usuwania danych. Dounikaj tego, zawsze używaj sparametryzowanych zapytań, takich jak te przedstawione poniżej:

$ stmt = $ pdo-> prepare ('SELECT * FROM table WHERE column =: value');

$ stmt-> execute (array ("value" => $ parameter));

Skrypty między witrynami

Te formy ataków wprowadzają fałszywe kody JavaScript do strony internetowej, któradziała anonimowo w przeglądarkach internetowych i może zmieniać zawartość stron internetowych lub kradnąć poufne informacje, aby wysłać je do hakera..Strona internetowaadministrator musi zapewnić, że użytkownicy nie będą mogli wstrzykiwać zawartości JavaScript na twoją stronę. Korzystanie z narzędzi, takich jak Content SecurityPolityka kieruje przeglądarkę internetową, aby ograniczyć, w jaki sposób i jakie JavaScript działa na stronie.

Komunikaty o błędach

Administrator strony powinien zachować ostrożność w odniesieniu do informacji wyświetlanych na ekraniekomunikaty o błędach. Zapewniaj tylko ograniczone błędy użytkownikom, aby upewnić się, że nie udostępniają poufnych danych na serwerach, takich jakhasła lub klucze API.

Hasła

Jest niezwykle ważne, aby używać skomplikowanych haseł do uzyskiwania dostępu do serwerów lubsekcja administracyjna dla stron internetowych. Użytkownicy powinni również być zachęcani do używania silnych haseł do zabezpieczania swoich kont. Połączenie wielkich liter,małe litery, cyfry i znaki specjalne stanowią bezpieczne hasło. Hasła powinny być przechowywane przy użyciu algorytmu mieszania. Stronie internetowejbezpieczeństwo można zwiększyć, stosując nową i niepowtarzalną sól na hasło.

Przesyłanie plików

Aby uniknąć próby włamania, zaleca się uniknięcie bezpośredniego dostępu do przesłanych plikówakta. Każdy plik przesłany do Twojej witryny powinien być przechowywany w oddzielnym folderze poza Webroot. Innym skryptem powinno byćstworzony do pobierania plików z prywatnego folderu i korzystania z nich w przeglądarce.

HTTPS

Jest to protokół, który zapewnia bezpieczeństwo w sieci. Gwarantuje to użytkownikomuzyskują dostęp do serwera, którego oczekują i żaden haker nie może przechwytywać treści, które przechwytują. Witryna wspierająca kredytowaniekarty lub inne formy płatności powinny wykorzystywać autentyczne pliki cookie wysyłane z dowolnym żądaniem użytkownika. Pomaga to w uwierzytelnianiu żądań w ten sposób blokującychataki z zewnątrz.

Użyj narzędzi bezpieczeństwa na stronie

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, testowanie bezpieczeństwa witryny jestistotny. Najlepiej przeprowadzić to za pomocą narzędzi do testowania penetracji, takich jak Netsparker, OpenVAS, Security Headers.io i Xenotix XSSFramework Exploit. Wyniki stosowania narzędzi przedstawiają szeroki zakres potencjalnych problemów i możliwych zaawansowanych rozwiązań Source .

November 23, 2017