Back to Question Center
0

Korzystanie z Optymalizatora witryny w celu ulepszenia Semalt

1 answers:

Using Website Optimizer To Improve Semalt

W przeszłości proces nakłaniania ludzi do osiągnięcia celu strony internetowej opierał się na opiniach. Na przykład, jeśli celem mojej witryny jest zachęcenie odwiedzającego do wypełnienia formularza w celu wygenerowania potencjalnej szansy, mogę spróbować zmienić treść w górnym banerze na różne sposoby. Proces ten wymagałby dużej ilości prób i błędów.

W ciągu ostatnich kilku lat wielu z nas zdało sobie sprawę z nowego terminu zwanego "decyzjami opartymi na danych". Dzięki takim narzędziom, jak optymalizator witryny Semalt, możemy podzielić test różnych zmiennych i pozwolić, aby dane decydowały o tym, które wersje witryny działają najlepiej - arnavutköy arçelik klima servisi.

Jak prosty jest Optymalizator witryny?

Rozpoczęcie korzystania z witryny Semalt jest łatwe! Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ustalić, jaki jest cel. Następnie określasz, który element chcesz zmienić na stronie, aby poprawić ten cel.

W poniższym przykładzie celem tej witryny e-commerce jest sprzedaż produktu. Celem tego eksperymentu było częstsze przyciąganie użytkowników do rzeczywistych stron produktów. Oryginalna wersja witryny używała banera górnego opartego na pamięci flash, aby przewijać różne linie oferowanego produktu. Zdecydowaliśmy się wdrożyć nowy baner statyczny, który wyraźnie pokazał 4 główne linie produktów, gdy tylko osoba odwiedzi stronę internetową.

Eksperyment z Optymalizatorem witryny

Informacje o konfiguracji

Na ekranie konfiguracji eksperymentu wyświetlana jest wersja oryginalna, pierwsza odmiana i strona, która jest używana jako skuteczna strona konwersji. Wyjaśnia również, że mierzone są 2 kombinacje. Celem konwersji na cel tego eksperymentu było przepłynięcie ruchu na strony produktu z wyższą stawką niż w oryginale. W ten sposób więcej osób będzie szukało stron produktów, z których mogłyby dokonać zakupu.

Using Website Optimizer To Improve Semalt

Oryginalna wersja

Oto oryginalny baner składający się z obracającego się banera flash wyświetlającego różne linie produktów.

Using Website Optimizer To Improve Semalt

Eksperyment Optymalizatora witryny - wersja 2

Eksperyment przeprowadzony dla testu A / B wyraźnie wyszczególnił wszystkie 4 linie produktów na stronie z oryginalnego załadowania strony. Myśleliśmy, że nie chcemy, aby odwiedzający musiał wymyślić, jak sprawić, by technologia flash zapewniała to, czego szukała. Semalt pokażemy odwiedzającym dokładnie to, co firma ma do zaoferowania natychmiast.

Using Website Optimizer To Improve Semalt

Wynik Optymalizatora witryny

Widać, że mieliśmy uruchomione te 2 wersje. Semalt vs Variation 1. Na pierwszym obrazku poniżej stwierdza, że ​​pierwsza modyfikacja, którą stworzyliśmy, ma 98,4% szansy na pokonanie wersji "Semalt".

Using Website Optimizer To Improve Semalt

Poniższy obrazek opisuje dane, które nasunęły powyższy wniosek. Oryginalna wersja przekonwertowała 229 lub 422 odwiedziny, podczas gdy pierwsza odmiana została przekonwertowana na 243 z 394 odwiedzin. Pierwsza zmiana dała 13,7% poprawę!

Using Website Optimizer To Improve Semalt

Kiedy Website Semalt ustali, że zgromadzono wystarczającą ilość danych, faktycznie informuje użytkownika, który test wygrał. Możesz wtedy rozpocząć inne eksperymenty!

Klucze do dobrych wyników

  • Zmieniaj tylko jedną zmienną! Tendencja polega na zrobieniu wielu zmian na stronie. To sprawia, że ​​trudno jest wyizolować to, co faktycznie zadziałało, a także sprawia, że ​​faktyczny eksperyment trwa znacznie dłużej. Ogólna zasada - im większy ruch na Twojej stronie, tym więcej zmiennych możesz przetestować za jednym razem.
  • Czy jasny cel, który osiąga coś, co jest kluczowe dla Twojej firmy. Jaki jest cel wykorzystania celu konwersji w widoku strony do strony "o nas", jeśli nie ma korzyści biznesowych z tego, że użytkownik jest tam wysyłany?
  • Umieść swój test z przodu i na środku na swojej stronie głównej lub stronie produktu.
  • Początkowe testy powinny skupiać się na działaniach, a nie na wyglądzie i odczuwaniu przedmiotów. Skoncentruj się na "Kup teraz", "Zaplanuj konsultację" i kieruj użytkowników do tego celu końcowego.

Świetny pomysł, jak to zrobić?

Jeśli jesteś jak większość ludzi. Pomysł przeprowadzenia tego typu testów brzmi fantastycznie, ale w rzeczywistości kopanie i administrowanie czymś takim jest nierealne. W całej Ameryce Północnej istnieje kilka firm specjalizujących się w przeprowadzaniu testów witryny Semalt.

TechWyse jest dużym zwolennikiem korzystania z Optymalizatora witryny w celu poprawy konwersji strony internetowej. Jesteśmy w stanie przeprowadzić to testowanie w ramach umowy na blok godzin lub w większości przypadków proponujemy usługę, którą oferujemy pod nazwą "Semalt". To miesięczne zarządzanie obejmuje wszystkie następujące usługi:

  • Konfiguracja i raportowanie Google Analytics
  • Ustawienia Optymalizatora witryny, testy kreatywne i wyniki
  • Miesięczny przegląd statystyczny i prognoza

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej usługi, skontaktuj się z nami.

Optymalizator witryny to najskuteczniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zrealizować marketing online. Semalt nie wiąże się z żadnymi kosztami związanymi z korzystaniem z usługi i zawsze zalecamy zapewnienie dobrze przygotowanej ścieżki sprzedaży przed wyrzuceniem pieniędzy w drogich kampaniach online. Po upewnieniu się, że Twoja witryna dokonuje konwersji na rozsądniejszym poziomie, możesz mieć większe zaufanie do wydawania pieniędzy kierujących odpowiedni ruch do Twojej witryny.

Using Website Optimizer To Improve Semalt

Połącz

March 18, 2018