Back to Question Center
0

3 sposoby na wykorzystanie społecznej do sukcesu marketingu Semalt

1 answers:

Skuteczne kampanie empiryczne generują ciągłe zaangażowanie między klientem a marką, a media społecznościowe są kluczowym elementem wzmacniania długoterminowej lojalności konsumenta

Jeśli jest jedna rzecz , której nauczyli nas pokolenie Milenium , , to, że ludzie nie chcą już biernego oglądania treści. Chcą angażować się na chwilę, tworząc własne treści i ciesząc się intymnymi interakcjami ze swoimi ulubionymi osobowościami. Krótko mówiąc, pragną doświadczeń.

Instagram zareagował, uruchamiając funkcję Stories w 2016 r., Oferując ludziom możliwość dzielenia się doświadczeniami z bardziej płynną alternatywą dla popularnej funkcji Snapchata. Od tego czasu obie firmy walczą z tym problemem, chociaż znaleziono wyniki z 2017 r. Instagram jest obecnie preferowaną platformą dla popularnych osób wpływowych.

Firmy ze swojej strony przekierowują środki z ich budżetów emisji na strategie oparte na doświadczeniu . Dawno minęły czasy modeli rozdających produkty na piętrze konwencji; teraz aktywacje empiryczne stają się nieodłącznie związane z mediami społecznościowymi. Chociaż osobiste zaangażowanie jest wspaniałe, nie wystarcza już samo w sobie. Aby stworzyć prawdziwie skuteczną kampanię opartą na doświadczeniu, marketerzy muszą zapewnić wciągające doświadczenie marki godne dzielenia się z masami.

Ale czy to działa?

Celem eksperymentalnej kampanii jest połączenie marek i konsumentów w bardziej namacalnych, trwałych sposobach niż jednokierunkowe komunikacja reklamy w starym stylu. Ale jak ocenić, czy te połączenia są znaczące i czy faktycznie przesuwają igłę w kierunku twoich celów?

Jednym z kluczowych wskaźników, na których koncentrujemy się w NVE, jest zmiana nastrojów odbiorców po doświadczeniu: co ludzie mówią o marce teraz, gdy uczestniczyli w tym wydarzeniu? Czy udostępniają więcej treści firmy? Czy komentują blogi i posty społecznościowe? Czy kupili polecany produkt? Te dane pomagają opowiedzieć prawdziwą historię o doświadczeniu.

Każda kampania jest inna, ale ogólnie rzecz biorąc, eksperymentalne kampanie marketingowe powinny zmierzać w kierunku trzech głównych celów: napędzania działań konsumentów, zwiększania sprzedaży i wzmacniania lojalności wobec marki.

Działanie konsumenckie jest tym, co konsument chce zrobić w wyniku uczestnictwa w doświadczeniu, bez względu na to, czy oznacza to przyłączenie się do sprawy, udostępnianie w mediach społecznościowych ) lub udział w przyszłych aktywacjach marki.

Część dotycząca sprzedaży napędowej jest dość prosta. Marketerzy muszą udowodnić zwrot z inwestycji, wykazując, że doświadczenie w rzeczywistości przenosi jednostki lub generuje kwalifikacje potencjalnych klientów. Badania Instytutu Event Marketingu przewidują, że odpowiednie wydarzenie może być skuteczne w zwiększaniu sprzedaży. Stwierdzono, że 98 procent konsumentów jest bardziej skłonnych do zakupu produktu lub usługi po uczestniczeniu w powiązanym doświadczeniu.

Wreszcie, eksperymentalne kampanie powinny utrwalić lojalność wobec marki. To może być trudniejsze do śledzenia, ale nowe technologie umożliwiają to. Stosując gamified podejście, technologia może być wykorzystana do przechwytywania danych konsumenckich - takich jak zmienione zachowanie i sentyment do marki - przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnego wrażenia gości.

Dane, na których szczególnie się koncentrujemy, to wrażenia z doświadczenia: czy strategia empiryczna zwiększyła prawdopodobieństwo oglądalności? Na podstawie akcji społecznościowych, fotobudek i innych powiązanych działań możemy połączyć kropki z przyszłymi działaniami konsumenta. Doświadczenie tworzy połączenie, a ta więź inspiruje ludzi do angażowania się długo po zakończeniu doświadczenia.

