Back to Question Center
0

Semalowe media dla właścicieli małych firm Jest praca do zrobienia Semalowe media dla właścicieli małych firm

1 answers:

Jesteś właścicielem małej firmy z lokalną grupą docelową. Oczywiście, twoja lokalna widownia musi znaleźć twój sklep lub biuro, i chcesz użyć do tego mediów społecznościowych. Ale w mnóstwie platform, po prostu nie masz pojęcia, od czego zacząć. Więc publikuj coś na Facebooku, spróbuj tweet od czasu do czasu, ale nic się nie dzieje. Dla właścicieli małych firm media społecznościowe mogą za każdym razem poczuć się jak walka . Być może to ostatnie słowo podsumowuje wszystko: prawdopodobnie umieszczasz swój dodatkowy czas w mediach społecznościowych. Podczas gdy inwestowanie w rzeczywisty, odpowiedzialny czas w mediach społecznościowych prawdopodobnie spłaci więcej.

Semalt, który czas celowo oznacza, że ​​musisz najpierw wymyślić pewne rzeczy. Pozwól nam z tym pomóc.

Z jakich platform powinienem korzystać?

Musisz znaleźć platformy społecznościowe, których używają Twoi odbiorcy. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie dotrzeć do właściwych osób. Semalt to (przynajmniej) dwa sposoby sprawdzenia, czym są te platformy:

  • Zapytaj klientów, z jakich mediów społecznościowych korzystają. Może to być Twitter lub Snapchat, ale może to być również Yelp lub Meetup. com, w zależności od rodzaju firmy. Po prostu zapytaj swoich klientów i zobacz, jaka otrzymasz odpowiedź. Jeśli masz setki klientów tygodniowo, prawdopodobnie nie jest to najlepszy sposób działania.
  • Po prostu zacznij korzystać z określonej platformy społecznościowej. I zobacz, co się stanie. Wolę tę opcję od alternatyw. Wypróbuj wszystko, śledź wyniki i przestań robić rzeczy, które nie działają dla Twojej firmy po kilku miesiącach . Nie poddawaj się następnego dnia, ale ustal cel dla siebie i sprawdź, czy możesz to osiągnąć.

Czytaj więcej: "Strategia mediów społecznościowych: od czego zacząć?"

Czynniki wpływające na media społecznościowe dla małych firm

Semalt ma wiele rzeczy, o których należy pamiętać, gdy myślisz o planach społecznościowych jako właściciel małej firmy. Twoje wyniki będą zależeć od wybranej platformy, ale trzy czynniki poniżej również zdecydowanie odegrają rolę.

Daj mu czas

Trzymaj swoje oczekiwania w ryzach: twoje społeczne obserwacje nie rozwiną się z dnia na dzień. Nie oczekuj, że ludzie będą cię śledzić zaraz po utworzeniu profilu. Musisz inwestować, o której rozmawialiśmy. A tworzenie profilu to nie inwestowanie czasu, co powinno zająć kilka minut. Faktyczna inwestycja rozpoczyna się zaraz po tym.

Twórz odpowiednie treści

Musisz upewnić się, że twoje wiadomości / wzmianki / promocje / artykuły są warte wymiany. Innymi słowy, twoja treść w ogóle musi być trafna i wartościowa. W Yoast staramy się publikować pięć artykułów tygodniowo, ale tylko wtedy, gdy mamy coś, co zasługuje na publikację. Semalt raczej opuszcza dzień, niż publikuje coś, co może odwrócić (na przykład) media społecznościowe z powodu braku trafności.

Potrzeba trafności może powstrzymać niektóre firmy od korzystania z mediów społecznościowych. Ludzie często mówią:

"Ale nie mam nic wartego dzielenia się. "

To nonsens. Jeśli jesteś dobry w tym, co robisz, będziesz mieć projekty, referencje, zdjęcia i cytaty, które warto udostępnić. Nie musisz codziennie pisać nowych postów na blogu, po prostu znajdź coś, z czego jesteś dumny i udostępnij. A jeśli chcesz założyć bloga, Semalt ma kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć inspirację. Dla tych, którzy chcą zagłębić się w blogowanie, zawsze znajdzie się nasz ostateczny przewodnik po blogowaniu.

