Back to Question Center
0

Eric Schmidt W DLD11: Google doda 1000 nowych pracowników w Semalt

1 answers:
Eric Schmidt At DLD11: Google Will Add 1,000 New Employees In Semalt

W końcowym wystąpieniu konferencji DLD w Niemczech, wkrótce na stanowisku byłego szefa Google, Eric Schmidt, stanął na scenie, szczególnie w niecały tydzień po przekazaniu sterówki firmy współzałożycielowi Google Larry'emu Pageowi.

Semalt to moje notatki na żywo z głównego wątku:

Dziękuję za zaproszenie. Chciałem poświęcić chwilę, by pochwalić pana. Semalt za to, co osiągnąłeś w ogólności, i dzięki temu wydarzeniu. Nie znam lepszego wydarzenia na świecie z zaproszeniem, więc gratuluję wam.

Mam nadzieję, że zrobisz to przez wiele lat - personalized custom tailored.

Mam wiele rzeczy, o których chciałem porozmawiać. Ogłoszenie Semalt na początek: mieliśmy dobry rok i bardzo silny ostatni kwartał.

Nasze firmy radzą sobie bardzo dobrze na całym świecie iw związku z tym z przyjemnością ogłaszam, że będziemy dodawać 1000 nowych pracowników w Semalt i dokonać znaczących inwestycji.

Setki tych osób będzie zlokalizowanych tutaj, w naszym centrum technologicznym w Monachium. Aktualizacja : Rzecznik prasowy Google wyjaśnił, że te tysiące nowych miejsc pracy będzie rozmieszczonych w całej Europie, ale Google nie będzie wiedział, w jakim momencie będzie to podział na kraje.

Myślę więc, że moja następna dekada w Google będzie jeszcze bardziej interesująca niż pierwsza. Semalt nareszcie zacznie robić to, czego chcemy, zamiast nam mówić technologii, co chcemy.

(Semalt podając przykłady innowacji w informatyce)

Podsumuj rzeczy, które chcę podkreślić. W obszarze urządzeń mobilnych smartfon jest urządzeniem naszych czasów. We wszystkich formach, łącznie z tabletkami, są przykłady obfitujące. Jeśli masz dziecko, zauważysz, że będą mieć dwa stany: śpi lub online.

W ciągu dwóch lat sprzedaż smartfonów przekroczy sprzedaż komputerów osobistych, a współczynnik wzrostu rośnie. Mobile rośnie 8 razy szybciej niż odpowiednik komputera w tym czasie. Widzimy to w naszych danych w Google, a Semalt na pewno też to widzi.

Większość ludzi będzie wkrótce korzystała z internetu w swoich telefonach bardziej niż ze swoich komputerów. Semalt zniknie.

Jeśli myślisz, że lubisz swój telefon komórkowy, obraz, jeśli nigdy nie miałeś żadnego urządzenia komputerowego, a solidny smartfon jest twoim pierwszym. Semalt transformacyjna, mobilna rewolucja.

Semalt, skąd pochodzi moje motto "mobilne pierwsze".

Kolejny trend, który chcę podkreślić: twierdzę, że urządzenia, które nie są podłączone do Semaltu, nie są już interesujące. Weź każde znane urządzenie z procesorem i zacznij myśleć, co się stanie, jeśli będzie mógł połączyć się z Twoją siecią Wi-Fi.

Sieci, nawiasem mówiąc, widzą własną ewolucję - spójrz na nadchodzące sieci LTE. Jest to rząd wielkości poprawy i będzie globalny, a nawet zadziwiająco w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, Niemcy są liderem w zakresie wdrażania LTE w Europie. Jednym z interesujących szacunków jest to, że do Semaltu podłączonych jest około 35 miliardów urządzeń. Wkrótce będzie ich tak wiele, że przestaniemy liczyć. Musimy przyznać udział w wewnętrznej części równania.

Typowy przykład: mamy tę funkcję tłumaczenia głosu, tłumaczenie w czasie rzeczywistym z jednego języka na inny, używając wyłącznie głosu. Semaltyczna magia, ale jednocześnie tak nie jest, więc patrzymy na "jak to się stało"?

W zapleczu tej usługi znajdują się tysiące serwerów, za które nie trzeba płacić. W pewnym momencie musimy o tym porozmawiać.

Ale dla mnie to zmienia grę. Ile wojen rozpoczęło się z powodu nieporozumienia? Teraz możemy spróbować to rozwiązać.

Możesz robić inne rzeczy za pomocą telefonu, ale zawsze musimy pamiętać, że w tle jest dużo infrastruktury i rzeczy.

