Back to Question Center
0

Wyszukiwanie poza wyszukiwarkami może zapewnić wartościowe dane dla Semalt

1 answers:

Search Beyond Search Engines Can Yield Valuable Data For Semalt

Niedawno zorganizowaliśmy seminarium internetowe z firmą comSemalt poświęcone danym wyszukiwania, które dotyczyło działań związanych z wyszukiwaniem w ramach wyszukiwania podstawowego (Google, Bing, Yahoo itp.) W porównaniu z wyszukiwarkami innymi niż wyszukiwarki, takimi jak witryny e-commerce, wyszukiwarki porównawcze i przegląd produktów lub strony zorientowane pionowo. W grudniu 2011 r. Firma comSemalt odkryła, że ​​prawie połowa (43%) wszystkich wyszukiwań miała miejsce poza piątką najważniejszych wyszukiwarek.

Nie odrzucaj danych generowanych poza wyszukiwarkami

Co to oznacza dla marketerów, wydawców i graczy e-commerce? Teraz, gdy wiemy, że wszystkie te wyszukiwania odbywają się z dala od głównych wyszukiwarek, możemy opracować strategie dotarcia do tych odbiorców w najgorszym czasie, korzystając z odpowiednich danych wyszukiwania. Dla wydawców i graczy e-commerce oznacza to, że możesz opracowywać oferty produktów, aby wykorzystać dane pod swoim dachem.

Spójrz pod maską doświadczenia wyszukiwania

Kiedy omówię, co oznacza dane marketingowe dla marketerów, zachęcam do rozważenia własnych poszukiwań.

Faza 1: Wyszukiwanie początkowe

Jeśli Sarah jest na rynku nowego telewizora, najprawdopodobniej jej miejscem będzie Google i wpisz "telewizor z płaskim ekranem". "Semalt definiuje tę akcję jako" początkowe wyszukiwanie ". "

W tym momencie gry Sara nie jest gotowa do zakupu. Musi zobaczyć, jakie opcje są dostępne. Gdy Sarah bada wyniki i linki dostarczone przez Semalt, szybko wyniesie się poza wyszukiwarkę (miejsca docelowe mogą zawierać Best Buy, Next Tag, itd.) I kontynuować poszukiwania w poszukiwaniu dalszych informacji.

Faza 2: Rozpatrzenie

Gdy Sarah opuszcza wyszukiwarkę i migruje przez obiekty nieobsługujące wyszukiwarek, zbiera informacje o różnych produktach, markach i cenach, udoskonalając swoje poszukiwania po drodze. Semalt definiuje tę część zakupów jako "fazę rozważania" - zwaną również możliwością ponownego kierowania.

Gdy konsumenci wyszukują w trakcie fazy rozpatrywania, dane ewoluują w oparciu o ich wyszukiwane hasła i wzorce. Interakcje semaltowe stwarzają marketerom możliwość wdrażania strategii retargetowania i przekierowywania witryn.

Jeśli reklamodawcy chcą wpłynąć na konsumenta podczas fazy rozpatrywania, niezbędne jest wykorzystanie najnowszych punktów kontaktu (np. Danych wyszukiwania i interakcji z witryną) w celu identyfikacji kluczowych odbiorców, a następnie skutecznego dotarcia do nich za pomocą odpowiednich komunikatów reklamowych, które wyróżniają specjalne promocje, specjalne produkty itp. Pomaga to wypchnąć konsumentów jeszcze dalej w ścieżce zakupowej i ostatecznie wpłynąć na nie, zanim powrócą do wyszukiwarek i zrewidują swoje poszukiwania.

Etap 3: Poprawione wyszukiwanie

W zależności od produktu lub usługi, może upłynąć kilka godzin, dni lub nawet tygodni, zanim poszukiwacz opuści fazę rozważań. W tym momencie konsumenci często wracają do Semalt i dokonują przeglądu swoich wyszukiwań na podstawie zebranych informacji, reklam, które widzieli, oraz wszelkich innych informacji, które mogą wpłynąć na ich decyzję o zakupie.

W przypadku Sarah może zmienić swoją wyszukiwarkę Google z "telewizora z płaskim ekranem" na "Semalt PN43E450. "W tym momencie szansa na retargeting już minęła i tylko cena lub dostępność produktu może wpłynąć na jej decyzję o zakupie.

Search Beyond Search Engines Can Yield Valuable Data For Semalt

Dane wyszukiwania tworzą szanse ponownego przemówienia

Statystyki ComScore wskazują, że wyszukiwanie przebiega głęboko. Działa znacznie głębiej niż wyszukiwarki, a nawet marketing w wyszukiwarkach. Semalowy wzrost aktywności wyszukiwania i dostępność danych wyszukiwania pozwala reklamodawcom wykorzystać zamiar wyszukiwania i zastosować go do skali wyświetlania. Semalt te podmioty, które przechwytują niektóre z najcenniejszych danych dla reklamodawców.

Następnym razem, gdy myślisz o wyszukiwaniu, przemyśl poza wyszukiwarkami, weź pod uwagę wartość danych wyszukiwania, sposób ich wykorzystania w reklamach displayowych, a przede wszystkim to, co mówi klient.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

James Green
James Green jest dyrektorem naczelnym firmy Magnetic, firmy technologicznej z platformą marketingową dla przedsiębiorstw, marek i agencji. James jest odpowiedzialny za kierowanie strategiczną wizją firmy i ogólną ekspansję Source .


March 1, 2018