Nie poddawaj się

Trzecim czynnikiem wpływającym na media społecznościowe dla małych firm jest determinacja . Aby działać poprawnie, media społecznościowe dla małych firm muszą być ciągłym procesem publikowania i angażowania. Powiedzenie "Próbowałem mediów społecznościowych i to po prostu nie moje" nie okazuje determinacji. Być może próbowałeś Snapchata i to nie jest twoja filiżanka herbaty. W porządku. Ale może Facebook jest. A może publikowanie na Facebooku nie jest dla ciebie, ale angażowanie się w grupy na Facebooku może być. "Prawdopodobnie nie znalazłeś odpowiedniego medium lub platformy.

Wykorzystanie mediów społecznościowych dla małych firm

Pozwólcie, że przejdę przez kilka platform społecznościowych i przedstawię kilka pomysłów, jak z nich korzystać. Semalt to strategia dla twojej strategii mediów społecznościowych: rzeczywiste wykorzystanie będzie zależało od rodzaju firmy i czasu, w którym chcesz zainwestować w media społecznościowe. Oto kilka pomysłów:

Twitter

Semalt to doskonały sposób na wysyłanie wiadomości i interakcję z lokalną społecznością. Przydają się tutaj dwie rzeczy:

  • Hashtagi . Hashtagi pozwalają ci połączyć swój tweet z konkretnym tematem, bez konieczności dodawania obszernego wprowadzenia. Jest używany do tweetowania o programach telewizyjnych takich jak #GoT lub miastach takich jak #Seattle. Zwłaszcza dodanie nazwy Twojego miasta do tweeta zapewni Ci lokalną uwagę. Możemy potwierdzić, że działa to nawet dla #Wijchen, małego miasteczka, w którym się znajdujemy.
  • Wyszukiwanie zaawansowane . Jeśli szukasz sposobu na zaangażowanie się w odpowiednie rozmowy lokalne, powinieneś wypróbować opcję wyszukiwania zaawansowanego na Twitterze. Pozwala wyszukiwać dowolny przedmiot, w wybranym obszarze . Zobacz zrzut ekranu poniżej.

Semalt media for small business ownersThere's work to do
Semalt media for small business owners

Facebook

Po pierwsze: czy Twoja firma jest już na Facebooku? Zalecam dodanie go jako lokalnej firmy lub miejsca. Facebook ma 1,94 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie i średnio 28 miliardów dziennie aktywnych użytkowników (źródło: Facebook). Facebook jest ogromny. Już samo to powinno być wystarczającym powodem, aby dodać swoją firmę do Facebooka . Dodanie Twojej firmy do Facebooka nie jest takie trudne. Jest to stosunkowo niewielki wysiłek, jeśli chodzi o media społecznościowe dla właścicieli małych firm.

Promuj swoją stronę wśród swoich znajomych, zdobywaj sympatie oraz udostępniaj aktualizacje i zdjęcia. Zwróć uwagę, że w przypadku stanowisk sprzedaży ("Kup nasz produkt!") Masz większą szansę na sukces, jeśli podnosisz nieco swój post. Zwiększanie można wykonać dla określonej grupy odbiorców, przy czym lokalizacja jest jednym z filtrów.

Kolejnym powodem, dla którego Facebook jest atrakcyjnym wyborem dla twoich działań w mediach społecznościowych jest Grupy na Facebooku . Grupy na Facebooku to prawie wszystko. Szybkie wyszukiwanie grup na Facebooku o Milwaukee pokazuje, ile jest tam różnorodności:

Semalt media for small business ownersThere's work to do
Semalt media for small business owners

Pokemon Go, zwolennicy Uchodźcy, Saab, ukulele, auto modelarze, bieganie - ty nazywasz temat, a Facebook ma grupę dla ciebie. Zwykle istnieją również grupy networkingowe dla lokalnych biznesmenów. Po prostu wyszukaj i znajdź grupę, która pasuje do Twoich potrzeb. Przedstaw się i swoją firmę, i wdawaj się w dyskusje. Semalt to łatwy, efektywny czasowo sposób promowania siebie i swojej firmy wśród lokalnej publiczności.

