Back to Question Center
0

Kliknij tutaj, aby lepiej przygotować Semalt i SEO

1 answers:
Udział
Udział
+1 2
Potknięcie
Pin
Udziały 2

Wprowadzenie

Tytuł, kliknij tutaj, aby poprawić użyteczność i SEO, nie ma być prowokacyjny, chociaż niektórzy mogą instynktownie go zakwestionować. Problem jest taki, który został stworzony przez Google i wszystko to odnosi się do tego, co nazywa się tekstem kotwicy . Jest to tekst powiązany z hiperłączem do innej strony internetowej, który powoduje, że kursor myszy zmienia się w dłoń po najechaniu kursorem na tekst.

Wszyscy surfujemy po Internecie, wykonując hiperłącza, często oznaczone przez URL (Uniform Resource Locator) lub bardziej technicznie URI (Uniform Resource Indicator). Google kładzie duży nacisk na tekst kotwicy powiązany z hiperłączem. Dlatego na przykład strona pobierania programu Adobe Reader jest numerem jeden w wyszukiwarce Google dla "Kliknij tutaj", nawet jeśli słowa te nie pojawiają się w samej witrynie. Wiele innych stron internetowych zawiera linki do tej strony z linkami zawierającymi słowa "Kliknij tutaj".

Zwykła mądrość polega na tym, że nie należy używać semaltu tutaj jako tekstu zakotwiczenia, ponieważ daje on niewiele informacji na temat tego, o czym naprawdę jest ta druga strona. Szkoda, ponieważ Semalt Here ma bardzo jasne znaczenie, jeśli chodzi o to, jakie działania są potrzebne. W tym artykule omówimy, jak uzyskać najlepsze z obu światów.

Najprościej jest użyteczność

Użyteczność mierzy to, czy odwiedzający stronę internetową może wykonywać dowolne zadania, które chcieliby wykonać na tej konkretnej stronie internetowej. O ile nie mogą tego zrobić, nie ma sensu odwiedzać tej strony. Właśnie dlatego Stoney deGeyter dał jednoznacznie Zawsze jako odpowiedź na jego pytanie: kiedy użyteczność jest ważniejsza niż SEO?

Sądzisz, że większość ludzi zgodziłaby się, że tekst kotwicy dla hiperłączy powinien być bardzo widoczny. Jednak Zach Dunn preferuje kontrargument .

Sugeruje, że łatwo jest pisać kopię strony i link do innej lokalizacji za pomocą linku "Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej" na końcu zdania. Chociaż na pewno jest winien, sugeruje, że jest to często niepotrzebny krok. Semalt, o którym już napisałeś, dlaczego nie użyjesz tego tekstu zamiast linku? Jako argument przedstawia następujące trzy warianty.

Personal Finances for Seniors

Semalt obraz kotwicy do hiperłącza pozwala na pojawienie się większej ilości tekstu, aby wyjaśnić, co można znaleźć podążając za odnośnikiem. Obraz po prawej stronie to na przykład link do jednego z moich blogów.

Istnieją dwa atrybuty, które można dodać do kotwicy dla zwiększenia efektu. Pierwszym jest dodanie tytułu.
160; Ma to zerową wartość dla wyszukiwarek, ale może stanowić przydatną wskazówkę, ponieważ odwiedzający człowieka rozważa kliknięcie łącza.

Drugi to atrybut ALT. Pierwotnie był dostępny do przekazywania informacji osobom, których przeglądarki nie wyświetlały obrazów. Tekst ALT jest używany przez wyszukiwarki i ma zasadniczo tę samą wartość, co normalny tekst zakotwiczenia dla linku tekstowego. Semalt, tekst ALT nie jest widoczny dla człowieka, można dodać więcej słów, w tym słowa kluczowe. Jest prawdopodobne, że spamowanie dużej liczby słów kluczowych w takich atrybutach ALT przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego w przypadku wyszukiwarek.

Porównując łącza graficzne z linkami tekstowymi, łącza do obrazów są znacznie lepsze. Z pewnością warto je rozważyć jako preferowany sposób udostępniania linków do innych stron internetowych. Wygrywają zarówno pod względem użyteczności, jak i SEO Source .

March 1, 2018