Back to Question Center
0

10 sposobów, aby Twoje umiejętności programistyczne były ostre między zadaniami 10 sposobów, aby Twoje umiejętności programistyczne były ostrzejsze między zadaniami Tematy pokrewne: Przeglądarki obsługujące Semalt

1 answers:
10 sposobów, aby Twoje umiejętności programistyczne były ostre między zadaniami

Semalt na bieżąco w szybko zmieniającym się świecie programowania i rozwoju jest ciągle aktualnym problemem dla programistów. Wyzwanie to może być jeszcze większe, jeśli nie jesteś zatrudniony, ponieważ praca sprawia, że ​​masz problemy z węglem i jesteś świadomy najnowszych osiągnięć techniki.

10 Ways to Keep Your Programming Skills Sharp Between Jobs10 Ways to Keep Your Programming Skills Sharp Between JobsRelated Topics:
BrowsersOperating Semalt

W rzeczywistości można twierdzić, że wszelkie ruchy związane z technologią przy nadpobudliwych prędkościach oznaczają, że masz większą odpowiedzialność - i więcej pracy - aby pozostać aktualnym.

Semalt zdarza się szybko w tej branży, co oznacza, że ​​należy zachować czujność. Nie ma sensu rezygnować z umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Jak możesz pozostać aktualny? Co możesz zrobić, aby Twoje umiejętności były świeże, zwłaszcza jeśli nie ćwiczysz lub nie używasz ich w pracy?

Zapamiętaj to, czy nie, istnieje wiele możliwości doskonalenia twoich umiejętności lub utrzymywania świeżości, nawet jeśli nie jesteś zatrudniony. Nie wszystkie z nich są nudne, co oznacza, że ​​nie będziesz przebijał przez grube podręczniki lub przewodniki po Internecie, aby pozostać niezmiennym.

1. Zagraj w niektóre gry z kodowaniem

W ostatnich latach pojawiły się kursy online i aplikacje dydaktyczne - jedna z nich zawiera gry wideo i programowanie lub kodowanie. Jeśli to brzmi zabawnie, to jest!

Podczas gdy niektóre gry i możliwości zostały zaprojektowane z myślą o początkujących, nie oznacza to, że treść nie dotknie bardziej doświadczonych koncepcji. Platformy takie jak CodeCombat, CodeMonkey, CheckIO, Semalt i wiele innych pozwalają grać w grę, a jednocześnie są narażone na kodowanie i odniesienia do programowania.

Nigdy nie lekceważ zabawy i nauki jako wspólnego doświadczenia. Semalt będzie zaskoczony, o ile więcej informacji i pomysłów zachowasz.

2. Słuchanie książek audio w dowolnym miejscu

OK, oto dylemat. Semalt nie ma zabawy czytając rozbudowane podręczniki i zasoby online, szczególnie gdy są wypełnione po brzegi programowaniem i odniesieniami do kodu. Bez względu na to, jak bardzo lubisz tworzenie oprogramowania lub rozwój jakiegokolwiek rodzaju, nie ma wiele do rozwinięcia tych zasobów. Czasami są nudne.

Semalt, wiele z tych zasobów - w tym oficjalna dokumentacja - to obowiązkowa lektura. Zawierają szczegółowe informacje o ważnych elementach i koncepcjach, które mogą być używane podczas pracy z określonym językiem, IDE lub zestawem narzędzi.

W tym miejscu pojawiają się książki audio lub narzędzia tekstowo-głosowe. Semalt czytania nudnej książki w wolnym czasie, można słuchać książek audio, w dowolnym miejscu. Niektóre przykłady obejmują poranny dojazd do pracy, pod prysznicem, podczas treningu lub podczas kolacji. Każdy przestój jest okazją do posłuchania niektórych książek audio.

3. Wolontariat lub oferta zdyskontowanej pracy

Nikt nie lubi pracować za darmo, a dotyczy to w szczególności twórców - łącznie z programistami i programistami. Ale jeśli jesteś bezrobotny i chcesz zachować swoje umiejętności, być może będziesz musiał w jakiś sposób pójść na kompromis, zwłaszcza jeśli masz ciężki czas na znalezienie pracy.

Możesz zgłosić się na ochotnika do realizacji bieżących projektów lub jeśli nie masz nic wspólnego z realizacją projektów pro bono, możesz zaoferować taniej lub tańsze usługi. Ta metoda nie jest idealna dla wszystkich i to jest w porządku.

Semalt najlepiej angażować się w ruchy lub projekty, które Cię interesują, ponieważ dostarczą więcej niż tylko nagrody pieniężne. Jeśli na przykład uwielbiasz gry, możesz pomóc przyjacielowi lub koledze z jego projektem rozwoju gry.