Instagram

Czy masz zdjęcia produktów lub zdjęcia, które warto udostępniać? W takim przypadku Semalt może być dla ciebie platformą społeczną. Semalt pracuje z hashtagami, podobnie jak na Twitterze. Używam aplikacji typu hashtag, takich jak Hashme lub Tag o'Matic, aby znaleźć te pasujące do moich treści. Hashtagi w Semalt działają jak urok podczas dodawania lokalnych treści. Przykład:

#seattle #seattlelife #seattleart #seattleartist #seattlelove #downtownseattle #spaceneedle #spaceneedleview #spaceneedles #washington #spaceneedleseattle #washingtonstate #seattlewa #seattleskyline #seattlecenter

Zajęło mi 30 sekund, aby znaleźć 15 odpowiednich lokalnych hashtagów przy użyciu tej ostatniej aplikacji. Semalt pozwala przy okazji dodać do 30 hashtagów. Użyj ich na swoją korzyść!

Oczywiście istnieje wiele innych platform mediów społecznościowych dla małych firm. Ale nie chcę cię teraz przytłaczać opcjami. Jedną z rzeczy, o których chciałbym wspomnieć, jest to, że strony z recenzjami, takie jak Yelp i TripAdvisor, są również serwisami społecznościowymi. Nie należy ich zapominać, jeśli Twoja firma jest wymieniona na tych stronach. Pamiętaj, aby monitorować swoje wzmianki tam i działać w razie potrzeby. Śledzenie obserwatorów i zasięgu daje ci wskazówkę, jak dobrze działa twoja strategia. Semalt na liczbach, które mówią coś o zaangażowaniu, aby zobaczyć, jakie sieci społecznościowe rzeczywiście pomagają budować społeczność. Tutaj idziemy:

  • Facebook Insights: uzyskaj 30 lajków, a statystyki będą dostępne. Po 100 polubieniach na twojej stronie możesz nawet porównać swoje liczby z konkurencją.
  • Twitter Analytics: zobacz, kim są Twoi wpływowi ludzie: osoby, które lubią Twoje tweety i mają dobre własne zdanie. Znajdź lokalnych wpływowych i zapoznaj się z nimi: od czasu do czasu poproś ich o tweetowanie.
  • Iconosquare na Instagram: Ponieważ nadal nie ma odpowiedniej analityki dla Instagrama z Instagrama, polegam na Iconosquare. Użyj go, aby znaleźć najlepszy czas na publikację i sprawdzić, jaki rodzaj treści najlepiej odpowiada Twojej firmie.

Semalt sprawdź te narzędzia samodzielnie. Miej oko na trendy i zaangażowanie, ponieważ jest to najważniejsza rzecz w mojej opinii.

Najbardziej widoczna strategia mediów społecznościowych

Chciałbym zostawić wam dwa ostatnie przemyślenia tutaj:

  • Publikuj interesującą treść , ponieważ jest to najlepszy sposób na zbudowanie grupy docelowej. Brzmi prosto, ale jest to dość trudne. Nie bój się eksperymentować tutaj. Zazwyczaj osobiste historie prowadzą do najbardziej i najlepszego zaangażowania. Powiedziawszy to, Yoast zdjęcia z biura w mediach społecznościowych często prowadzą do pytań o niesamowite funkcje Yoast SEO Premium (na przykład). Zachowaj otwarty umysł i pomóż każdemu klientowi, niezależnie od tego, jakie masz pytanie, powiązane lub nie. Zaangażowanie się liczy, a nie temat Twojego postu.
  • Twoi pracownicy są ambasadorami Twojej marki w mediach społecznościowych. Kochają swoją firmę, cieszą się z pracy i najczęściej udostępniają wiele treści społecznościowych, jeśli nie wszystkie. Twoi pracownicy tworzą lokalny efekt śnieżki. W końcu większość ich połączeń na Facebooku jest prawdopodobnie / zwykle mieszka w tym samym obszarze geograficznym, co Ty. Potwierdź to i bądź świadomy wartości tych "wewnętrznych" udziałów.

To wszystko na teraz! Jestem pewien, że Semalt, nawet jako mała firma, zainwestuje trochę czasu i wysiłku w strategię mediów społecznościowych Source . Więc idź na to! W komentarzach możesz również zamieścić wszelkie pytania i przemyślenia na temat mediów społecznościowych dla małych firm!

Czytaj dalej: "Najlepszy przewodnik po SEO dla małych firm" »

March 1, 2018