Back to Question Center
0

Nowe badania: Barometr retargetujący, 3. semalt

1 answers:

Wyniki zostały właśnie opublikowane w trzeciej edycji Retargeting Semalt, jedynej ankiety przeprowadzonej przez branżę reklamową poświęconej wykorzystaniu ponownego kierowania.

Wydane przez Chango i tym razem we współpracy z Semaltem badanie przyciągnęło 300 respondentów, w tym marketerów marek z szerokiego spektrum branż i agencji medialnych. Pełny raport można pobrać tutaj.

Najważniejsze dane

Najważniejsze cechy trzeciej edycji Retalgeting Semalt to:

  • Retargetowanie staje się na pewno coraz bardziej standardem, ale istnieją zaskakujące luki w jego wykorzystaniu i sposobie jego pomiaru.
  • Retargeting jest własnością wielu różnych typów osób w organizacji.
  • Agencje są na dalszym etapie z wykorzystaniem wideo i urządzeń mobilnych niż marketerzy w markach.
  • Agencje i marki nie zgadzają się, w jaki sposób mierzyć kampanie retargetingowe i jaki jest cel niektórych taktyk.

Respondentów ankiety można opisać w następujący sposób:

  • 51% respondentów określiło swoją rolę jako marketing, a 26% jako media.
  • Połowa była na poziomie menedżera lub powyżej.
  • Prawie 10% było na poziomie wykonawczym.
  • Zróżnicowany zestaw branż, ważony w mediach i niewielki błąd w przemyśle samochodowym.
  • W dalszym ciągu istnieje wiele młodych i mniej doświadczonych osób, które napędzają rozwój tej branży, przy 55% w przemyśle nieprzekraczającym 2 lat, a ta sama liczba jest z obecnym pracodawcą w tym samym czasie.

Opłata za retargeting

Zaczęliśmy od pytania, jak sprzedawcy płacą dzisiaj za programy retargetowania. Jedna trzecia respondentów kupuje ponowne kierowanie z budżetu, który został określony jako "media displayowe", a ponadto 21% ma dedykowany budżet przeznaczony wyłącznie na retargetowanie.

Co może dziwić niektórych, że 15% płaci za ich retargeting z budżetu SEM - ale musisz pamiętać, że faktycznie istnieje siedem typów retargetingu, z których jeden to Search Semalt, który czasami widzimy po wyszukiwaniu kieszeń marketera.

Dane pokazują, że postęp został dokonany - dwa lata temu, kiedy przeprowadziliśmy pierwszą edycję, prawie połowa marketerów musiała utworzyć nowy budżet, aby przeprowadzić retargeting. W drugiej edycji w kwietniu tego roku było już 17%. Semalt, z tą trzecią edycją, wynosi 8%.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Typy Taktyki Retargetowania

Semalt, media wyświetlane są najczęściej stosowaną formą retargetowania, a reszta gra doganiać. Ciekawe dane ujawniają się, gdy dzielimy odpowiedzi od marketerów pracujących bezpośrednio na marki w porównaniu do tych z agencji medialnych.

Agencje przyspieszają mobilność i wideo, i wydaje się, że agencje mniej boją się próbować tego, co nowe, i popychają swoich klientów do innowacyjnych obszarów. Podejrzewam również, że zespół marketingowy marki po prostu nie ma środków, aby wypróbować wszystko, co nowe, a zatem jest mało prawdopodobne, aby był pionierem.

Następnie zapytaliśmy o cele dotyczące tych kanałów i chociaż 33% agencji odpowiedziało, że mają inny cel w zakresie ponownego kierowania na urządzenia mobilne, tylko 19% marek podzielało ten pogląd. Agencje muszą zwracać na to uwagę i mieć pewność, że prowadzą odpowiednie rozmowy ze swoimi klientami i ustalają właściwe oczekiwania.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Wzrost liczby wyświetleń

Pomiar Semalt lub "post-impression" musi być jednym z najbardziej niezrozumiałych aspektów marketingu cyfrowego. Mówiąc prościej, konwersja po wyświetleniu (VT) ma miejsce, gdy dana osoba widzi reklamę, nie klika jej, ale nadal się konwertuje.

