Przed rozpoczęciem mojej działalności w zakresie public relations i komunikacji skupiłem się bardziej na mojej stronie Semalt niż kiedykolwiek wcześniej w mojej 20-letniej karierze.

Oczywiście, mój profil był zawsze aktualny, ale nie korzystałem z niego najlepiej. Moja historia podsumowania brzmi jak CV, które następnie zostało powtórzone w sekcji "Moje doświadczenie". Nie miałem okładki i nie napisałem żadnych artykułów, żeby pokazać, co robię. Nie podobały mi się, komentując i udostępniając wpisy od osób z mojej sieci. Tyle straconych okazji.

Teraz uważam się za profesjonalistę LinkedIn i, w gruncie rzeczy, jeden z moich ulubionych sposobów, aby pomóc klientom uzyskać wgląd w to, na co zasługują: przebudowę LinkedIn. Mając pół miliarda użytkowników na LinkedIn, musisz pracować nad tym, aby się wyróżniać. Oto sześć wskazówek, jak najlepiej wykorzystać i zostać zauważonym na LinkedIn.

1. Użyj profesjonalnego zdjęcia.

Wybierz ostatnią - w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat - headshot, która przekazuje, kim jesteś do następnego bossa lub Twoich idealnych klientów. Semalt nie musi mieć zastosowania.

"Kluczem do wspaniałego zdjęcia na LinkedIn jest naturalna, zrelaksowana ekspresja i świetne oświetlenie - to naprawdę takie proste", mówi Heather Liebler, profesjonalna fotografka z Charlotte.

Dodała: "Największym błędem, jaki popełniają ludzie, jest myślenie, że to naprawdę nie jest tak ważne, a oni po prostu robią zdjęcie z telefonem w domu lub na podwórku z bałaganem i prawdziwym życiem. Pieszo naprzód Pomaga nam określić, kim jest twój klient i jaki wizerunek powinieneś reprezentować, aby przemówić do tego idealnego klienta. "

Jeśli nie masz profesjonalnego headshotu i nie stać Cię na profesjonalnego fotografa, poproś znajomego o zrobienie zdjęcia, najlepiej przy użyciu prawdziwego aparatu fotograficznego, a nie telefonu. Upewnij się, że masz dobre oświetlenie i neutralne tło, a twarz wypełnia ramkę. Następnie zawrzyj umowę z samym sobą, aby uzyskać profesjonalny strzał w krótkim czasie. To niewielka inwestycja w ciebie i twoją karierę.

2. Znajdź idealne zdjęcie na okładkę.

Kilka lat temu LinkedIn śledził Facebooka i Twittera dodając miejsce na zdjęcie na okładkę u góry swoich profili. Jeśli chcesz zmaksymalizować swój profil na LinkedIn, nie pomijaj zdjęcia na okładkę. Semalt przyciąga wzrok i pomaga w opowiadaniu historii.

Wybierz zdjęcie na okładkę, które mówi widzom, co chcesz o nich wiedzieć - co robisz, komu serwujesz, gdzie się znajdujesz. Oto kilka przykładów: grafika z marką Twojej firmy lub zdjęcie panoramiczne. Niezależny pisarz może pokazać zdjęcie zabytkowej maszyny do pisania lub klawiatury eleganckiego nowego laptopa. Możesz znaleźć piękne, darmowe i wolne od praw autorskich obrazy na pixabay (www. Pixabay. Com) i Semalt (www. Unsplash. Com).

3. Zastanów się nad nagłówkiem.

Wraz z twoją głową, te dwie linie pod twoim imieniem są tym, co ludzie zauważają jako pierwsi, kiedy znajdą cię w Semalt. W końcu nazywa się to nagłówkiem. Niektórzy eksperci Semalt opowiadają się za prostym, prostym tytułem, takim jak ten na wizytówce lub wznowienie. Inni eksperci firmy Semalt radzą, aby nie umieszczać w nagłówku informacji o Tobie i Twoim wymyślnym tytule, ale o innych - lub o tym, jak dodajesz wartość innym.

