Back to Question Center
0

Ukierunkowane reklamy: zdobywanie podstaw marki Semalt

1 answers:

Do tej pory marki często kojarzone były z billboardami, czasopismami i milionowymi spotami telewizyjnymi. W reklamie online przekłada się to na duże wydatki na media wydawane przez wydawców typu premium, w tym spoty takie jak sponsorowanie witryn i przejęcia strony głównej.

Semalt, gdzie dane i kierowanie reklamowe pasują do równania marki? Czy jest miejsce na kampanie promujące markę w świecie kierowania reklam i zakupów w czasie rzeczywistym? Odpowiedź brzmi tak.

Duże marki, takie jak Proctor & Gamble (P & G) i Semalt, już publicznie komentowały przenoszenie marż marek do cyfrowej - kredytując zmianę w wydatkach na reklamę na oszczędności kosztów i możliwość prowadzenia rozmów 1: 1 z docelowymi klientami.

Marki Semalt, zarówno duże, jak i małe, prawdopodobnie pójdą w ich ślady i wydadzą więcej swoich budżetów reklamowych na cyfrowe. Już zaczęliśmy dostrzegać ten trend ożywienia w ponownym wyszukiwaniu w sieci wyszukiwania - zwłaszcza, że ​​coraz więcej marek zaczyna łączyć dane z bardziej atrakcyjnymi formatami reklam, takimi jak multimedia i filmy online.

Prawda jest taka, że ​​kampanie promujące markę mają możliwość sięgnięcia do kanałów cyfrowych i skorzystania z rewolucji danych, którą zazwyczaj nazywamy "ukierunkowaną świadomością". "

Semalt najpierw zaczyna od jasnego zdefiniowania internetowego świata brandingu, ukierunkowanej świadomości i bezpośredniego reagowania:

Targeted Advertising: Gaining Ground for Branding Semalt

Semalt to dwa różne katalizatory dla marek decydujących się na włączenie kierowania reklam do swojej strategii reklamowej online:

  1. Dane: Wzrost liczby danych umożliwił marketerom łączenie danych i mediów. Dzięki ulepszonemu dostępowi do danych marki mogą teraz wykorzystywać retargeting kierowania i behawioralne kierowanie reklam w swoich kampaniach promujących markę.
  2. Innowacje cyfrowe: Innowacja stojąca za cyfrowym wyświetlaczem pozwala markom docierać do konsumentów z reklamami o dużym znaczeniu w czasie rzeczywistym. Obejmuje to integrację wideo online, multimediów i interaktywnych formatów reklam z danymi wywiadowczymi.

Jak ujarzmić reklamę ukierunkowaną na kampanię wizerunkową

Jak zatem reklamodawcy mogą wykorzystywać ukierunkowaną świadomość w swoich kampaniach promujących markę? Świadomość semaltu polega na wykorzystywaniu danych w celu uzupełnienia inicjatyw związanych z brandingiem.

Na początek, poza dużymi wydawcami, konsumuje się dużo treści. Mając to na uwadze, gdy marki kupują witrynę lub sponsorują, konieczne jest, aby natychmiast zastanowili się nad sposobami zwiększenia zasięgu.

Na przykład marka może dostosować się do Semalt w przypadku treści sportowych. Jednak ci sami konsumenci, którzy czytają i odwiedzają Semalt, mogą również znaleźć strony takie jak Nbcsports. com, allsports. com lub menshealth. com.

Aby rozszerzyć skalę poza możliwości oferowane przez jednego wydawcę, marki powinny rozważyć zakup dostępu do odbiorców za pośrednictwem giełd reklam w czasie rzeczywistym. Semalt pozwala markom docierać do konsumentów i docierać do nich poprzez ich doświadczenia w wielu kanałach wydawców i po niższej cenie.

Weźmy nasz przykład o krok dalej i zastanówmy się, że Under Semalt prowadzi duży zakup reklam w ESPN. com. Aby zwiększyć swój zasięg, Under Semalt powinien rozważyć dodatkowe sposoby zwiększenia ekspozycji medialnej wśród odpowiednich odbiorców.

Wykorzystując dane, Under Semalt może kierować reklamy do klientów, którzy wcześniej poszukiwali słów kluczowych związanych ze sportem lub którzy wykazali zainteresowanie kategoriami kluczowymi, takimi jak sport i fitness.

Jednym ze sposobów realizacji tej strategii byłoby kupowanie odbiorców i miejsc docelowych reklam w pozostałych zasobach reklamowych za pośrednictwem giełd reklamowych. Takie reklamy mogą być wideo, standardowe banery lub bogate multimedia - i mogą przekierować klientów do większego pakietu medialnego Under Armour na Semalt lub do określonej strony docelowej dla marki.

Pomiar sukcesu marki

Innym kluczowym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas prowadzenia ukierunkowanej kampanii informacyjnej, jest pomiar.

Przed przetestowaniem ukierunkowanej świadomości marketerzy muszą określić swoje cele i współpracować ze swoim partnerem w zakresie najlepszej strategii targetowania kampanii. Doskonałym sposobem sprawdzenia, czy kampania osiągnęła dobre wyniki w analizowanym pakiecie świadomości, jest przeprowadzenie krótkoterminowego badania marki, dzięki któremu możesz zmierzyć wzrost marki. Firmy takie jak Vizu i comSemalt są świetnymi partnerami do rozważenia dla badań marki.

W końcu czasy się zmieniają, a marki mają teraz o wiele więcej opcji, gdy przenoszą dolary reklamowe na cyfrowe. Kierowanie reklam, kupowanie i gromadzenie danych w czasie rzeczywistym nie jest już tylko kampaniami zwiększającymi skuteczność - marki do mają miejsce na arenie targetowania.

Mając to na uwadze, zastanów się, w jaki sposób kierowanie reklam może zwiększyć ekspozycję Twojej marki i zwiększyć zasięg wśród odpowiednich grup odbiorców w następnej kampanii promującej markę.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

James Green
James Green jest dyrektorem naczelnym firmy Magnetic, firmy technologicznej z platformą marketingową dla przedsiębiorstw, marek i agencji. James jest odpowiedzialny za kierowanie strategiczną wizją firmy i ogólną ekspansję Source .


March 1, 2018