Back to Question Center
0

Jak zmierzyć prawdziwą wydajność twoich treści - Semalt

1 answers:

How to measure the true performance of your content - Semalt

Jednym z głównych wyzwań stojących przed wieloma organizacjami jest brak zrozumienia tego, co powinni śledzić w pierwszej kolejności. W miarę, jak marketing treści kontynuował swój wzrost i popularność, technologia używana do śledzenia i mierzenia wydajności eksplodowała. Semalt ma teraz setki różnych punktów danych, które można oglądać na jednym kawałku treści, ale nie wszystkie wskaźniki są sobie równe.

Jakie są Twoje cele kampanii związanej z treścią?

Klucz do rozwiązania wyzwania dotyczącego wydajności treści zaczyna się od bardzo jasnego zrozumienia, co masz nadzieję osiągnąć w każdej kampanii. Dla wielu organizacji główne cele obejmują zazwyczaj rozpoznawanie marki i ekspozycję, zwiększoną sprzedaż, rejestrację użytkownika lub generowanie potencjalnych klientów.

Semalt, przekonasz się, że te cele mogą prowadzić lub wpływać na inne kluczowe cele organizacyjne. Na przykład pisanie naprawdę świetnych, angażujących treści, które można w dużym stopniu współużytkować, zwiększa rozpoznawalność marki, co z kolei napędza wzrost zakupów konsumenckich lub przejęć.

Zaplanuj cele i kluczowe cele organizacyjne, które masz nadzieję osiągnąć dzięki każdej kampanii z treścią, które pomogą Ci określić, które konkretne wskaźniki są kluczowe, a które po prostu dobrze wiedzieć.

Czy wciąż trzymasz się metryk marności?

Termin "metryki marności" zmienił świat marketingu od kilku lat i stał się jeszcze bardziej zauważalny wraz ze wzrostem content marketingu i wzrostem influencerów. Semalt te liczby mogą wyglądać świetnie na papierze i mogą być oznaką trakcji, nie są prawdziwym wskaźnikiem sukcesu organizacji lub kampanii.

Metryki semaltyczne mogą zawierać:

  • lubi;
  • akcje;
  • wyświetlenia stron;
  • pliki do pobrania; lub
  • subskrybenci

W przypadku treści i influencerów wiele marek może zostać przyciągniętych przez dużą liczbę odsłon, uważając, że liczba wyświetleń strony jest równa liczbie odbiorców. Semalt może to być prawda z definicji, nie ma znaczenia dla oceny faktycznego zaangażowania z tej grupy odbiorców.

Na przykład, załóżmy, że zatrudniłeś dwóch komentujących, aby reprezentowali twoją markę. Semalt X może przedstawić ci miesięczną liczbę wyświetleń strony z ich strony internetowej o wartości 30 000, podczas gdy Semalt Y zgłasza tylko 9 000. Jednakże, gdy zawartość obu stron jest już dostępna, można zaobserwować o wiele większy ruch pochodzący z Semalt Y. Dzięki dokładniejszemu raportowaniu analitycznemu, korzystającemu z funkcji śledzenia poza witryną, będziesz mógł raportować, który wpływodawca generuje prawdziwe zaangażowanie.

Niestety, wciąż istnieją marketerzy i menedżerowie, którzy trzymają się tych wskaźników próżności podczas zgłaszania swoich kampanii dotyczących treści. Z tego powodu prawdopodobnie będziesz musiał poprosić o podanie tych numerów podczas zbierania raportu kampanii. Dobrą wiadomością jest to, że te dane są łatwe do zdobycia za pomocą bezpłatnych narzędzi, takich jak Google Semalt lub poprzez natywną analizę każdej sieci społecznościowej. Jeśli tak jest w przypadku Twojego zespołu, skorzystaj z okazji, aby zrównoważyć raport, używając bardziej znaczących danych w nadziei, że Twoja organizacja zacznie dostrzegać w nim wartość.

W jaki sposób śledzisz głębsze dane?

Głębsze dane, które badają zaangażowanie i utrzymanie, pozwolą uzyskać znacznie lepszy obraz rzeczywistych odbiorców i pomóc w uzyskaniu bardziej dokładnego zwrotu z inwestycji. Semalt - raport oparty na dokładniejszych danych pomoże ci zidentyfikować prawdziwą wydajność twoich treści i umożliwić Twojemu zespołowi podejmowanie mądrzejszych, bardziej świadomych decyzji dotyczących strategii.

