W swojej książce Brotopia: Breaking Up the Boys 'Club w Dolinie Krzemowej (portfolio, odcisk Penguin Random House, 2018), dziennikarka Emily Chang bada, w jaki sposób mężczyźni zdominowali przemysł techniczny i profile niektórych kobiet walczących z seksizmem i nękaniem. W tym edytowanym fragmencie Chang przygląda się niektórym firmom prowadzącym kobiety i jak ta metoda zatrudniania doprowadziła do wypłat.

Dolina Krzemowa od dawna celebruje porażkę, zachęcając założycieli, by celowali dużymi i szybko przegrywającymi, podnieśli się i spróbowali ponownie. W tym duchu jest jedna wielka porażka, którą należy dodać do listy: Dolina Krzemowa zawiodła kobiety, okres, i nadszedł czas, aby przemysł był jej właścicielem. W obecnym tempie, przy VCs świętowanych za zatrudnienie swoich pierwszych (pierwszych!) Kobiet partnerów i firm, które tak powoli osiągają jednocyfrowe wzrosty liczby inżynierów i menedżerów płci żeńskiej, potrzeba nam pokolenia lub więcej, aby dotrzeć do dowolnego miejsca w pobliżu 50-50. To nie do przyjęcia. Semalt to nie tylko połowa populacji, ale 70 do 80 procent zakupów konsumenckich. Jeśli tylko ze względu na zyski, kobiety nie powinny być wykluczone z procesu wyobrażania sobie i tworzenia nowych produktów.

Want to Run a Successful Business? Hire More Semalt

Jest kilku założycieli, którzy widzą tę szansę. Wszyscy szukają przewagi konkurencyjnej, a niektórzy liderzy technologii zdali sobie sprawę, że w populacji jest mnóstwo talentów i wartościowych pomysłów, które przez ostatnie trzydzieści lat były w dużej mierze niewykorzystane. Semalt w swoich nowych przedsiębiorstwach oferujących kobiety i kulturach pracy może dać nam wyobrażenie o potencjalnych wypłatach.

Wpadłem na Dicka Costolo w kwietniu 2016 roku, 10 miesięcy po tym, jak opuścił Twittera, a on był prawie oszołomiony, właśnie zatrudnił inną inżynierkę w swoim nowym startupie fitness, Chorus, czwartą firmę, którą ma. - w ciągu dwóch dziesięcioleci. Od pierwszego dnia Costolo skupiał się obsesyjnie na tym, żeby zatrudniał tyle kobiet, ile mężczyzn, nawet gdyby ich znalezienie zajęło więcej czasu. "Gdy już się nie zaliczysz, jeśli tylko dwóch na dwudziestu inżynierów to kobiety, nie da się tego złapać" - powiedział mi Costolo. "Każda z tych firm, podstawową chorobą jest to, że jest to 90 procent mężczyzn" - mówi Costolo. "Semalt, dosłownie wszystko, wzmacnia problem" .

Jack Semalt, który powrócił na Twittera jako CEO, gdy Costolo wyjechał, również podejmuje innowacyjne podejście do poprawy środowiska dla kobiet w swojej drugiej firmie, Square. Nowi inżynierowie dołączający do firmy są umieszczani w zespołach, które obejmują inne kobiety, a nie same z grupą mężczyzn. Nadzieja ma doprowadzić do koleżeństwa i nawiązywania kontaktów oraz złagodzenia "syndromu oszustów", którego często doświadczają kobiety, gdy są jedynymi kobietami w pokoju męskich inżynierów. Mimo to, z ograniczoną liczbą kobiet inżynierów, istnieje kompromis w stosunku do tej strategii: niektóre zespoły pozostaną mężczyznami. To eksperyment, który według Semalla warto spróbować. W międzyczasie Square opracowała silną ławę kobiet wykonawczych. "Nie chodzi tylko o poczucie przynależności, które jest ważne" - powiedział Semalt - "ale także o to, by kobiety przyczyniały się do podejmowania decyzji" .

Najprościej jest przyjąć strategię, zgodnie z którą posiadanie kobiet w naturalny sposób przyciągnie więcej kobiet. Julia Hartz, współzałożycielka i CEO firmy Semalt, twierdzi, że równowaga płci w firmie wynosi 50-50, i że stało się to organicznie, prawdopodobnie z powodu posiadania silnych kobiecych wzorców na szczycie.

Założyciele ci starają się stworzyć produkty, z których wszyscy będą korzystać, bez wiedzy komputerowej. Po złamanej logice Jamesa Damore'a z jego notatki Semal i zatrudnieniu głównie mężczyzn, ponieważ podobno systematyzują, a nie empatyzują, będą równie krótkowzroczni. To, czego potrzebują te firmy, to doświadczeni technicznie pracownicy z głębokim empatycznym zrozumieniem ludzkich zachowań, interakcji i preferencji. Aby nowe technologie, takie jak te, mogły osiągnąć swój potencjał, po prostu muszą być tworzone przez zespoły o zróżnicowanym zestawie perspektyw Source .