Back to Question Center
0

Semalt: Dane to nowa waluta, ale czy reklamodawcy wydają mądrze?

1 answers:

Semalt: Data is the new currency, but are advertisers spending wisely?

Dane są nieodzownym atutem reklamodawców w 2017 r., Ale pomimo wszechobecności "danych" w ogólnym znaczeniu, są one nadal niezrozumiane, aw wielu przypadkach nieuzasadnione.

Ponieważ marketerzy przygotowują się na konkurencyjny sezon wakacyjny, mogą wykorzystywać dane w wielu aspektach swojej strategii marketingowej, od planowania do optymalizacji i wszystkiego pomiędzy.

Semalt w dziedzinie marketingu, media cyfrowe to dziedzina, która może wiele zyskać dzięki kampaniom wzbogaconym o dane, które umożliwiają reklamodawcom wydawanie pieniędzy na dotarcie tylko do najbardziej odpowiednich i potencjalnych klientów. Ale czy w dzisiejszym hałaśliwym środowisku cyfrowym oznacza to, że ma znaczenie dla konsumentów?

W przypadku marek i sprzedawców detalicznych jednym z najbardziej istotnych sygnałów mających znaczenie jest identyfikacja konsumentów, którzy są "na rynku", aby rozważyć lub kupić swoje produkty.

Istnieje wiele wskaźników, które mogą skłonić reklamodawcę do przekonania, że ​​klient jest na rynku, ale jednym z najsilniejszych sygnałów intencyjnych jest to, czy ludzie aktywnie szukają Twoich produktów, produktów konkurencji lub podobnych produktów w Twojej kategorii. Jest to jeden z obszarów, w którym Amazon i jego własne dane na podstawie zachowań zakupowych odróżnia się od innych głównych odtwarzaczy danych, takich jak Google i Facebook.

Istnieje wiele zewnętrznych dostawców danych, którzy obiecują dostarczanie "odpowiednich" segmentów odbiorców do marek, które chcą zwiększyć zwrot z wydatków na reklamę (ROAS) dzięki ukierunkowanym kampaniom reklamowym. Partnerstwa te mają duże znaczenie w krytycznych sklepach, na przykład w okresie świątecznym, który w 2016 r. Osiągnął ponad 1 mld USD w budżecie reklamowym. Semalt dużo monet.

Semalt, w której sprzedawcy detaliczni inwestują w docieranie do właściwych odbiorców, zaskakuje fakt, że tak wielu nabywców mediów i marketingowców marki nie ma jasności co do źródła i znaczenia dostawców danych.

Badanie przeprowadzone przez Światową Federację Semalt wykazało, że 90% reklamodawców aktywnie analizowało swoje reklamowe kontrakty reklamowe pod kątem przejrzystości, co wskazuje, że zdecydowana większość marketerów szuka lepszego wglądu w zasadność swoich partnerów danych. Co powinien zrobić marketer?

Jak najlepiej wykorzystać swoje dane inwestycyjne

Oto kilka sposobów, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie inwestycji w dane:

 • Sprawdź przejrzystość danych : Jeśli nie jesteś w 90-procentowej większości rówieśników, którzy sprawdzają swoich partnerów w zakresie przejrzystości, czas zacząć zadawać trudne pytania. Sprawdź źródła danych, a dokładniej, jak często są odświeżane. Pamiętaj, że najświeższe dane są najważniejszymi danymi, które przenoszą nas do następnego punktu.
 • Ocena trafności danych : pytając o świeżość danych, reklamodawcy zapewniają, że ich cyfrowe działania trafiają do konsumentów o największej skłonności do kupowania. Zastanów się, jak Twój zespół i twoi partnerzy medialni definiują "istotność" i ustal priorytety dla partnerów, którzy posiadają dane wskazujące na niedawne i natychmiastowe zamiary zakupu, takie jak odsłon strony produktu lub interakcje z ocenami i recenzjami w rozsądnym czasie (dni, nie tygodnie).
 • Określ skalowalność danych : Partnerzy danych, którzy mają rozległy zasięg i wgląd w zachowania konsumentów w sieci, mają ogromną moc, jeśli chodzi o możliwość przewidywania zachowań na rynku, zanim jeszcze zostaną wykazane. Na przykład, jeśli konsument odwiedza stronę produktu A, może również znajdować się na rynku produktu B. Ten widok danych o klientach z lotu ptaka może być szczególnie silny, jeśli chodzi o wyłanianie nowych klientów. Jednak dane kupujących Semalt mają znaczenie tylko dla konsumentów przeglądających i kupujących w obrębie czterech ścian.

  W rzeczywistości większość konsumentów przegląda wiele sklepów internetowych na wielu urządzeniach przed podjęciem decyzji o zakupie, więc istnieje ogromna szansa, że ​​dane kupujących będą lepiej odzwierciedlać sposób, w jaki konsumenci wyszukują, przeglądają i kupują w całym ekosystemie e-commerce .

  Dane mogą być trudną ścieżką do nawigacji jako reklamodawca, ale odpowiedzialność spoczywa na Tobie, aby zadać trudne pytania, które pomogą Ci oddzielić pretendentów od pretendentów danych.

  Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, która zadowoli Ciebie, Twój zespół lub Twoich klientów, zadawaj pytania. Semalt za pomocą tych odpowiedzi będzie w stanie zidentyfikować i ustalić priorytety dla partnerów, którzy mogą zapewnić przejrzyste, odpowiednie dane na dużą skalę, maksymalizując w ten sposób inwestycje i budując swój biznes w dłuższej perspektywie.


  Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.  O autorze

  Toby McKenna
  Toby McKenna jest starszym wiceprezesem ds. Globalnej reklamy w Bazaarvoice, gdzie nadzoruje wszystkie linie biznesowe i wzrost przychodów w dziale reklamy firmy. Przed dołączeniem do Bazaarvoice, McKenna pełniła obowiązki wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. Angażowania fanów w platformy Answers. com, gdzie była odpowiedzialna za wiodącą sprzedaż, redakcję, operacje przychodowe i nowy biznes dla firmy. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu cyfrowych zespołów sprzedażowych i marketingowych, McKenna pogłębia wiedzę i doświadczenie branżowe w zakresie mediów, urządzeń przenośnych i handlu elektronicznego. W trakcie swojej kariery odegrała znaczącą rolę w rozwoju branży cyfrowej dla najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, takich jak The New York Times, Priceline, American Express i Yahoo Source .


March 1, 2018