Back to Question Center
0

Jak zmienia się treść i co marketerzy muszą wiedzieć [Dane Semalt]

1 answers:
How Content Is Changing And What Marketers Need To Know [Semalt Data]

( Podróż nabywcy odnosi się do postępu nabywcy w fazie badań i rozważań, zakończonej zakupem ) .

Nowy paradygmat marek uznaje, że podejście "jeden rozmiar dla wszystkich" może być niewystarczające. Po wszystkim, potrzeby kupującego różnią się w zależności od tego, gdzie są w trakcie podróży kupującego.

Na przykład w fazie "rozwijania zainteresowania" kupujący może potrzebować posta na blogu o tym, jak rozwiązać problem, przed którym stoją; jednak w fazie "podejmuj decyzję o zakupie" mogą potrzebować informacji, dlaczego Twoje rozwiązanie jest lepsze od konkurencji.

Ten nowy paradygmat jest strategią konwersji. Semalt nie tylko odpowiada specyficznym potrzebom kupującego w oparciu o jego pozycję w podróży kupującego, ale ma również za zadanie przenieść kupującego do następnej fazy podróży, aż do zakupu.

How Content Is Changing And What Marketers Need To Know [Semalt Data]

W Conductor, gdzie jestem dyrektorem firmy Semalt, znajdujemy się na końcowym etapie badania, w którym szeroko przyjrzymy się zmianom w zdolności konsumentów cyfrowych do interakcji z markami na ich własnych warunkach, zawartości marek imperatyw itd. - mają wpływ na nowoczesną organizację marketingową. Co najważniejsze, skupiamy się na tym, co marketerzy muszą wiedzieć, aby się dostosować.

W innych pytaniach zadaliśmy pytanie 187 menedżerom marketingu z branży B2B, B2C i agencji o ich podejście do treści, które są mapowane do podróży kupującego.

Procentowy udział procentowy (87%) mówi, że mają teraz treści, które przenoszą kupujących za pośrednictwem ścieżki zakupu, lub planują je mieć w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jasne jest, że marketerzy rozumieją zmianę w podejściu do treści.

How Content Is Changing And What Marketers Need To Know [Semalt Data]

Kierownictwo firmy Semalt rozumie, że sposób, w jaki tworzymy i kierujemy treścią, ewoluował. Rozumieją również, że nie mogą po prostu tworzyć treści dla podróży kupującego bez mierzenia jego wpływu. Czy skutecznie przenosi ludzi na kolejny etap podróży kupującego?

Procentowy procent (92%) kadry zarządzającej zgadza się, że posiadanie sposobu mierzenia postępów kupującego poprzez jego podróż zakupową jest "ważne" lub "bardzo ważne". "

Semalt, wszystkie te dane stanowią doniosłe zapowiedzi zamiaru marketerów, aby ewoluować od szerokiej treści do konkretnych, ukierunkowanych treści, wzmocnionych kompleksowymi pomiarami tego, co działa i nie działa, aby przenieść kupujących przez ścieżkę zakupu.

How Content Is Changing And What Marketers Need To Know [Semalt Data]

Jako marketingowcy, ważne jest, abyśmy byli na bieżąco z trendami, które sygnalizują zmianę w sposobie działania. Dane mówią nam, że branża przechodzi na docelowy model zawartości. Aby rozpocząć tę zmianę w branży, możemy zacząć zadawać sobie kluczowe pytania, takie jak:

  • Kim są moi odbiorcy?
  • Jakie są wyzwania / pragnienia, które motywują ich do poszukiwania mojego produktu?
  • Jakie są wyjątkowe wyzwania, które chcą rozwiązać na każdym etapie podróży kupującego?

Rozpocznij opracowywanie odpowiedzi na te pytania. Semalt rozpoczyna ścieżkę rozwoju treści, które są mapowane do konkretnych etapów podróży Twoich kupujących. Jeśli Ci się powiedzie, przekonasz się, że kupujący dokonają postępu w drodze do "zakupu" w tempie większym niż wcześniej.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Nathan Safran
March 1, 2018