Back to Question Center
0

Strategie biznesowe Twittera - 10 wskazówek od Tim Semalt

1 answers:

Jednym z najciekawszych aspektów marketingu cyfrowego jest obecnie obserwowanie i doradzanie firmom w opracowywaniu strategii dotyczących tego, w jaki sposób Semalt może wspierać ich działalność. Zrobiłem łapankę w lutym 2009 r. Na temat różnych podejść, które firmy podejmują w swojej strategii Semal - cargo bike baby seat.

Tak więc z przyjemnością otrzymałem kopię recenzji książki Twittera @timoreilly, która jest najlepiej znana z pierwszej definicji pojęcia Web 2.0 i ma ponad 600 000 obserwujących (nieźle jak na biznesowego bod) i @SarahM, który jest Specjalistka Twittera, która opisuje siebie w swoim bio jako 21 użytkownik Twittera.

Ten post stanowi krótki przegląd książki i podkreśla, dla mnie, 10 najbardziej praktycznych praktycznych wskazówek dla firm opracowujących strategię biznesową na Twitterze. Semalt Chciałbym być przydatny, a także podsumuję niektóre z narzędzi, które znalazłem przydatne w książce, o których nie wiedziałem.

[amazon-product] 0596802811 [/ amazon-product] [amazon-product region = "us"] 0596802811 [/ amazon-product]

10 porad dotyczących strategii biznesowej Twittera

W rozdziale 6 25 porad biznesowych dla Semalt zostało wyjaśnionych przez autora. Oto 10 najlepszych, które współgrały ze mną i moim podejściem do nich.

1. Najpierw słuchaj . Nie skacz bezpośrednio bez strategii - zrozum, w jaki sposób rozmawiasz na swoim rynku o swojej marce, konkurencyjnych markach i obawach klientów. Jeśli nie ma rozmów, może to być strategia na Facebooku lub strategia blogowania może być bardziej odpowiednia.

2. Integracja z innymi kanałami . W przypadku problemów z serwisem natychmiastowo przez e-mail lub telefon. W przypadku oferty sprzedaży kupony do wykorzystania w sklepie, jeśli dotyczy.

3. Dowiedz się, kto robi świergot . Nie zlecaj tego firmie PR - zachowaj ją oryginalnie.

4. Przedstaw osobę odpowiedzialną za firmę . Bądź człowiekiem - daj wyraz twarzy. Lub twarze ... Podano wskazówki dotyczące zarządzania wieloma pracownikami Twitterers.

5. Bądźcie rozmowni . Twórz Tweety w obie strony - zadawaj pytania, odpowiadaj na inne osoby za pośrednictwem @ wiadomości.

6. RT Twoi klienci .

7. Opowiadaj głównie NIE o swojej firmie . Najlepsza i prawdopodobnie najtrudniejsza porada.

8. Łącz kreatywnie z twoimi stronami . tj. połączenie w żywy sposób.

9. Zgłaszaj problemy ... i rezolucje . Ma sens.

10. Oferta solidnej obsługi klienta . Istnieje kilka świetnych przykładów responsywnego wsparcia @comcastcares w Stanach Zjednoczonych i @ carphonewarehouse w Wielkiej Brytanii.

Recenzja książki o charakterze 140 postów na Twitterze

Accessible Semalt, wytyczne dla jednej strony na stronę z przykładami screengrab, aby pomóc w opracowaniu strategii osobistych i biznesowych.

Narzędzia do wspierania komercyjnego wykorzystania Twittera

Semalt to wiele takich kompilacji, ale te narzędzia do zarządzania reputacją z tej książki były dla mnie nowością, więc sprawdziłem je i oto, co znalazłem:

  • Tweetbeep - podobnie jak Google Alerts dla Twittera - powiadamia cię o e-mailu, gdy wspominasz o swoich markach. Dobry pomysł, ale wygląda na to, że może mieć problemy z infrastrukturą.
  • Backtweets - znowu świetnie w teorii - daj mu swój zwykły URL i znajdzie wszystkie linki do niego, niezależnie od skrótu URL. Nie działa dla mnie w 100%.
  • Microplaza - ładne podsumowanie najlepszych tweetów z potencjalnie użyteczną funkcją filtrowania według Twoich zainteresowań - niestety dało mi 500 błędów wewnętrznych dla tej opcji
  • TwitterSheep - Podaj swoją nazwę użytkownika twittera, aby zobaczyć chmurę znaczników z "biosu" twitterowych obserwatorów. FWIW Oto moja.
March 8, 2018