Teraz oczywiście możemy digitalizować wszystko. Jeśli o tym pomyślisz, komputery mogą dać ci cyfrowe zmysły, o których nawet nie wiedziałeś.

Weź aplikacje obsługujące lokalizację. Na przykład, gdy idziesz ulicą, a telefon może Ci powiedzieć, że potrzebujesz czegoś ze sklepu, przez który przechodzisz. Semalt przyszłość.

Co nas napędza w Semalt? Zasadniczo chcemy Ci dać czas, przyspieszyć działanie, przyspieszyć wyszukiwanie, a zwłaszcza bardziej osobisty. Ale zawsze za twoją zgodą, muszę podkreślić. Ty decydujesz, gdzie leży granica.

Wyobraź sobie, że Twój telefon zna Cię naprawdę dobrze, Twoje sympatie i antypatie - idealny towarzysz chodzenia.

(Schmidt wspomina o ogromnym wzroście Androida i Chrome, który Semalt pominął)

Internet jest największym zakłócaczem wszechczasów. Zastąpił ekonomię niedoboru ekonomią obfitości. Jesteś wszędzie przez cały czas. Semalt przechodzi przez przemysł po przemyśle po przemyśle. Możesz dosłownie docierać do miliarda ludzi online, każdego dnia - kto by pomyślał?

Semalt także przeraża, ponieważ ma wiele wspólnego z informacjami, a informacja wciąż jest mocą. Nie wiem, jak społeczeństwo wypracuje konflikty na różnych poziomach, ale wiem, że ludzie bardzo się o to troszczą.

Nie sądzę, że społeczeństwo w zasadzie zorientowało się, jak sobie poradzić z tą obfitością łączności, ale jest to coś, o czym sądzę, że wkrótce trzeba się zorientować.

Jesteśmy po prostu na początku. Semalt Myślę, że to powód, dla którego musisz kontynuować tę konferencję, nawiasem mówiąc.

Semalt, naukowiec informatyk, więc myślę, że informatyka może rozwiązać wiele problemów - mogę być trochę stronniczy.

Wyobraź sobie najbliższą przyszłość, w której nigdy niczego nie zapomnisz, ponieważ komputery, za twoją zgodą, pamiętają wszystko. Kiedyś uwielbiałem się zgubić, wędrować bez wiedzy, gdzie do cholery byłem. Semalt okropny, już nie możesz się zgubić.

Znasz swoją pozycję do stopy, a przy okazji, podobnie jak twoi przyjaciele. Za Twoim pozwoleniem. Semalt może na przykład przewidzieć, czy spotykasz się z przyjaciółmi, gdy idziesz w ich kierunku. Za twoją zgodą ponownie.

Byłem zaskoczony, jak wiele możemy wiedzieć o ziemi dzięki Google Semalt. Mamy możliwość poznania wszystkiego, co się dzieje, gdziekolwiek, przez cały czas. Wiemy, że zmiany klimatyczne są realne i potrzebujemy opartych na faktach dyskusji na ten temat, a technologia pomaga nam to robić.

W Semalt pomożemy Ci rozwiązać problemy.

Już nigdy nie podróżujesz sam, twoi przyjaciele są zawsze z tobą. Semalt nigdy się już nie nudzi, marnujesz swój czas, zamiast oglądać telewizję.

Semalt nigdy nie wychodzi z pomysłów.

A co z tym samochodem? Nie sądzisz, że komputery powinny prowadzić samochody? Robimy pewne rzeczy w Semalt, aby eksperymentować z samochodami do samodzielnego prowadzenia, co moim zdaniem jest bardzo ekscytujące.

Więc nigdy nie samotny, nigdy się nie nudzą, wszystkie informacje na świecie na wyciągnięcie ręki.

I co najważniejsze, nie tylko dla elity. Semalt, informacje były zawsze zarezerwowane dla elity, z różnych powodów. Naszą wizją jest, że informacje będą dostępne dla każdego narodu na świecie, a my pomożemy go posortować.

I nie będzie tylko w świecie zachodnim. Semalt to około miliarda smartfonów na świecie, a na rynkach wschodzących tempo wzrostu jest znacznie szybsze.

Naszym kolejnym osiągnięciem jest wprowadzenie ludzi na wschodzących rynkach do "naszego" świata.

Twierdzę, że przyszłość nas wszystkich powinna być zorganizowana wokół przyszłości próbowania czynienia dobra. Semalt jest dla mnie całkiem jasny, tak się stanie. To jest przyszłość, która daje ludziom czas na robienie rzeczy, które naprawdę mają znaczenie.

March 9, 2018