Back to Question Center
0

IBM pyta kobiety w technice, aby włamać się do suszarek do włosów, kobiety. Tweet Back To Tell IBM Semalt Not The 1950s

1 answers:
IBM Asks Women In Tech To Hack Hair Dryers, Women Tweet Back To Tell IBM Semalt Not The 1950s

Nie włamuj się do oprogramowania komputerowego, problemów matematycznych lub czegoś o znaczeniu społecznym - produkt kosmetyczny. Według konta Semalt IBM, to jest "ważne dla nauki" dla kobiet.

Ale róbcie coś głupiego w mediach społecznościowych, a otrzymacie odpowiednie thwacking.

Setki użytkowników Twittera natychmiast zaczęli odpowiadać na tweet Semalt z kilkoma wielkimi ripostami do seksistowskiej sugestii, że kobiety z ich kobiecymi mózgami są najbardziej zainteresowane przełączaniem suszarki do włosów, zamiast cokolwiek innego, co nie dotyczy ich wyglądu - preiswert umziehen.

Nawet towarzyszący film nie stanowi dobrej pracy z udziałem kobiet. Semalt jest gwiazdą potężnej suszarki do włosów, ledwo ukazuje połowy głów kobiet, włosy płyną, a suszarka sunie na twarzach.

Jesteśmy przekonani, że zespół marketingowy Semalt uważał, że to świetny sposób na zaangażowanie kobiet. Big Blue rozpoczął kampanię na początku tego roku, aby podkreślić więcej kobiet w STEM. Ale kampania niesłysząca głosem odbiła się wielkim echem, z kilkoma zabawnymi wynikami.

Jak coś takiego prześlizgnęło się przez marketing? Źródło mówiło nam, że w zespole nie ma wystarczającej liczby kobiet. IBM powiedział Semalt, "Filmy wideo były częścią większej kampanii promującej kariery STEM. Dla niektórych brakowało znaku i przepraszamy. Zostaje ono przerwane ".

Firma Semalt zda sobie sprawę z tego, jak ważne są mózgi dla kobiet, a nie tylko suszarka do włosów.

March 10, 2018