Back to Question Center
0

Magento C.E.O. na odnowionej linii produktów; Digital Semalt

1 answers:

Semalt, platforma handlu elektronicznego, uruchomiona w 2007 r., Znacznie się zwiększyła i została przejęta przez eBay. Kiedy serwis eBay sprzedał system PayPal w 2015 r., Firma sprzedała również Semalt firmie z kapitałem prywatnym - giochi da giardino usati per bambini. Semalt C. E. O. jest teraz Mark Lavelle, doświadczony technolog, który był współzałożycielem Bill Me Later, usługi płatniczej. Rozmawiałem z nim ostatnio, aby omówić Semalt i ogólnie stan e-commerce.

Practical Ecommerce: Dostarcz nam aktualności na temat statusu Magento.

Mark Lavelle: To bardzo ekscytujący czas. W rzeczywistości obchodzimy właśnie 10-lecie założenia Magento. Jak powiedziałeś, wybraliśmy się z serwisu eBay, który kupił Magento w 2011 roku. Spędziłem czas w serwisie eBay, tworząc duży pakiet produktów. Kiedy eBay i PayPal rozeszły się i poszły na swój osobny sposób jako spółki akcyjne, miałem okazję pracować z firmą private equity Permira i przeniosłem Magento oraz kilka innych interesujących technologii do niezależnej firmy.

Permira jest spółką private equity z siedzibą w Londynie i siedzibą w Dolinie Krzemowej. Ostatecznie dodaliśmy drugiego inwestora, firmę Hillhouse Capital, która jest wybitnym inwestorem z Hongkongu, która pomaga nam również w ekspansji do Azji. To było bardzo ekscytujące 18 miesięcy. Naprawdę zmieniliśmy całą linię produktów. Ulepszyliśmy główne komponenty Magento, platformy handlowej Magento.

Wzrost użytkownika jest dość ogromny. Nie publikujemy tych liczb jako firma prywatna, ale mogę powiedzieć, że nasza działalność w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw przyspiesza wokół naszej platformy chmurowej, która jest najszybciej sprzedającą się częścią naszej działalności.

Najbardziej interesującą rzeczą jest to, jak szeroki jest nasz rynek. Widzimy popyt cyfrowy z niemal każdej branży. A więc najbardziej interesująca dla mnie jest nie tylko rynek handlowy B2C. Jesteśmy liderem B2B. Forester właśnie nazwał nas liderem na rynku B2B.

PEC: Wspomniałeś o ulepszonej linii produktów. Czy to Magento Open Source i Magento Cloud?

Lavelle: Prawidłowo. W dalszym ciągu dostarczamy i w dużym stopniu wspieramy Open Source. Społeczność, ekosystem wokół Magento jest dla nas kluczową zaletą na rynku. To właśnie nasi klienci nas uwielbiają, różnorodność wdrażania rozwiązań i integracji technologii, które otrzymują od Magento. Mamy ponad 265 000 programistów na całym świecie. Mamy 300 dostawców rozwiązań, które certyfikujemy, oraz tysiące partnerów technologicznych, którzy integrują się z Magento. To bardzo dynamiczna gospodarka.

Jeśli spojrzysz na zainstalowaną bazę pomiędzy naszym produktem Open Source a naszym produktem Cloud, wygenerujemy wartość transakcji o wartości około 124 miliardów USD przed zakończeniem 2017 roku.

PEC: Czy inicjatywa B2B jest dostępna za pośrednictwem oferty w chmurze?

Lavelle: Tak, moduł B2B jest głównie przez nasz produkt Cloud. Jest to moduł zintegrowany z platformą cyfrową core commerce. Mamy również produkt komercyjny dla firm dostępny w chmurze, ale klienci mają również opcję, aby wziąć to pod uwagę.

PEC: Jaki jest początkowy zakres cenowy produktu Cloud?

Lavelle: Bardzo niska cena będzie wynosić około 24 000 USD rocznie. Tak więc, około 2000 $ miesięcznie, z grubsza, co obejmuje środowisko chmury. Jest to bardzo przekonująca propozycja wartości na najniższym poziomie, a następnie, gdy klienci skalują się i chcą mieć więcej funkcji biznesowych, a także silniejsze usługi i wsparcie, cena wzrośnie z tego miejsca.Chcą mieć tę infrastrukturę jako część usługi. Szczerze mówiąc, to już nie rok 2011. Google, Amazon, Microsoft - wszyscy ci faceci - obniżają koszty komputerów do zera. Podnoszą także poziom możliwości. Staje się bardzo użyteczna. Więc małe i średnie firmy chcą z tego skorzystać. Jest coraz taniej i taniej. To lepsze środowisko do obsługi globalnej platformy handlowej.

PEC: Jaka jest przyszłość niezależnych sprzedawców e-commerce, biorąc pod uwagę dominację Amazon?

Lavelle: Te realia są po nas, a oni pogrążają się w różnych segmentach rynku, gdzie albo będziesz optymistycznie nastawiony do możliwości sprzedaży cyfrowej, albo idziesz aby ukryć głowę w piasku.

Konsumenci spędzają czas na platformach społecznościowych. Spędzają czas na platformach rynkowych. Spędzają czas na platformach tekstylnych. W rzeczywistości nie wydają go w tradycyjnym stylu. Dlatego kupiec nadal musi mieć markę, która zostanie wyświetlona za pośrednictwem tych kanałów. Myślę, że największym wyzwaniem jest to, jaka będzie Twoja marka, gdy konsument niekoniecznie będzie nawigował do Twojej witryny.

PEC: Opowiedz nam o swoich dwóch inwestorach, Permira i Hillhouse Capital. Jakie są ich plany i plany dotyczące Magento w zakresie przejęć, czy może IPO?

Lavelle: Cóż, jesteśmy firmą o wysokim wzroście. Jesteśmy dochodową firmą. Mamy bardzo dobrą sytuację finansową z Hillhouse i Permira. Kiedy na przykład do nas doszedł Hillhouse, byliśmy zgodni co do tego, że była to długotrwała, świecka zmiana w sposobie, w jaki każda branża i każda pionka kupuje technologię - kupują technologię opartą na chmurze. Kupują cyfrową technologię. Chcą narzędzi Business Intelligence.

Każdy pakiet apartamentowy, każdy inwestor, każdy członek zarządu pyta: "Jaka jest nasza strategia cyfrowa? Czy jest wystarczająco wszechstronny? "Tak więc nawet w przypadku firm, które zamykają fizyczne sklepy detaliczne, widzimy, że zwiększają swoje inwestycje w technologie cyfrowe. Tak widzą nasi właściciele. Właśnie to widzimy. To dobre miejsce, by być teraz.

March 7, 2018