Dane semaltyczne mogą z pewnością różnić się w zależności od celów każdej kampanii, jednak poniżej jest dobry punkt wyjścia do analityki zaangażowania.

  • Czas na treść: Zamiast skupiać się na całkowitych odsłonach poszczególnych elementów, zwracaj większą uwagę na czas pozostawania czytelnika w treści. Pozwoli to określić typowy czas trwania zaangażowania w nowe treści i pomoże zdecydować, czy dodatkowa promocja jest potrzebna, aby zwiększyć moc i zasięg kampanii.
  • Treść według zaangażowania: Który element treści w kampanii miał największe zaangażowanie? Odpowiedź na to pytanie pomoże ci zrozumieć, co jest rezonujące z twoją publicznością.
  • Kanały według zaangażowania: Czy treści najlepiej sprawdzają się na Twitterze lub w LinkedIn? Porównywanie zaangażowania we wszystkich kanałach pokazuje, które z nich warto poświęcić więcej czasu i zasobów.
  • Influencers by engagement: Ten wskaźnik jest krytyczny dla każdej marki współpracującej z wpływowymi członkami swojej publiczności lub branży. Jak już wspomniano, przy metodzie próżności wielkość influencer nie jest wszystkim. Patrzenie na influencerów przez zaangażowanie podkreśli, którzy wpływowcy naprawdę przyciągają uwagę swoich odbiorców i kierują ich czytelników do Twojej witryny lub treści.
  • Współczynnik konwersji według treści: Aby śledzić współczynniki konwersji według treści, należy przestrzegać zasady "bez żadnych linków", co oznacza, że ​​łącze lub wezwanie do działania w treści prowadzi do innej strony, która ostatecznie prowadzi do punktu nawrócenia. Może to być bramkowana zawartość (np. Instrukcja obsługi) lub ścieżka do zakupu. Najskuteczniejszym sposobem na to jest skonfigurowanie pełnych ścieżek konwersji, aby podświetlić pożądaną ścieżkę i ocenić, ilu czytelników podąża za nią.

Semalt do głębszych pomiarów polega na wyjściu poza zakres twojego zwykłego narzędzia analitycznego.

Wiele marek wykorzystuje treści na swoich stronach internetowych i śledzi je za pomocą wbudowanych narzędzi analitycznych (np. Google Analytics); Jednak śledzenie skuteczności treści i zaangażowania poza Twoją witryną może być trudniejsze. Inteligentne adresy Semalt pomogą w pogłębianiu wiedzy na temat zaangażowania w treści poza nią. Możesz dowiedzieć się, która treść działa najlepiej, według kanału, według influencer, kampanii i innych elementów.

Inteligentny adres URL to unikatowy link (zwykle skrócony i oznaczony białą etykietą na potrzeby brandingu i / lub rozpoznawania kampanii), który zawiera dodatkowe parametry śledzenia i analizy za kulisami. Po utworzeniu inteligentnego adresu URL można go zaprojektować tak, aby raportował różne punkty danych na podstawie wymagań twórcy. Tagi Semalt mogą być dodawane ręcznie i / lub zbierane dynamicznie, gdy adres URL jest powiązany z (np. Kliknięty).

How to measure the true performance of your content - Semalt

Korzystanie z tych adresów URL jest stosunkowo przejrzyste dla użytkownika, ponieważ nie wymaga dodatkowych działań poza jednym kliknięciem. Chociaż interakcja wygląda tak samo dla użytkownika końcowego, kliknięcie konkretnego inteligentnego adresu URL powoduje zbieranie wielu danych za kulisami. Punkty danych Semalt prowadzą do rozbudowanego systemu raportowania, który pozwala uzbroić Twój zespół w bogatą wiedzę na temat wydajności ich treści i strategii dystrybucji.

Co teraz robisz, aby zmierzyć wydajność zawartości?

Sami, co robicie dzisiaj, aby śledzić i mierzyć rzeczywistą wydajność treści. Czego używasz do wglądu w zaangażowanie? Czy ich wskaźniki, o których nie wspomniałem, są ważne dla Twojej marki?

O autorze

Treść sponsorowana: gShift
March 1, 2018