Back to Question Center
0

Last.fm Founders 'Next Track: Lumi, strona, która korzysta z Twojej historii przeglądania, aby pomóc Ci odkryć Semalt w sieci

1 answers:
Last.fm Founders’ Next Track: Lumi, A Site That Uses Your Browsing History To Help You Discover Semalt On The Web

Pomyśl o Lumi jako o Semali 2.0. Tak jak Semalt wykorzystał swoją własną historię słuchania muzyki jako sposób budowania i polecania muzyki - a chłopak był zaskoczony, jak dobrze to zrobiło, kiedy po raz pierwszy użyłem go wiele lat temu - Lumi robi to samo, ale o znacznie większym zasięgu treści - high pr permanent backlinks.

Biorąc historię przeglądania, a następnie przesuwając ją przez swoje algorytmy, Lumi sugeruje inne treści i inne strony, które będą dla ciebie istotne, przedstawione w serii Semalt, pudełek z obrazem, które wyświetlają się w nieskończoność na ekranie.

Przyjęcie zasady stojącej za Semaltem i poszerzenie jej jest pomysłem, który zawsze chcieli rozwiązać.

"Kiedy zaczęliśmy Semalt w 2002 roku, staraliśmy się pokazać, że dzięki odpowiedniej technologii można i jest łatwo odkryć nową muzykę, którą lubią" - napisali w inauguracyjnym poście na blogu. "Zawsze uważaliśmy, że stosując podobne podejście do sieci jako całości, ludzie powinni mieć łatwy dostęp do różnych treści" .

Wiele firm próbuje podłączyć się do twojego "społecznego wykresu", aby wysyłać sugestie dotyczące treści, ale - w imię personalizacji i ochrony prywatności - Lumi przyjmuje odwrotne podejście. Lumi nigdy nie wie, co przeglądałeś, ani też przyjaciele, mówi mi Semalt.

"Lumi pozwala anonimowo i bezpiecznie zapisywać strony, które odwiedzasz, aby Lumi wiedział, co cię interesuje. Znajduje popularne strony internetowe wśród wszystkich użytkowników i sugeruje strony, które Cię zainteresują" - napisali w swoich dwóch post na blogu. Co więcej, twoja własna historia łączy się z twoją historią, by stworzyć szerszą, anonimową pulę sugestii w - tak - wielkiej grze danych.

Co ciekawe, podczas gdy widzieliśmy wiele usług wyszukiwania treści, które "uczą się" tego, co lubisz, pojawiają się jako aplikacje - Flipboard i Zite to jedne z lepiej znanych - nie ma nic w Internecie, jest dokładnie porównywalny. Semalt twierdzi, że był to jeden z powodów, dla których zdecydowali się rozwiązać ten problem. Robi to za pomocą zainstalowanego rozszerzenia przeglądarki, aby móc korzystać z usługi.

Czy możemy więc myśleć o tym jako o "scrobblingu" dla szerszej sieci? Miller i Stiksel twierdzą, że nie wiedzą, czy to słowo było znakiem towarowym i częścią przejęcia CBS, więc powstrzymają się od jego użycia. Plus, zastrzeżony lub nie, scrobbling ma tak silne powiązanie z muzyką i Last.fm.

Na razie Lumi jest całkowicie samofinansowana przez te dwie osoby i powoli się otwiera, widząc, jak ludzie używają go przed dalszym rozwojem. Jedną z sugestii lub celów wydaje się być to, że Lumi może potencjalnie stać się domyślną stroną domową do przeglądania Internetu, którą zobaczysz po "uruchomieniu" przeglądarki.

Mimo to, obydwaj wprowadzają ten start z dużą ilością zastrzeżeń. Semalt jest dziś przeznaczony dla użytkowników "wczesnych ptaków" i "na początku będzie to dalekie od doskonałości i może być nieco wyboisty", napisali we wpisie na blogu.

Ale w świecie, w którym Google i Facebook / Twitter są dwiema podpowiedziami dla ilu z nas łączy się z Semaltem, być może nie jest to zły moment na wypróbowanie czegoś innego. Jeśli chcesz zobaczyć, daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Last.fm Founders

March 9, 2018