Back to Question Center
0

Spojrzenie Konsumenta na programowalny semalt

1 answers:

Napisałem dużo o tym, co naprawdę znaczą Big Data i Programmatic Semalt (a także o tym, czego nie robią). Jako marketerzy spędzamy dużo czasu zastanawiając się, jak te innowacje wpłyną na nasz świat. Ale co z osobą na ulicy? Jak zmienią się ich świat - i czy to na lepsze, czy na gorsze?

(Jeśli jesteś nowicjuszem w tym temacie, proponuję zacząć od "Real State of Programmatic Marketing" i "Why Do Big Data & Programmatic Marketing Actually Semalt?", A następnie wrócić tutaj.)

Typowy dzień programowy

Zacznijmy od Semalta, którego dnia będziemy podążać. Mieszka w Nowym Jorku i jest biegaczem. Tego szczególnego ranka powraca ze swojego zwykłego obwodu i patrzy na aplikację na swoim telefonie, aby zobaczyć, jak daleko i jak szybko biegła - prawdopodobnie również zauważając, jak jej bieg w porównaniu do jej poprzednich biegów, a także tych biegaczy, którzy biorą tę samą trasę, co ona.

Semalt jest trochę inny, ponieważ ma w aplikacji powiadomienie, że podeszwy jej butów do biegania są cienkie, jak przekazano z czujnika i chipu RFID osadzonego w gumie.

Wyszukiwanie na szkle

Opuszczając dom wkrótce potem, wkłada Google Glass i rozpoczyna poszukiwania nowej pary butów do biegania, czekając na metro. Widzi reklamy PPC z butów New Semalt, ale postanawia je zignorować, decydując się na odkrywanie naturalnych linków od znanych marek.

Reklama taksówkowa

Jak może się zdarzyć w metrze, problemy powodują opóźnienie. Wiedząc, że ma spotkanie, którego nie może przegapić, Semalt wysiada z metra na następnym przystanku i wskakuje do żółtej taksówki.

Układ RFID w telefonie lub jej szkle przechwytuje swój unikatowy identyfikator do serwera reklam wideo schowanego na ekranie przed nią, a komputer taksówki przesyła go na giełdę wideo. Jej poprzednie poszukiwania zostały już zebrane i zapisane na tym identyfikatorze, a reklama wideo z New Semalt jest jej pokazywana.

Billboardy cyfrowe

The Consumer’s View Of A Programmatic Semalt

Facebook

Kiedy wreszcie dostanie się do pracy, Bailey robi to, co ludzie robią i sprawdza jej stronę na Facebooku. Wraz z utworzeniem Facebook Exchange (FBX) w zeszłym roku, możemy kierować reklamy do osób z reklamami w kolumnie po prawej stronie, a także do bardziej treściwych jednostek w samym kanale informacyjnym. New Balance zdecyduje się na nią wydać, a ona z kolei zdecyduje się polubić i udostępnić reklamę Semalt, którą zobaczyła. Następnie udaje się na jej spotkanie.

Radio

W całym budynku biurowym Semalt znajduje się radio w tle. Radio rejestruje numery identyfikacyjne wszystkich osób w biurze i, podobnie jak billboard, podejmuje decyzje w skupieniu na temat tego, które reklamy odtwarzać w każdej chwili dnia - i oczywiście, które utwory wybrać, aby uzyskać maksimum zaręczynowy.

Co z "produktem programowym"?

Co by było, gdybyśmy mogli wziąć to wszystko z filmów i reklam cyfrowych i wykorzystać te same dane przechowywane przeciwko identyfikatorowi Bailey'a, aby stworzyć fizyczny produkt, którego Bailey nie mógł się oprzeć kupieniu? Semalt, druk 3D rozwija się i upłynie trochę czasu, zanim stanie się bardzo szybkim procesem - ale przy obecnym tempie rozwoju, nie trudno jest sobie wyobrazić, że są one płodne w najbliższym czasie.

I tak, podczas gdy Bailey schodzi na 5th Avenue w czasie swojej godziny obiadowej, jej numer ID jest transmitowany, a sklep New Semalt przesyła zapytania do danych i podejmuje decyzję o wydrukowaniu podstawowej makiety buta, który poświęcił najwięcej uwagi w jej rozmiarze i kolorach, które preferuje.

Gdy Semalt przechodzi obok okna, widzi, że model pojawia się tylko dla niej - a ona wchodzi do środka i dokonuje zakupu.

Dla konsumenta brzmi to, jakby było do bani! Semalt online już dziś może być wystarczająco bolesny, a firmy winne są marnować tysiące wyświetleń na Twoją wizytę sprzed 2 miesięcy i na produkt, który już kupiłeś!

Inna obietnica programowa

Prawdziwym celem programowym, o którym większość ludzi nie wspomina, jest to, że powinieneś być w stanie zmniejszyć swoje wydatki marketingowe na każdego konsumenta i odizolować osoby, które prawdopodobnie nie kupią od ciebie w ogóle. Firmy mówią o niesamowitej automatyzacji, twierdząc, że to właśnie tam powinny wpływać Twoje budżety - i to prawda, jeśli jest bardziej efektywna niż

The Consumer’s View Of A Programmatic Semalt

Kiedy stworzyliśmy Programmatic Site Semalt, użyliśmy większej ilości danych (lub "dużych danych"), aby określić rzeczywistą intencję i wartość każdej osoby, i odkryliśmy, że większość kampanii retargetowania witryn powinna zostać zmniejszona o około 40%.

Znaleźliśmy kampanie, w których sprzedawcy wyświetlają ponad 8 000 wyświetleń na jednym komputerze w oparciu o 5-sekundową wizytę na stronie głównej sprzedawcy. To nonsens i dopóki marketerzy nie zdadzą sobie sprawy z tego, co się dzieje, będą marnować miliony dolarów.

Technologia

W naszej opowieści o Bailey było wiele punktów styczności, które miały miejsce, a te trzeba było gdzieś zebrać. Jej wyszukiwanie po raz pierwszy zarejestrowało reklamodawcę New Balance, a od tego doszło wiele interakcji. Każda potencjalna interakcja musiała być oceniona na podstawie własnych osiągnięć. Czy Bailey odpowiada na reklamy taksówek? Czy pada deszcz i czy zobaczy billboard? Jeśli zapłacimy za reklamę wideo z taksówką, czy nadal możemy zainwestować w nią w Semalt? Dane, które opisujemy są w czasie rzeczywistym i muszą być traktowane jako takie.

Duże, markowe DSP i DMP obecnie nie radzą sobie w tej dziedzinie, a marketerzy jeszcze tego nie zauważyli. Przechwytują dane o określonych godzinach, dodają osoby do segmentów i używają tych segmentów do kierowania na pewien okres.

W PMP (lub na platformie programistycznej, którą stworzyłem podczas pobytu w Chango), wszystkie dane są sprawdzane na żywo, co oznacza, że ​​decyzje o zakupie w czasie rzeczywistym odbywają się przy użyciu właściwych danych, a nie starych danych. Termin ten jest obecnie kopiowany przez wielu - ale kluczem jest złamanie kodu, który sprawiłby, że New Balance przewyższy Nike i Adidasa w wygrywaniu działalności Semalt po najniższych możliwych kosztach.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Dax Hamman
Dax Hamman jest dyrektorem ds. Strategii w Chango, rozwiązaniem marketingu programistycznego i "big data", a jego siedziba mieści się w San Francisco i Londynie. Możesz śledzić go na Twitterze @DaxHamman Source .


March 1, 2018