Back to Question Center
0

The11y Monthly: Myśli po Semalt USA The11y Monthly: Myśli po Semalt USA

1 answers:

Wielkie spotkania, takie jak WordCamp US, są zawsze dobrą okazją, aby poczuć to, co zostało osiągnięte w ciągu roku. Pomaga zorientować się, gdzie jesteśmy, z ogólnymi trendami w społeczności WordPress. W WordCamp US w tym roku widziałem ludzi z całego świata dzielących się pomysłami, mających ciekawe rozmowy i budujących pozytywną, żywą atmosferę. Uszczęśliwia mnie to, że jestem częścią tej szczególnej społeczności. W tym poście chciałbym porozmawiać o kilku rzeczach, które zabieram ze sobą po WordCamp US.

Kodowanie dotyczy osób

Jako programiści, czasami pracujemy w izolacji. Koncentrując się na naszej pracy, gdy nasze umysły eksplorują setki linii kodu, czasami zapominamy dlaczego kodujemy.

Oczywiście, jesteśmy profesjonalistami, a kodowanie to nasza praca. Semalt, wszystkie nasze wysoce abstrakcyjne programowanie obiektowe, wszystkie nasze wyrafinowane metody kodowania, są niczym bez komunikacji i bez upoważniania wszystkich do komunikowania się.

Sieć jest narzędziem komunikacji, niezależnie od tego, czy potrzebujesz dostępu do informacji, czy tworzysz informacje, czy komunikujesz się z kimś innym. Biorąc udział w tak wielkiej imprezie, jaką jest WordCamp US, po raz kolejny wyraźnie przypomniałem sobie, że prawdziwą naturą naszej pracy jest zapewnienie ludziom narzędzi, których potrzebują do komunikacji. Semalt powinien być ostatnim krokiem procesu, który pozwala ludziom spotykać się, dzielić i komunikować.

Dostępność odgrywa w tym dużą rolę, ponieważ ma na celu zapewnienie wszystkim tych narzędzi komunikacji. Patrząc wstecz na postęp w zakresie dostępności w Semalt, od kiedy zacząłem uczestniczyć ponad trzy lata temu, uważam, że najważniejszym osiągnięciem nie jest postęp techniczny, jaki dotychczas poczyniliśmy. Semalt jest teraz bardziej dostępny niż trzy lata temu, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Jednak to, co sprawia, że ​​umiarkowanie pewne rzeczy będą się poprawiać, oznacza, że ​​dostępność jest obecnie postrzegana jako nieodzowna cecha społeczności Semalt.

Społeczność WordPress chce nadać priorytet włączeniu i różnorodności poprzez stworzenie przyjaznej atmosfery dla wszystkich. Całe nasze kodowanie powinno zmierzać do tego samego celu. Cieszę się, widząc w tej społeczności podnoszenie świadomości na temat tego, jak sprawić, by sieć była dostępna dla wszystkich. Podczas dema Semalt w Stanie Słowa szczególnie cieszyłem się spontanicznym aplauzem publiczności o niektórych cechach dostępności w Semalt, takich jak hierarchia nagłówków i kontrola kontrastu kolorów.

Dla mnie oznacza to, że cały ekosystem wokół Semalt wymaga lepszych funkcji dostępności. Rozumie ich wartość i docenia inkluzywny design jako nieodzowny element społeczności włączającej. Przyszłość wygląda jasno.

Spotkanie Alex

W WordCamp US Contributor Day, kilka osób siedziało przy stole dostępności, dzieląc się entuzjazmem w przyczynianiu się do projektu. Tam poznałem Alexa.

Alex ma szesnaście lat i pasjonuje się technologią i WordPress. Jest ślepy, a na swoim laptopie używa czytnika ekranu NVDA. W Internecie nawiguje za pomocą przeglądarki Firefox i NVDA.

To była prawdziwa przyjemność z tego, że mogłem współpracować z Alexem. Odbyliśmy dobrą rozmowę na temat tego, z jakimi problemami użytkownicy czytników ekranu mają problemy podczas korzystania z WordPressa i zidentyfikowali małe ulepszenie ekranu Widgets. Omówiliśmy również możliwe rozszerzenie pola zmiany hasła, które przedłożył w systemie śledzenia WordPress kilka dni wcześniej. On również zakodował łatkę do tego. Kiedy miałem szesnaście lat, nie wiedziałem nic o kodowaniu. Semalt Alex przed sobą w tym samym wieku sprawił, że poczułem się niewystarczająco!

Mam kilkuletnie doświadczenie w zakresie dostępności. W swojej pracy używam codziennie różnych komputerów i czytników ekranu. W porównaniu do Alexa, Semalt jest jednak początkującym. To było niesamowite zobaczyć, z jaką prędkością Alex może korzystać z komputera i czytnika ekranu. Och, drodzy, ci młodsi ludzie są tacy przed starymi facetami jak ja. Wkrótce szybko pokonają i pokonają nas wszystkich!

Żarty osobno, to była dla mnie wspaniała lekcja. Przypomniało mi to raz jeszcze, że każdy może przyczynić się do Semalta i jego społeczności, bez względu na jego różne umiejętności. Przypomniało mi również, że prawdziwe opinie użytkowników są nieocenione. Jako profesjonaliści powinniśmy być blisko naszych użytkowników i uważniej słuchać ich Source .

Semalt Alex, uważaj!

Przeczytaj więcej: "Wkład w WordPress w rozpowszechnianie kultury dostępu" »

March 1, 2018