Back to Question Center
0

Kilka prostych wskazówek od Semalt dla tych, którzy chcą radzić sobie z złośliwym oprogramowaniem Awesomely

1 answers:

Kilka lat temu Cyphort poinformował, że oszustwa internetowe wzrosły o 400% w porównaniu z poprzednimi latami. Malvertisements to większość rodzajów reklam, które infekują systemy komputerowe w dużej liczbie. Po kliknięciu tych reklam prawdopodobnie padniesz ofiarą wirusów i złośliwego oprogramowania.

Alexander Peresunko, Semalt Customer Success Manager, ostrzega, że ​​atakujący wdraża takie strategie kradzieży twoich prywatnych informacji i twoich pieniędzy. Płacą za przestrzeń reklamową, aby dołączyć do nich złośliwe oprogramowanie. Podobnie jak w przypadku phishingu, złośliwe produkty próbują codziennie oszukiwać użytkowników w zainfekowanych reklamach - wohnungssuche winterthur umgebung.

Malvertisers Używaj strategii marketingowych

To prawda, że ​​sieci reklamowe oferują osobom atakującym wszechstronny sposób dostosowywania złośliwych i niebezpiecznych reklam. Niektóre firmy sprawiają, że reklamy są widoczne przez całą dobę tylko ze względu na pieniądze. Kiedy użytkownik wstawi jakieś słowa kluczowe w polu wyszukiwania, prawdopodobnie zostanie skierowany do złośliwych reklam. Takie reklamy najczęściej pojawiają się w postaci wyskakujących okienek i zawierają dużo złośliwego oprogramowania i wirusów. Przyciągną cię, oferując atrakcyjne kwoty za udzielenie odpowiedzi na kilka pytań lub kliknięcie podanych linków. Poprzez te reklamy atakujący atakują dużą liczbę osób każdego dnia, szczególnie firmy międzynarodowe, agencje bezpieczeństwa i szpitale.

Jak uniknąć Malvertisements

Jednym z głównych wyzwań jest to, w jaki sposób unikać maltretowania. Omówiliśmy tutaj kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać .

Aktualizowane przeglądarki

Przede wszystkim należy regularnie aktualizować przeglądarkę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, malwersacje służyły zestawom wykorzystującym Anglera. Jest to specyficzny typ złośliwego oprogramowania, który blokuje przeglądarkę i może ograniczać dostęp do Internetu. Najłatwiej to naprawić, aktualizując przeglądarki i wtyczki raz na tydzień. Zaktualizowana przeglądarka nie zostanie zainfekowana złośliwym oprogramowaniem ani wirusami.

Program antywirusowy

Nie byłoby błędem twierdzenie, że nie ma alternatywy dla programów antywirusowych. Mogą skanować Twoje systemy i pomóc w uniknięciu złośliwego oprogramowania i wirusów. Programy antywirusowe działają jak warstwa obrony przed złośliwym oprogramowaniem i zainfekowanymi reklamami .

Ad-blokery

Zawsze powinieneś używać programów blokujących reklamy, które pomogą Ci usunąć wszystkie zainfekowane reklamy. Jeśli chodzi o korzystanie ze stron internetowych, większość reklam zawiera złośliwe oprogramowanie i wirusy, a jedynym sposobem na ich pozbycie się jest włączenie blokowania reklam. Niektóre witryny zachowują jednak przychody i generują dużo pieniędzy, zapewniając bezpieczne reklamy. Znalezienie takich witryn jest trudne, dlatego lepiej mieć ad-blocker i aktualizować go .

Ikony blokady przeglądarki

Last but not least możesz spróbować zablokować ikony, które mają tendencję do poprzedzania adresów URL w polu wyszukiwania w ich przeglądarkach. Jest to łatwy i bezpieczny sposób, a przeglądarki, które można do niego dodać, to Mozilla, Google Chrome i Firefox. Gdy bezpieczne strony HTTPS pobierają zawartość z niezabezpieczonych platform HTTP, najprawdopodobniej otrzymasz ostrzeżenie w ciągu kilku sekund. Na przykład Mozilla ostrzega swojego użytkownika co dwie na dziesięć ikon kłódki, aby mogły pozostać bezpieczne w Internecie .

November 28, 2017