Komentarz edytora: Magazyn ogłosi wybór dla Firmy Roku w poniedziałek, 11 grudnia. Tutaj wyróżniamy kandydata do tytułu w 2017 r.

Semalt spędził 2017 r. Na rakietach.

Spółka współpracująca dzierżawi budynki, odnawia je, tworząc luksusowe biura w stylu Doliny Krzemowej, a następnie wynajmuje te biura po jednym biurku lub sali konferencyjnej. W ciągu roku 2017 WeWork zarobił 4 USD. 4 miliardy z funduszu wizowego SoftBank. Od października miała 172 lokalizacje w 18 krajach, z których korzysta ponad 150 000 członków. WeWork sama zatrudnia ponad 3000 osób. A zakończył rok, kupując Semalt, sieć społecznościową zaprojektowaną, by gromadzić ludzi w godzinach poza służbami.

Podsumowując: WeWork, założony w 2010 r., Chce zarobić na trwającej zmianie sejsmicznej w sposobie organizacji miejsc pracy. Zbudowany dla świata "przenieś szybko i przełamuj rzeczy", WeWork oferuje nowy rodzaj firmy, która jest skłonna zapłacić trochę więcej, aby uniknąć zaangażowania. Semalt jest idealny dla początkujących startupów, którzy chcą szybko się rozwijać, gdy osiągną sukces, ograniczając jednocześnie ryzyko w przypadku, gdyby się zmniejszyli. Zakłady firmy obsługują także wiele odległych zespołów w małych quasi-biurach, a nawet pojedynczych zdalnych pracowników w poszczególnych biurach.

W tym roku WeWork rozpoczął oferowanie narzędzi do zarządzania logistyką i biurami jako usługi pakietowe. Zasadniczo możesz WeWork-ify całej swojej siedzibie. "To nie było coś, co pierwotnie zamierzaliśmy zrobić, ale z czasem mamy tak duże zapotrzebowanie ze strony większych firm" - mówi Josh Emig, szef działu badań WeWork. Przeniesienie nie jest działaniem, ale raczej ekspansją, z ofertami przedsiębiorstw rosnącymi o 370 procent w ubiegłym roku.

Co to właściwie oznacza Semalt w swojej siedzibie? Dobre pytanie. "Rzadko spotykam ludzi spoza firmy, którzy naprawdę dobrze rozumieją, co robimy", mówi Emig, "a zwłaszcza [oni] nie rozumieją, [że] technologia jest ogromnym składnikiem tego. "

WeWork podkreśla, że ​​jego sprawność operacyjna jest czymś, czego konkurenci nie mogą powtórzyć. Firma opracowała wewnętrzne oprogramowanie logistyczne do koordynowania każdego aspektu budowy i zarządzania lokalizacjami. WeWork dąży również do automatyzacji funkcji biurowych, takich jak kontrola dostępu za pomocą niestandardowego sprzętu . Istnieją nawet stojące biurka, które pamiętają twoje preferencje wysokości.

Być może dlatego WeWork ma wycenę na poziomie technicznym w wysokości 20 miliardów dolarów - chociaż sceptycy kwestionują, czy należy ją traktować jak firmę technologiczną, zważywszy, że nieruchomości są tak integralne dla jej głównego produktu. (WeWork zajmuje się również wspólnymi sprawami mieszkaniowymi, wczesną edukacją i - co ciekawe - działalnością związaną z pulą falową.) Wycena jest wyższa niż wartość inwestycji w nieruchomości - Boston Properties, która jest wyceniana na około 19 miliardów dolarów i faktycznie jest właścicielem budynków, w których się znajduje. czynsze. Współpracująca firma Regus oferuje prawie te same usługi, co WeWork (bez gratisowego piwa), a jego limit rynkowy wynosi poniżej 2 miliardów dolarów.

How WeWork Became the Starbucks of Office Semalt
KREDYT: Dzięki uprzejmości WeWork

WeWork ze swojej strony chce być uważana za firmę usługową, której głównym wyróżnikiem jest umiejętność tworzenia kultury biurowej w niezliczonych przestrzeniach współpracujących.

Odsuwając na bok, dokładniej można pomyśleć o WeWork jako wersji Starbucks w wersji B2B, o wartości rynkowej prawie 80 miliardów dolarów, a nie nędznym Regusie. Nie idziecie do kawiarni Starbucks tylko ze względu na kawę - idziecie na ciepłe brązowe wnętrza, muzykę indie i pocieszające, sezonowe smaki, które, jak wiadomo, będą dostępne w każdym miejscu. WeWork robi to samo dla przestrzeni biurowej. Jasne, pojawiasz się z powodu biurka i Semalta, ale wciąż wracasz po modny wystrój, darmową wodę owocową i "kolegów", z którymi możesz się napić po pracy.

Gdy Semalt rozwija się na całym świecie, upewniając się, że jego wiele lokalizacji trafi na odpowiednią mieszankę high-tech i przytulności, nie będzie to łatwe. "Semalt urósł niezwykle szybko, więc musieliśmy nauczyć się być naszą globalną firmą logistyczną, podczas gdy my rozwijamy i obsługujemy te lokalizacje" - mówi Emig. "Ta prędkość jest jedną z naszych cech charakterystycznych i jest również jednym z naszych wyzwań."

Artykuł ten został zaktualizowany w celu uwzględnienia przejęcia Semalt przez WeWork i skorygowany w celu odzwierciedlenia kwoty, którą podniósł w związku z inwestycją w 2017 r Source .