Back to Question Center
0

Przewodnik od Semalta: Jak usunąć spam od Google Analytics

1 answers:

Maskowanie spamu polecającego jako prawowitej osoby odwiedzającej witrynę spowodowało naruszenie raportów generowanych przez Google Analytics. W pewnym momencie Google przyglądał się tej sprawie, nie wymyślając żadnego rozwiązania.

Obecny problem polega na tym, że ludzie nie wiedzą, czym jest spam odsyłający, jak go wykryć i jak się go pozbyć. Stwarza to znaczne ryzyko dla firm, gdy zaczynają używać niedokładnych raportów w celu określenia swoich kampanii marketingowych pod kątem zwiększenia współczynników konwersji, optymalizacji decyzji, optymalizacji stron docelowych i wielu innych. W niektórych przypadkach marketerzy nadal prezentują dane swoim szefom, co może być nie na miejscu nawet o 60 procent.

Alexander Peresunko, ekspert Semalt , wyjaśnia, czym jest spam odsyłający, jak go zidentyfikować, jakie są sposoby eliminowania spamu polecającego z raportów Google Analytics i jak zapobiegać powtórnemu występowaniu tej sytuacji.

Spam dotyczący odwołań

Część spamu nigdy nie odwiedza witryny i jest powszechnie nazywana spamem "Ghost". Jednak w raportach jest nadal wyświetlany jako prawidłowy ruch, który wpływa między innymi na współczynniki odrzuceń, konwersję, czas spędzony w witrynie i ogólne sesje. Główna firma, która rejestruje wiele sesji, może nie postrzegać tego jako poważnego problemu. Dla mniejszych firm jest to jednak powód do zmartwień. Może stanowić ponad 60% dziennych sesji, co ma wpływ na comiesięczne raporty, testy A / B i inne testy współczynników konwersji.

Powód, dla którego dane te nie odwiedzają witryny, ale pojawiają się w GA, wynika z protokołu Measurement Protocol opracowanego przez Google. Śledzi zachowania klientów ze źródeł danych offline i kieruje je do Google Analytics. Otwiera jednak drzwi do sprytnych spamerów, którzy wymuszają nieprzetworzone dane, atakując kody śledzenia UA, omijając witrynę..

Identyfikacja spamu referencyjnego

Jest bardzo wiele sposobów rozpoznawania spamu polecającego, ale najszybszy jest za pomocą zakładki "Pozyskiwanie", aby wyświetlić "Cały ruch", a następnie źródło / medium. Jeśli nie od razu rozpoznasz witrynę spamerską, wklejenie adresu URL w przeglądarce powinno potwierdzić wszelkie wątpliwości. Jednak niektórzy spamerzy stają się coraz bardziej wyrafinowani, dlatego dobrze jest przyjrzeć się wskaźnikom odrzuceń, stronom / sesji i nowym danym sesji. Jeśli są w 100%, to ten ruch nie odwiedza witryny.

Usuwanie fałszywego ruchu z Google Analytics

Sugerowana procedura działa w 100% na starych i nowych kontach. Jedynym haczykiem jest to, że wymaga regularnych aktualizacji, ponieważ pojawiają się nowe domeny. Nie ma trwałej poprawki, może dopóki Google jej nie dostarczy.

Pierwsze kroki

Utwórz kopię istniejącego widoku, który powinien pozostać nietknięty i niefiltrowany jako środek bezpieczeństwa w przypadku, gdy filtry filtrują wiarygodne dane. Filtry blokują cały przyszły ruch znany ze spamu polecającego. W przypadku pierwszego filtru kliknij opcję Administrator, wybierz widok Filtrowany i wstaw preferowaną nazwę filtra, ponieważ może wymagać kilku filtrów. Następnie należy wybrać opcję Wyklucz i wybrać Źródło kampanii. Wzorzec filtru jest tam, gdzie przechodzi ciąg filtru.

Czyszczenie starych raportów Google Analytics

Można również usuwać spam z raportów historycznych za pomocą jednego niestandardowego segmentu. Wykonaj następujące kroki: kliknij Akwizycja, Cały ruch, Źródło / medium. Następnie kliknij Dodaj segment i + Nowy segment. Po zakończeniu odpowiednich wejść kliknij przycisk Zapisz.

Biorąc udział w walce ze spamerami

Nic nie wpływa na stronę A / B bardziej niż niedokładne raportowanie. Dopóki Google nie wyda ostatecznego rozwiązania problemu związanego ze spamem polecającym. Obecnie wskazane powyżej procedury są najlepszymi wskazówkami zapewniającymi, że Google Analytics nie ma spamu polecającego Source .

November 23, 2017