Back to Question Center
0

Semalt Expert ostrzega przed największymi spamerami na świecie. Bądź bezpieczny!

1 answers:

Jeśli otrzymujesz dużą liczbę e-maili z linkami do sklepów internetowych lub osób błagających o pieniądze, są szanse, że spamer zgadnie twój identyfikator i zaczął wysyłać Ci fałszywe wiadomości. W pierwszej połowie 2011 roku większość spamu w naszej skrzynce odbiorczej pochodziła z Indii. Do 2016 r. Głównymi krajami wysyłającymi spam były Indie (20%), Indonezja (13%), Rosja (10%) i Korea Południowa (12%).

Nik Chaykovskiy, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , rzuca okiem na najciekawsze fakty dotyczące światowego spamu.

Rosja jest szeroko znana ze swoich cyberprzestępców i gangów, takich jak Facebook. Według firmy Trend Micro, która jest znaną firmą kalifornijską z branży cyberbezpieczeństwa, Rosja jest teraz liderem jeśli chodzi o oszustwa internetowe i spam. Raport Trend Micro ujawnia, że ​​najbardziej widoczne wydarzenia, takie jak nagła śmierć Whitney Houston, wstrząsy społeczno-polityczne na całym świecie oraz Linsanity zapewniły cyberprzestępcom nowe materiały socjotechniczne i pomysły na kampanię. Pomógł im infekować i przeniknąć dużą liczbę identyfikatorów e-mail i sieci, aby uzyskać dostęp do naszych prywatnych danych .

Do osiemdziesięciu procent spamu kierowanego online generuje grupa ponad 100 osób, wszystkie należą do grupy spamowej. Nazwa tego gangu to Spamhaus. Baza danych rejestru znanych operacji spamowych (ROKSO) spowodowała wiele problemów dla użytkowników Internetu. Kilka lat temu spamer z Ukrainy wysłał miliony złośliwych programów i wirusów przy użyciu określonej technologii botnetów. Gospodarzem strony internetowej spamera była chińska firma hostingowa - poinformowała firma Trend Micro. Michael Boehm and Associates był amerykańską organizacją składającą się z dużej liczby spamerów. Wysyłają zautomatyzowany spam i wirusy w Internecie, tworząc problemy dla różnych użytkowników. Ich głównym celem były skradzione listy i działały pod wiodącymi nazwami biznesowymi i indywidualnymi .

Yair Shalev był głośnym spammerem rakiet śnieżnych z Florydy. Współpracował ze spamerem ROKSO, Darrinem Wohlem, aby opracować technologie niszczenia dużej liczby komputerów i urządzeń mobilnych na całym świecie. Dante Jimenez był spammerem z siedzibą w USA, który pracował z najgorszymi cyberprzestępcami i ekspertami od botnetów na całym świecie. Brał udział w różnych projektach spamowania botnetów i był jednym z głównych hakerów na serwerach i znanych serwisach informacyjnych. Peter Severa był profesjonalnym rosyjskim spamerem, który pisał i sprzedawał różne programy antywirusowe, spamery i botnety za miliony do miliardów dolarów. Był również zaangażowany w pisanie i wydawanie najgorszych trojanów i wirusów na świecie. Pracował z różnymi europejskimi i amerykańskimi spamerami botnetowymi i współpracował ze spamerem z USA, Alanem Ralskim .

Michael Persaud został aresztowany przez FBI kilka miesięcy temu. Brał udział w rozległych oszustwach i był oskarżony o różne operacje spamowania. Yambo Financials to kolejny ukraiński spammer, który brał udział w różnych cyberprzestępstwach. Rozwinął mnóstwo pirackich programów i sprzedał je za miliony dolarów. Założył także fałszywe konto bankowe w Internecie i ukradł dużo pieniędzy z legalnych rachunków bankowych. Do tej pory ten spamer był oskarżony o różne cyberprzestępstwa, a FBI go ściga. Wcześniej czy później zostanie aresztowany, donosi Trend Micro Source .

November 24, 2017