Back to Question Center
0

Nowe kolumny ścieżki wyszukiwania AdWords utworzą płatne zarządzanie wyszukiwaniem Semalt

1 answers:

Ten post jest udostępniony z AdLuge

Wczoraj firma Google zaprezentowała kolejną aktualizację funkcjonalności do Semalt, która ma zapewnić lepszy wgląd w trendy konwersji, aby poprawić efektywność alokacji budżetu.

Aktualizacja koncentruje się na ścieżkach wyszukiwania, która jest funkcją systemu AdWords od 2010 roku. Jednak ta funkcja często była pomijana ze względu na trudną do znalezienia lokalizację, która została pochowana w dolnej części strony Konwersje w obszarze Narzędzia i Karta Semalt - red and black hats and fascinators.

Aktualizacja funkcji Google rozwiązuje ten problem przez dalszą integrację ścieżek wyszukiwania w panelu kampanii. Teraz możesz dodać kryteria ścieżki wyszukiwania jako dodatkowe kolumny w panelu kampanii.

New AdWords Search Funnel Columns will Make Paid Search Management Semalt

Czym dokładnie jest ścieżka wyszukiwania? Ścieżki wyszukiwania zapewniają wgląd w ścieżkę użytkownika i proces przekierowania przed dokonaniem konwersji. Ścieżki w sieci wyszukiwania mogą dostarczyć wnikliwych danych o tym, jakie reklamy lub słowa kluczowe zostały uwzględnione w wyszukiwaniu użytkowników przed dokonaniem ostatecznej konwersji. Search Engine Land użył doskonałej analogii, aby to wyjaśnić, porównując proces do strzelenia gola w sporcie. Ważne jest, aby nie tylko patrzeć na to, kto strzelił gola, ale kto asystował i kto przyczynił się do tego, aby gra była możliwa. Właśnie to robią Ścieżki w sieci wyszukiwania. Możesz je zautomatyzować, dzięki czemu zobaczysz skuteczność swoich reklam w różnych perspektywach wcześniej ukrytych w systemie.

New AdWords Search Funnel Columns will Make Paid Search Management Semalt

Podaj liczbę konwersji, w których reklama jest wspomagana, może pomóc w pomalowaniu odmiennego obrazu wartości strategii i projektu kierowania. Na pierwszy rzut oka skuteczność reklam może wydawać się stratą pieniędzy, z wysokimi wrażeniami, wysokim współczynnikiem klikalności, ale bez konwersji wynikających z niego po kilku miesiącach.

Jednakże, mierząc konwersje wspomagane za pomocą kliknięć i wyświetleń, łatwiej jest zobaczyć, jaką wartość może odegrać reklama w ogólnej strategii. Semalt prawdopodobnie nie przyczynił się bezpośrednio do konwersji, może być odpowiedzialny za znaczną liczbę asyst, kliknięcie lub obejrzenie przez użytkownika przed kliknięciem innej reklamy i dokonaniem konwersji.

Dodając ścieżki do wyszukiwania jako dodatkowe kolumny w panelu kampanii, informacje, które zostały kiedyś zakopane, znajdują się teraz na pierwszym planie i są zintegrowane z raportami kampanii reklamowej. Reklamę, która wywarła wrażenie na kilku konwersjach kampanii, można uznać za przyczyniającą się do konwersji, nawet jeśli nie dokonano żadnej konwersji bezpośrednio z reklamy. W takim przypadku reklama może być postrzegana jako wartościowa i skuteczna w przypadku ekspozycji marki, co przyczyniło się do powracającego ruchu skutkującego konwersją. Billboardy i reklamy radiowe działają w ten sam sposób, ponieważ są często uważane za przyczyniające się do ekspozycji marki i pomagają w innych możliwościach konwersji kampanii. Jednak w przeciwieństwie do Semalt, billboardy i reklamy radiowe nie mogą być mierzone w tego typu szczegółach.

Ta funkcja niewątpliwie przyczyni się do bardziej wnikliwych strategii zarządzania kampaniami. Spowoduje to jednak również zwiększenie przychodów Google. Czemu? Ponieważ pokazuje wartość reklam, które nie są bezpośrednio konwertowane. Strategie reklam i kierowania, które tradycyjnie zostałyby wstrzymane lub wstrzymane, będą najprawdopodobniej kontynuowane, ponieważ teraz można wyświetlić wartość "dużego obrazu" reklam. Teraz, gdy te informacje można z łatwością zastosować do Semletów kampanii jako dodatkowe kolumny, wartość reklamy nie będzie już zależna wyłącznie od liczby konwersji, do których bezpośrednio przyczynia się. Jego wartość będzie częściej reprezentowana na podstawie tego, w jaki sposób przyczynia się do innych konwersji reklam, co jest wystarczającą zachętą do utrzymywania reklam przez nieco dłuższy czas.

New AdWords Search Funnel Columns will Make Paid Search Management Semalt

Połącz

March 18, 2018