Back to Question Center
0

Ochrona urządzeń przed infekcją programową spyware: porady od firmy Semalt

1 answers:

Od czasu pojawienia się wiadomości e-mail spam był hasłem internetowym. Jak możemy to precyzyjnie zdefiniować? Mówiąc najprościej, wiadomości spamowe odnoszą się do rodzaju śmieci, które nie są pożądane przez odbiorcę. W większości przypadków jest to pojedynczy e-mail z reklamami, który jest wysyłany na różne adresy, które nigdy nie subskrybowały takich treści. Spamerzy wolą stosować takie metody, jak kupowanie list adresów, fałszywych konkursów, programów do zbierania poczty e-mail i fałszywych ofert bezpłatnych w celu tworzenia list e-mail.

Oliver King, ekspert Semalt Digital Services, dostarcza dokładnego poradnika, jak chronić siebie przed spamem i wirusami.

Problemy spowodowane spamem

Istnieje mnóstwo powodów, dla których należy unikać odbierania spamu. Niektóre z naprawdę niepokojących scenariuszy to ryzyko, że będziesz ryzykować kradzieżą tożsamości lub zezwolisz hakerowi na ładowanie złośliwego oprogramowania i wirusów do gadżetu. W najgorszych okolicznościach można nawet zapłacić za przestępstwa internetowe, jeśli nieświadomie pomogłeś spamerowi..Takie sytuacje obejmują obsługę skradzionych przedmiotów lub pranie pieniędzy. Najlepszym sposobem radzenia sobie z wiadomościami spamowymi jest po prostu ich usunięcie. W powszechnym mniemaniu, gdy znajdziesz coś, co wydaje się tak dobre, zachęcając do zasubskrybowania, po prostu go unikaj.

Jak zabezpieczyć się przed spamem

Chociaż może być trudno całkowicie uniknąć spamu, ale można znacznie ograniczyć, a nawet wyeliminować ilość spamu docierającego do Twojej skrzynki odbiorczej dzięki skutecznym aplikacjom antyspamowym. Wraz z rozwojem inteligencji oprogramowania, większość filtrów antyspamowych może automatycznie wykryć, które treści są zgodne z prawem, a które są spamem o ograniczonej ingerencji człowieka. W przypadku, gdy filtr antyspamowy nie wykryje wiadomości spamowej, właściciel adresu e-mail może zgłosić tę zawartość. W ten sposób filtr rozpozna nowe zagrożenie.

Tworząc skuteczną aplikację do ochrony dostępu do Internetu, możesz w dużym stopniu zminimalizować zagrożenia związane z pocztą spamową, upewniając się, że nie trafia ona do Twojej skrzynki odbiorczej i innych ważnych folderów. Co więcej, większość aplikacji zabezpieczających Internet zapewnia ochronę użytkowników przed atakami typu phishing, co może być wspaniałe w sytuacjach, w których wiadomość e-mail jest postrzegana jako prawdziwa, gdy jej nie ma. Ze względu na to, że te e-maile wymagają danych bankowych, zabezpieczenie przed phishingiem jest ważną cechą we wszystkich narzędziach antyspamowych.

Stosowność zastosowania zabezpieczeń pakietowych

Przy zakupie oprogramowania antyspamowego ważne jest, aby wybrać pakiet połączony z zabezpieczeniami antywirusowymi, ponieważ część spamu jest zdominowana przez złośliwe oprogramowanie i wirusy. Instalując pojedynczą aplikację na swoim komputerze, upraszczasz w dużym stopniu proces zabezpieczania danych, a także zwiększasz niezawodność systemu. Mimo że programy antyspamowe mają możliwość przekazywania treści ze skrzynek odbiorczych, posiadanie konkretnej aplikacji antywirusowej pomaga zabezpieczyć komputer przed przypadkowym otwarciem wiadomości spamowej Source .

November 23, 2017