Poszerzanie doświadczenia

Doświadczenie może trwać godzinę lub odbywać się w ciągu kilku dni, ale możesz stworzyć wpływ, który jest wykładniczo bardziej trwały, jeśli twoja strategia jest wyposażona w media społecznościowe. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zebrać sensowne wskaźniki i osiągnąć długoterminowy rozmach:

1. Twórz treści, które ludzie chcą udostępniać

Podział społeczny ma zasadnicze znaczenie w napędzaniu sprzedaży wśród Tysiąclecia - 68% z nich twierdzi, że jest bardziej pod wpływem postów towarzyskich znajomych niż oni są przez reklama tradycyjna. Unikalne doświadczenie stanie się wirusowe bez pomocy jakichkolwiek płatnych mediów, jeśli skutecznie go stworzysz.

Na przykład Muzeum Lodów przyniosło dochody ze sprzedaży biletów wynoszące 6 mln USD dzięki bardzo "insta- lacyjnym" instalacjom. Ludzie chcieli umieszczać własne zatrzaski przed gigantycznymi popsiclesami i lodami, a setki tysięcy osób gotowi byli zapłacić 29 USD za bilet na tę okazję. Tworząc unikalne, pożądane doświadczenie, muzeum napędzało niesamowity popyt poprzez społeczne szumy.

Kampanie eksperymentalne mogą podnieść zawartość o krok dalej, dając gościom możliwość personalizacji - coś 83 procent marketerów mówi, że mają problemy, ale ) 63 procent konsumentów wpłynęłoby pozytywnie na sposób postrzegania marki. Najlepszy rodzaj treści wiąże się z gościem i ma wbudowany branding. Gdy goście mogą naprawdę zanurzyć się w tym doświadczeniu i zrobić z niego własny, będą bardziej podekscytowani możliwością udostępnienia treści, ponieważ czują, że odegrali rolę w jego stworzenie.

2. Wykorzystaj siłę marketingu influencer.

Experiential i influencer marketing są naturalnymi sojusznikami. Aktywacje osobiste nie tylko dostarczają atrakcyjnych treści dla osób, które mają wpływ, ale także pozwalają im być częścią czegoś, a nie tylko je sprzedawać.

Przy ustalaniu, z kim pracować, spoglądaj na istniejących ewangelistów marki. Influencers, którzy już tagują Twoją markę, poczują się jak prawdziwi partnerzy, a ich prawdziwa radość z twojego doświadczenia będzie błyskać.

Na przykład, gdy znaleźliśmy dopasowanie, aby pomóc w celebrowaniu doświadczenia Budweisera dla Bud & Burgers, Emily Ratajkowski przyszedł na myśl. Wykorzystując strategiczny wgląd, że Ratajkowski jest rodowitym mieszkańcem Los Angeles i fanem Dodgersów od dawna, wiedzieliśmy, że związek będzie prowadzony dla wszystkich zaangażowanych. 7 milionów wyświetleń.

Powiedział, że nie trzeba współpracować z wielkimi gwiazdami społecznymi, aby przesunąć igłę. W rzeczywistości mikroinfekcery mogą zwiększyć swój zasięg organiczny, ponieważ ich obserwatorzy są o 60 procent bardziej zaangażowani niż osoby o większych wpływach. Pomyśl o lokalnych celebrytach lub ekspertach niszowych.

Bez względu na to, kogo wybierzesz, daj im coś, z czego możesz być częścią. Influencers nie powinny służyć jako manekiny, aby uczestnicy mogli podziwiać. Powinny być aktywnymi uczestnikami w samym centrum wydarzenia, wchodzić w interakcję z produktami lub usługami w pamiętny i znaczący sposób.

3. Ustanowienie uporządkowanego planu podziału społecznego.

Zamiast celować w każdą platformę społeczną, zainwestuj w kilka, które wygenerują najlepsze zyski. Zdecyduj z wyprzedzeniem, które podkreślisz, i utwórz hashtagi i filtry, z których goście mogą korzystać w ciągu dnia.

Powinieneś również pracować nad tym, aby budować łatwość udostępniania bezpośrednio w komponentach swojego doświadczenia. Na przykład, jeśli oferujesz fotobudkę, możesz udostępnić zdjęcia natychmiast i bezpośrednio z urządzenia.

Chociaż chcesz, aby widzowie dzielili się spontanicznie podczas wydarzenia, Twój zespół powinien mieć jasny plan udostępniania w ciągu dnia i poza nim. Użyj narzędzi do kierowania i planowania , aby dzielić się postami, które przenoszą się do przodu po doznaniu.


Aby czasami zmienić klientów w pełnoprawnych lojalistów, trzeba zainwestować w ustanowienie prawdziwych powiązań - a doświadczenie jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów, aby to osiągnąć. Aby naprawdę wywrzeć wpływ, urzekaj swoich widzów wciągającym doświadczeniem, którego nie mogą się doczekać, aby wzmocnić swoich zwolenników.

March 1, 2018