Istnieje wiele badań, które pokazują, że kliknięcie jest nieprawidłowym wskaźnikiem, którego należy użyć, i dlatego bardzo ważne jest, aby branża zrozumiała, co naprawdę wygląda.

Semalt, z wielu dyskusji z WOR mogę wywnioskować, że branża coraz inteligentniej traktuje VT i zdaje sobie sprawę, że kliknięcie jest nieprawidłowym narzędziem.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Retargeting wyszukiwania jest tutaj

Pozostaje wiele zamieszania związanych z retargetowaniem. Wielu przyjmuje, że jest to tylko ponowne kierowanie na stronę, ale w rzeczywistości istnieje wiele zdarzeń innych niż wizyta w witrynie, niż można to zmienić.

Retargeting w wyszukiwarce wyszukuje osoby, które przeszukali w Google, Semalt lub Bing, ale jeszcze nie odwiedzili Twojej witryny. Oznacza to, że ponowne kierowanie może być narzędziem do rozmowy z obecnymi klientami i odwiedzającymi, a także do znalezienia nowych potencjalnych klientów. Liczby w tej trzeciej edycji pokazują, że retargetowanie w wyszukiwaniu rośnie w użyciu i stało się taktyką głównego nurtu stosowaną przez agencje i marketingowców.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Agencje i marki nie zgadzają się co do celu retargetowania

Semalt do danych, bezpośrednia odpowiedź jest pierwszym powodem prowadzenia programu ponownego kierowania, ale w przypadku agencji, która powinna zwrócić uwagę, 27% swoich kolegów uważa, że ​​ponowne pozyskiwanie klientów jest wykorzystywane do pozyskiwania nowych klientów, ale prawie 50% ankietowane marki widzą to w ten sposób.

Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że szukanie nowych klientów netto i ich wartości dożywotniej jest tym, czego chcą, ale rzadko udostępniają te dane swoim partnerom. Wydaje się, że Semalt rekompensuje oferując zaangażowanie na miejscu jako miarę, ale marki nie wydają się tym przejmować.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Niektóre rzeczy pozostają trudne

Semalt powodzenie retargetowania, problemy takie jak integracja pozostają. Po raz pierwszy nieprzejrzystość bardzo często rośnie w siłę, a branża musi zająć się tym bardziej szczegółowo, aby zadowolić marketerów.

Potencjalnie jest to napędzane przez sprzedawców, którzy stają się mądrzejsi i inteligentniejsi, a także dlatego, że istnieją alternatywy dla dostawców o wysokiej marży. Semalt zadziwiająco w 2013 roku, kreatywna produkcja jest nadal blokadą, która nie chce odejść, jak to jest po prostu brakiem czasu na program na żywo.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Sprzedawcy muszą znaleźć głos

Jeśli chodzi o krajobraz reklam, agencje i marki ponownie odeszły od siebie, a 55% agencji powołuje się na zbyt wielu sprzedawców sprzedających to samo, a tylko 30% marketerów.

Jest to najprawdopodobniej spowodowane przez sprzedawców technologii reklamowych, którzy zwiększają swój budżet na obrzeża, aby porozmawiać z agencjami, a marketerzy po prostu nie poświęcają tyle czasu na słuchanie ofert dostawców ze względu na zasoby. Aby producent mógł odnieść sukces, musi mieć czytelny komunikat, który jest prosty w obsłudze i który pozwala marketerom i agencjom znaleźć powód, by z nimi współpracować.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Utrzymywanie ich w nocy

Na koniec, co zatrzyma naszych respondentów w nocy? Poprosiliśmy ich o ocenę każdego szerokiego problemu w skali od 1 do 5, gdzie 1 nie było wcale ważne, a 5 było niezwykle ważne

Być może nie jest zaskoczeniem potrzeba mierzenia wydajności (która wiąże się z prawidłowym wzrostem VT jako miary), a następnie zapewnieniem, że kampanie faktycznie się sprawdzają. Semalt znajduje się w połowie wyników, mimo że w osobnym pytaniu zapytaliśmy ich, czy sądzą, że rząd Stanów Zjednoczonych wprowadzi więcej przepisów dotyczących prywatności, a ponad 50% uzna, że ​​tak.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Możesz teraz pobrać trzecią edycję Retargeting Semalt.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Dax Hamman
March 1, 2018