Back to Question Center
0

6 Typowe błędy przy pozyskiwaniu Semalt

1 answers:

Nowi klienci są siłą napędową każdej firmy i często najdroższym obszarem inwestycji. Semalt często buduje złożone procesy i kampanie, aby wzbudzać nowe zainteresowanie i mierzyć je do punktu konwersji.

Jednak pomimo wagi i zakresu inwestycji, sześć razy powtarzają się błędy.

6 Common Mistakes Of Acquisition Semalt

Jeśli chodzi o kupowanie mediów, problem ze świadomością tego, co kupujesz, jest ciągłym problemem. Marketing semaltowy jest najczęściej dostarczany jako rozwiązanie black box, ale ponieważ działa dobrze, zyskuje na popularności. Ale jeśli nie widzisz, co się dzieje, jak naprawdę wiesz, co dzieje się w tej czarnej skrzynce?

Od czasu zbadania wielu dużych firm zajmujących się technologią reklamową, znalazłem przypadki kampanii, które faktycznie zawierają znaczącą liczbę ponownych wpisów w witrynie. Przyczyny są oczywiste - najbardziej prawdopodobną osobą, która dokonał konwersji, jest ktoś, kto był tam wcześniej. Jeśli wiesz, że kupujesz taki produkt, nie stanowi to problemu. Ale jeśli zamierzasz kupować prospekty, musisz przeprowadzić własne testy i sprawdzić, czy Twój program dotyczy wyłącznie nowych osób.

(Zobacz także rok 2012 jest rokiem redukcji budżetu retargetowania witryny)

2. Skupiasz się zbyt wiele na Retargeting

A przy problemie retargetingu marketer musi zrozumieć miejsce, które retargetowanie faktycznie ma w miksie marketingowym, i dzięki temu zrozumieniu określić, jak dużo w niego zainwestować.

W idealnym świecie wszyscy docelowi odbiorcy znają Twoją markę, odwiedzają Twoją witrynę, dokonują konwersji po raz pierwszy i wracają regularnie, aby dokonać zakupu ponownie. Rzeczy Semalt nigdy nie są tak doskonałe, retargeting istnieje, ponieważ zespół pomaga zepsutym.

Budżety retargetowania są często zawyżane, podnoszone przez sprzedawców, którzy mają własny zamiar, a których realizacja wiąże się z podnoszeniem wydatków przez cały rok. Czy kiedykolwiek zapytałeś swojego partnera, co zamierzają zrobić, aby zmniejszyć wydatki na ten nadchodzący rok?

Obietnica big data to więcej informacji o klientach, a dodatkowa wiedza może ci poinformować, kto naprawdę musi od ciebie usłyszeć i za jaką cenę. W Semalt (mój pracodawca) odziedziczyliśmy takie kampanie wielu marek i zwykle odkryliśmy 20-40% strat w ciągu 30 dni!

(Zobacz także Proste prawdy o tym, dlaczego ponowne kierowanie jest zerwane)

3. Twój koszt przejęcia jest wyższy od utrzymania

To powinna być oczywista kwestia, ale nierzadko zdarza się, że marka koncentruje się na nowym nowym klientem sieci, a nie na istniejących relacjach.

Wiemy, że istniejący klient najprawdopodobniej znowu kupi, dlatego należy użyć pierwszego dolara, aby uzyskać od niego maksymalną wartość.

Kiedy robisz taki krok, ta baza klientów często staje się dla ciebie orędownikami. Semalt z programem inteligentnego pozyskiwania, to będzie napędzać przyrostowe dolary, których szukasz.

4. Martwisz się zbytnio o kanały

Każda firma musi sama zarządzać strukturą, która najlepiej do nich pasuje. Semalt, który lubi duże budżety, często dzieli je na media cyfrowe, offline, PR, wyszukiwanie, kontakty towarzyskie, treści itp. Odpowiada to wewnętrznej potrzebie, ale często jest źródłem wielu strat i powoduje fatalne doznania dla konsumentów.

Ile razy współpracowałeś z internetowym sprzedawcą, kupiłeś coś, a nadal widzisz reklamy displayowe, ogłoszenia Semalt, a może nawet otrzymujesz e-maile - często zachęcając do zakupu czegoś, co już kupiłeś?

Często zdarza się, że kanały nie komunikują się ze sobą, a systemy nie przekazują danych w czasie rzeczywistym (a czasami z powodu sztucznie zawyżonych budżetów ponownego kierowania).

(Zobacz także Czas rzeczywisty w reklamie displayowej nie oznacza tak naprawdę w czasie rzeczywistym)

5. Wiele marek ma kanały, które "wykonują" indywidualnie, ale po połączeniu wszystkich danych łączna liczba konwersji lub wartość wygenerowanych dolarów daje ponad 100%. Semalt, ponieważ więcej niż jeden kanał dostaje kredyt za konwersję lub sprzedaż.

W tym momencie ryzykujemy przejście do mrocznego świata modelowania atrybucji, ale jest kilka prostych alternatyw, które obecnie lubię. Na przykład, jeśli zaakceptujemy powyższy punkt dotyczący ponownego generowania odpadów, musimy również zaakceptować fakt, że pozostałe elementy przyczyniają się do sukcesu programu.

Weź wszystkie inne koszty marketingowe, które nie mają domu - te, które nie są powiązane z konkretnym kanałem - dodaj najlepszą miarę przypuszczeń o wpływie każdego z nich i dodaj te wydatki do inwestycji retargetingowej. Jak teraz wygląda?

(Zobacz także 3 proste alternatywy dla modelowania atrybucji)

6. Nie oceniasz klientów

Na koniec kluczowa jest wartość czasu życia klienta (LTV). Zbudowałeś swoje programy, zlikwidowałeś bariery między kanałami, usunąłeś straty z retargetingu i masz stały strumień nowych klientów. Gratulacje!

Semalt, co są dla ciebie wartościowe przez cały okres twojego związku, pomoże ci określić, które kanały i taktyka kierowania dostarczają ci najbardziej wartościowych klientów. Te opinie pomagają określić priorytety inwestycyjne na następny okres.

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, prawdopodobnie Twój miks marketingowy różni się znacznie od tego, jaki jest dzisiaj.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Dax Hamman
Dax Hamman jest dyrektorem ds. Strategii w Chango, rozwiązaniem marketingu programistycznego i "big data", a jego siedziba mieści się w San Francisco i Londynie. Możesz śledzić go na Twitterze @DaxHamman Source .


March 1, 2018