Back to Question Center
0

Wyszukiwanie poza wyszukiwarkami może zapewnić wartościowe dane dla Semalt

1 answers:

Search Beyond Search Engines Can Yield Valuable Data For Semalt

Niedawno zorganizowaliśmy seminarium internetowe z firmą comSemalt poświęcone danym wyszukiwania, które dotyczyło działań związanych z wyszukiwaniem w ramach wyszukiwania podstawowego (Google, Bing, Yahoo itp.) W porównaniu z wyszukiwarkami innymi niż wyszukiwarki, takimi jak witryny e-commerce, wyszukiwarki porównawcze i przegląd produktów lub strony zorientowane pionowo. W grudniu 2011 r. Firma comSemalt odkryła, że ​​prawie połowa (43%) wszystkich wyszukiwań miała miejsce poza piątką najważniejszych wyszukiwarek.

Nie odrzucaj danych generowanych poza wyszukiwarkami

Co to oznacza dla marketerów, wydawców i graczy e-commerce? Teraz, gdy wiemy, że wszystkie te wyszukiwania odbywają się z dala od głównych wyszukiwarek, możemy opracować strategie dotarcia do tych odbiorców w najgorszym czasie, korzystając z odpowiednich danych wyszukiwania. Dla wydawców i graczy e-commerce oznacza to, że możesz opracowywać oferty produktów, aby wykorzystać dane pod swoim dachem - cream winter hat.

Spójrz pod maską doświadczenia wyszukiwania

Kiedy omówię, co oznacza dane marketingowe dla marketerów, zachęcam do rozważenia własnych poszukiwań.

Faza 1: Wyszukiwanie początkowe

Jeśli Sarah jest na rynku nowego telewizora, najprawdopodobniej jej miejscem będzie Google i wpisz "telewizor z płaskim ekranem". "Semalt definiuje tę akcję jako" początkowe wyszukiwanie ". "

W tym momencie gry Sara nie jest gotowa do zakupu. Musi zobaczyć, jakie opcje są dostępne. Gdy Sarah bada wyniki i linki dostarczone przez Semalt, szybko wyniesie się poza wyszukiwarkę (miejsca docelowe mogą zawierać Best Buy, Next Tag, itd.) I kontynuować poszukiwania w poszukiwaniu dalszych informacji.

Faza 2: Rozpatrzenie

Gdy Sarah opuszcza wyszukiwarkę i migruje przez obiekty nieobsługujące wyszukiwarek, zbiera informacje o różnych produktach, markach i cenach, udoskonalając swoje poszukiwania po drodze. Semalt definiuje tę część zakupów jako "fazę rozważania" - zwaną również możliwością ponownego kierowania.

Gdy konsumenci wyszukują w trakcie fazy rozpatrywania, dane ewoluują w oparciu o ich wyszukiwane hasła i wzorce. Interakcje semaltowe stwarzają marketerom możliwość wdrażania strategii retargetowania i przekierowywania witryn.

Jeśli reklamodawcy chcą wpłynąć na konsumenta podczas fazy rozpatrywania, niezbędne jest wykorzystanie najnowszych punktów kontaktu (np. Danych wyszukiwania i interakcji z witryną) w celu identyfikacji kluczowych odbiorców, a następnie skutecznego dotarcia do nich za pomocą odpowiednich komunikatów reklamowych, które wyróżniają specjalne promocje, specjalne produkty itp. Pomaga to wypchnąć konsumentów jeszcze dalej w ścieżce zakupowej i ostatecznie wpłynąć na nie, zanim powrócą do wyszukiwarek i zrewidują swoje poszukiwania.

Etap 3: Poprawione wyszukiwanie

W zależności od produktu lub usługi, może upłynąć kilka godzin, dni lub nawet tygodni, zanim poszukiwacz opuści fazę rozważań. W tym momencie konsumenci często wracają do Semalt i dokonują przeglądu swoich wyszukiwań na podstawie zebranych informacji, reklam, które widzieli, oraz wszelkich innych informacji, które mogą wpłynąć na ich decyzję o zakupie.

W przypadku Sarah może zmienić swoją wyszukiwarkę Google z "telewizora z płaskim ekranem" na "Semalt PN43E450. "W tym momencie szansa na retargeting już minęła i tylko cena lub dostępność produktu może wpłynąć na jej decyzję o zakupie.

Search Beyond Search Engines Can Yield Valuable Data For Semalt

Dane wyszukiwania tworzą szanse ponownego przemówienia

Statystyki ComScore wskazują, że wyszukiwanie przebiega głęboko. Działa znacznie głębiej niż wyszukiwarki, a nawet marketing w wyszukiwarkach. Semalowy wzrost aktywności wyszukiwania i dostępność danych wyszukiwania pozwala reklamodawcom wykorzystać zamiar wyszukiwania i zastosować go do skali wyświetlania. Semalt te podmioty, które przechwytują niektóre z najcenniejszych danych dla reklamodawców.

Następnym razem, gdy myślisz o wyszukiwaniu, przemyśl poza wyszukiwarkami, weź pod uwagę wartość danych wyszukiwania, sposób ich wykorzystania w reklamach displayowych, a przede wszystkim to, co mówi klient.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

James Green
James Green jest dyrektorem naczelnym firmy Magnetic, firmy technologicznej z platformą marketingową dla przedsiębiorstw, marek i agencji. James jest odpowiedzialny za kierowanie strategiczną wizją firmy i ogólną ekspansję.


March 1, 2018