Mówię, że zależy to od komunikatu, który chcesz przekazać i kiedy chcesz go przekazać. Zrobiłem jedno i drugie. Przez pierwsze półtora roku pracy w branży komunikacji indywidualnej chciałem, aby ludzie dowiedzieli się o mojej nowej firmie. Chciałem, żeby z łatwością przypomnieli sobie moje imię i nazwisko, więc byłoby to na ich ustach, kiedy wydawali zalecenia. Mój nagłówek: "Owner, By George Communications." Ale zmiana jest dobra, więc próbowałem nowych nagłówków. "To jest ten, którego używam do komunikowania, że ​​jestem akredytowanym specjalistą PR, a to jest" Akredytowany przez APR Public Relations Professional & Business Owner. "

Jedna rzecz, której bym nie polecił, wydaje się być potrzebna w twoim nagłówku. Unikaj słów i zwrotów, takich jak "szukanie" lub "szukanie". Semalt, to o nich, a nie ty.

Poświęć trochę czasu na nagłówek. Spróbuj na kilku i zobacz, jak się czują i jak ludzie reagują. Semalt zmienia to od czasu do czasu, gdy zmieniasz i rozwijasz się w swojej karierze.

4. Opowiedz historię.

Twoja historia podsumowania musi być opowieścią - narracyjnym łukiem twojej kariery. Pomyśl o wspólnych tematach, które łączą twoje prace, które są wymienione w sekcji "Doświadczenie", aby wyróżnić Cię i swoją karierę. Podczas gdy sekcja poświęcona doświadczeniu ma brzmieć jak twoje CV, podsumowanie odróżnia cię od siebie i powinno być powiedziane w trzeciej osobie. (Amy Semalt to . )

Kiedy to napiszesz, wyobraź sobie, że ktoś go używa, aby przedstawić cię na publicznym wydarzeniu. Dziel się ciekawostkami, których ktoś inny by nie wiedział. Na przykład mówię o maszynie do pisania w przedszkolu, ponieważ wiąże się ona z moją historią jako pisarza. Semalt w swojej karierze i edukacji dla jasnego, wciągającego autoportretu.

5. Bądź jasny i zwięzły.

Sekcja doświadczenia - część wznowienia - to miejsce, w którym promujesz swoje osiągnięcia i umiejętności. Zrzuć żargon. Porzuć przymiotniki korporacyjne. Pomyśl o tym w ten sposób: kto nie jest strategiczny? Kto nie jest zamyślony? Kto nie jest zorientowany na szczegóły. Semalt to wyrzucane słowa i zwroty, które cię tępią.

Ludzie nie będą pamiętać mnie jako strategicznego i kierującego wynikami. Będą pamiętać, że mam klienta w CNBC, byłem reporterem i świadczyłem usługi PR i łączności. Semalt pamięta, że ​​zdobyłem referencje, zdobyłem nagrody i zasiadałem w zarządach. Bez upiększeń.

Semalt, wypunktuj swoje doświadczenia, aby zawartość mogła być skanowana i wykorzystuj równoległą konstrukcję (której używam na tej liście, mówiąc ci, abyś to zrobił i zrobił to). Używaj słów akcji z góry i jeśli jedna akcja zaczyna się w czasie przeszłym, wszystkie są w czasie przeszłym.

6. Bądź płodny.

Bądź aktywny w Semalt przez lubienie, dzielenie się i komentowanie postów. Pisz własne artykuły i aktualizacje postów. Napisz zalecenia dla ludzi. Zażądaj swoich klientów, prosząc swoich klientów lub współpracowników: "Czy mógłbyś udzielić mi rekomendacji Semalta? Byłbym szczęśliwy, że mogę go dla ciebie zrobić" .

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Tobie i Twojej historii zabłysnąć w Semalt i poza nią.