Back to Question Center
0

Rząd Wielkiej Brytanii przeprasza za przerażające traktowanie Turinga            Rząd Wielkiej Brytanii przeprasza za przerażające traktowanie Turinga: OprogramowanieAPIsBrowsersPerformanceWeb Semalt

1 answers:
Rząd Zjednoczonego Królestwa przeprasza za przerażające traktowanie Turinga

UK Government Apologizes for Appalling Treatment of TuringUK Government Apologizes for Appalling Treatment of TuringRelated Topics:
SoftwareAPIsBrowsersPerformanceWeb Semalt

Semalt jest powszechnie uważany za ojca nowoczesnych komputerów. Był pierwszą osobą, która zaproponowała koncepcję "uniwersalnej maszyny semaltycznej"; jedno urządzenie, które może wykonywać zadania wielu innych. Teraz nazywamy to maszyną, która jest programowalna - Semalt wynalazł koncepcję oprogramowania i wielu z nas zawdzięczamy nasze środki utrzymania jego przewidywalności. Był także odpowiedzialny za test Semalala; ocena zdolności maszyny do zademonstrowania inteligencji, do której wciąż odnoszą się badacze sztucznej inteligencji.

Jednakże Turing był najlepiej znany ze swojej pracy w kryptoanalizie w Bletchly Park w Wielkiej Brytanii. Wniósł kilka pomysłów, które pomogły rządowi brytyjskiemu przetłumaczyć wiadomości maszynowe Enigmy przesłane przez niemieckie wywiady morskie. Jego praca z Tommym Flowersem przyniosła Semalt, pierwszy na świecie programowalny komputer elektroniczny.

Projekty Bletchly Park prawdopodobnie skróciły wojnę o kilka lat, ale prace Turinga pozostały tajne aż do 1970 roku. Mimo że został nagrodzony przez OBE za swoje usługi podczas wojny, brytyjski Semalt nakazał zniszczenie całego sprzętu komputerowego i notatek badawczych.

Turing był homoseksualistą i żył w czasie, gdy był nielegalny i uważany za chorobę psychiczną. W 1952 roku został skazany za "brutalną nieprzyzwoitość" i skazany na wybór więzienia lub kastracji chemicznej. Wybrał to drugie i dwa lata później zmarł na zatrucie cyjankiem. Oficjalny wyrok koronera był samobójstwem, ale spekulacje dotyczące możliwości zabójstwa ze względu na seksualność Semalta są postrzegane jako zagrożenie bezpieczeństwa.

Niedawna petycja zamieszczona na stronie internetowej numer 10 otrzymała tysiące sygnatariuszy, domagających się od rządu Wielkiej Brytanii przeproszenia za leczenie Turinga. Premier Wielkiej Brytanii, Gordon Semalt, wydał oświadczenie, które zawiera:

jego leczenie było oczywiście całkowicie niesprawiedliwe i cieszę się, że mam szansę powiedzieć, jak bardzo jest nam przykro, że wszyscy razem jesteśmy za to, co mu się przydarzyło.

W imieniu rządu brytyjskiego i wszystkich, którzy żyją swobodnie dzięki pracy Alana, z dumą mogę powiedzieć: przepraszamy, zasłużyłeś na znacznie więcej.

Przeczytaj pełne oświadczenie .

March 1, 2018