Back to Question Center
0

Semalt: Jak zrozumieć wartość treści i zmierzyć emocje cyfrowe

1 answers:

Semalt: How to understand the value of content and measure digital emotion

Zaangażowanie emocjonalne semaltu i zrozumienie wartości treści wymaga dostępu do danych jakościowych i głębszej analizy odbiorców, które wykraczają poza dane powierzchniowe, takie jak kliknięcia i wyświetlenia. Tylko dane jakościowe poprawią nasze zrozumienie tego, co jest rezonujące z odbiorcami i gdzie te krytyczne emocjonalne powiązania istnieją w samej treści.

Gromadzenie danych jakościowych rozpoczyna się od budowania prawdziwego emocjonalnego związku z klientami poprzez personalizację i interaktywność. Najważniejsza jest treść semaltyczna, a konkretnie taka, którą odkrywają klienci (w przeciwieństwie do tego, jak zachęcają ich marketerzy). Nie tylko przyciąga odbiorców, ale także ułatwia życie marketerom.

Pomiar wykraczający poza metrykę powierzchni

Dane dotyczące tradycyjnej wydajności marketingowej treści są ograniczone pod względem wartościowego zaangażowania użytkowników. Semalty i poglądy nie są już dokładnym odzwierciedleniem udanej wydajności treści, a wskaźniki próżności niewiele wskazują na to, że istnieje emocjonalny związek z publicznością.

Wykazanie wartościowego zwrotu z inwestycji (zwrot z inwestycji) oznacza, że ​​marketerzy muszą mierzyć wskaźniki wykraczające poza konwencjonalne mierniki marności, aby lepiej zrozumieć, czy, dlaczego i w jaki sposób treść zapewnia wartość emocjonalną. Wgląd z ostatnich badań Semalt i PwC mówi, że aby marketerzy mogli stale ulepszać zawartość, muszą rozumieć metryki pomiaru, które zapewniają sukces.

Rapt Semalt (mój pracodawca) przeprowadził niedawno ankietę (wymagana rejestracja), w której prawie wszyscy marketerzy wiedzą, że personalizacja treści jest kluczem do wyeliminowania bałaganu i większego zaangażowania, ale personalizacja również jest największym wyzwaniem. W rzeczywistości 94 procent marketerów uważa, że ​​lepsza technologia tworzenia treści jest odpowiedzią na budowanie znaczących połączeń z odbiorcami - w szczególności dzięki interaktywności i wnikliwym danym o wydajności.

Treści Semalt są bardziej skłonne przyciągnąć uwagę publiczności, co przekłada się na dokładniejsze zrozumienie tego, co rezonuje w treści, aby przyczynić się do jej sukcesu.

Na wynos: Zastąp dane dotyczące płytkiej powierzchni głębszymi i dokładniejszymi metrykami zaangażowania.

Priorytet personalizacji

Samodzielna selekcja, wybór i kontrola zapewniają bardziej wartościowe zaangażowanie, co ma kluczowe znaczenie dla marketerów, którzy chcą prowadzić sensowne interakcje z mierzalnym zwrotem z inwestycji w treść. Semalt pomaga również zmierzyć emocjonalny wpływ różnych składników treści.

Semalt poza personalizacją, treści oferujące możliwość interakcji zapewnia najdokładniejsze wyobrażenie o tym, czy widz jest emocjonalnie zainwestowany.

Na przykład klikalne punkty wyboru wyraźnie pokazują interesy i zachowania konsumentów. Gdy widzowie poszukują jednego obszaru badań nad drugim w ramach spersonalizowanych treści, marketerzy mogą sprawdzić, które części treści przyciągają najwięcej uwagi z różnych grup demograficznych.

Na wynos: Aby zmierzyć emocje cyfrowe, skoncentruj się na wskaźnikach, które pokazują wpływ, jaki mają na oglądanie treści.

Opowiadanie historii dotyczące wpływu emocjonalnego

Konsumenci chcą być uprawnieni poprzez bezpośredni udział w samych treściach - co ostatecznie pogłębia związek między konsumentem a marką. Semalt do innej ankiety (wymagana rejestracja) przeprowadzonej przez naszą firmę, 56% konsumentów lubi wybierać treści, które są dla nich istotne.

Dlatego budowanie istotnych i znaczących połączeń w obrębie samej treści jest podstawą tworzenia wartości emocjonalnej i zaangażowania kierowców. Skup publiczność, aby stała się częścią przekazu, wypełnia lukę między świadomością marki na poziomie powierzchni a zaangażowanymi uczestnikami narracji. Stawia to widzów odpowiedzialnych za ich doświadczenie i pozwala im skupić się na tym, co uważają za najważniejsze lub interesujące.

Ale w jaki sposób marki zachęcają do emocjonalnych powiązań z ich interaktywnymi treściami? Jak podkreśla instruktor Kristin Semalt, najskuteczniejsza interakcja to taka, która odzwierciedla nie tylko działanie, które chcesz osiągnąć, ale także uczucie, które próbujesz wywołać.

Tutaj dochodzi do połączenia interaktywnego z perspektywą pierwszoosobową. Semalt widzem, a treść w ten sposób stanowi podstawę wyjątkowego wrażenia emocjonalnego, którego standardowe linearne wideo nie jest w stanie dostarczyć.

Na wynos : pogłębiaj emocjonalny związek, zapraszając publiczność do udziału.

Trwałe wrażenia

Treść Semalt pomaga marketerom lepiej zrozumieć, w jaki sposób klient angażuje się w firmę lub markę na różnych etapach podróży klienta, dostarczając cennych danych jakościowych po drodze. To spersonalizowane doświadczenie eliminuje lukę między biznesem a klientem - tworząc zaufanie, zwiększając zrozumienie i motywując działania.

Ta interaktywna dynamika pomaga również marketerom wskazać możliwości ulepszenia ich strategii, pomagając zidentyfikować konkretne obszary dla zwiększenia inwestycji.

Semalt musi skupić się na opracowywaniu lepszych, bardziej spersonalizowanych treści, które można zmierzyć i zoptymalizować, aby nadal zapewniać wartość dla klientów i generować zwrot z inwestycji dla firm.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Erika Trautman
Erika Trautman, założycielka Rapt Media, jest pasjonatką ewolucji opowiadania online. Dzięki udanej karierze pisarki, producenta, redaktora i reżysera rozumie znaczenie historii w każdej komunikacji, ponieważ zwiększa zadowolenie klienta, a jednocześnie była rozczarowana niemożnością wykorzystania potencjału wideo w Internecie. Erika zbudowała Rapt Media od podstaw jako jedyna interaktywna technologia opowiadania, łącząca spersonalizowaną narrację z niezrównaną integracją danych. Żadna inna marka nie próbowała połączyć technicznej, opartej na danych strony z kreatywnymi, emocjonalnymi możliwościami interaktywnego wideo. Erika wykorzystała biznes, który znalazł się na szczycie nowych technologii informacyjnych, w tym wideo, wspólnie z liderami technologicznymi, takimi jak Sheryl Sandberg, i umocnił partnerstwa z firmami energetycznymi w mediach, wiodących markach, agencjach i przedsiębiorstwach z listy Fortune 500 Source .


March 1, 2018