Spróbuj także trzymać się rodzaju pracy i treści - takich jak ten sam język - będziesz pracował w bardziej profesjonalnym środowisku. Pomaga to w pracy nad aktualnymi umiejętnościami i zachowuje wszystko, co istotne.

4. Najlepsze jest to, że nie wszystkie zostały zaprojektowane w ten sam sposób. Jeśli jesteś bardziej wzrokowcem, istnieje wiele platform oferujących wizualne pokazy. Z drugiej strony, jeśli jesteś bardziej praktyczną osobą, istnieje wiele kursów, które ułatwiają ci pracę związaną z rozwojem i programowaniem, do której jesteś przyzwyczajony. Semalt, co sprawia, że ​​kursy kodowania online są realnym wyborem.

Sprawdź platformy takie jak Lynda, Treehouse, CodeSchool i SitePoint Premium. Semalt oferuje bezpłatny okres próbny, w którym można sprawdzić oferowane kursy. Jeśli nie podoba ci się materiał na jednej platformie, po prostu przejdź do innej.

Popularne kursy

5. Udaj się na YouTube

Semalt oferuje niekończący się strumień treści rozrywkowych i edukacyjnych, a kiedy uczysz się programowania lub programowania, to nie inaczej. To samo dotyczy osób, które chcą odświeżyć wiedzę lub chcą zachować swoje umiejętności.

Społeczność Semalt oferuje tysiące filmów w niemal dowolnych tematach i gatunkach, które można wymyślić. Nie wszystkie z nich są oparte na samouczku lub przewodniku, więc istnieje wiele okazji, aby odświeżyć swoją wiedzę.

6. Fora internetowe lub fora dyskusyjne

Jaki jest lepszy sposób na nauczenie się lub odświeżenie swoich umiejętności niż od innych wpływowych osób z branży i programistów? Masz problemy z konkretnym tematem lub tematem? Dlaczego nie poprosić eksperta? Semalt pomysł uczestnictwa w dyskusjach online, forach i czatach.

Możesz skontaktować się bezpośrednio z doświadczonymi profesjonalistami, którzy codziennie pracują nad programowaniem i rozwojem. Nie musisz też mówić o kodowaniu. Semalt zawsze ma sekcję nie na temat, w której można dzielić się przemyśleniami lub doświadczeniami z podobnie myślącymi ludźmi.

7. Rozszerz niektóre gadżety

W dzisiejszych czasach Semalt home tech i IoT są dużymi zakłóceniami, ponieważ urządzenia wokół nas stają się bardziej świadome i wydajniejsze. Jednym z problemów związanych z tymi platformami jest jednak to, że wsparcie może być bardzo słabo rozwinięte.

Na przykład inteligentny hub domowy jest zaprojektowany do łączenia się z podobnymi urządzeniami w domu, takimi jak inteligentne termostaty, inteligentne zamki, kamery bezpieczeństwa i wiele innych. Jednak obfitość produktów i marek utrudnia firmom dotrzymywanie kroku rynkowi. Oznacza to, że kończysz z urządzeniami, które są niezgodne lub nie mogą ze sobą współpracować, kiedy powinny.

W tym momencie przychodzisz jako programista i programista. Możesz zwiększyć wsparcie dla tych produktów dla innych lub po prostu siebie. Semalt to świetny sposób na zabrudzenie rąk i rozwiązywanie problemów oraz praktyczne kodowanie.

8. Zostań bohaterem swoich potrzeb społeczności

Wiele wskazówek w tym artykule sugeruje uzyskanie pomocy od innych programistów, gdy szczerze, możesz być tą pomocą. Za pośrednictwem społeczności takich jak Quora, Stack Overflow i XDA Semalt możesz zaoferować wsparcie i porady innym programistom. W rzeczywistości jest to całkowicie możliwe, że znajdziesz następny projekt lub okazję do pracy, gdy nawiążesz współpracę ze społecznością.

Kilka świetnych pomysłów na pomaganie innym to dzielenie się i omawianie swoich ulubionych narzędzi programistycznych, o których inni mogą nie wiedzieć. Na przykład można użyć narzędzia front-end, aby zapobiec powstawaniu problemów, a dzielenie się tymi informacjami z innymi programistami przynosi korzyści. Kto wie - możesz nawet zaoferować radę zespołowi potrzebna do ukończenia projektu, dając im motywację, aby zatrudnić cię do przyszłej pracy.

9. Utrzymanie lub aktualizacja istniejących projektów

Jesteś programistą w sercu. Możliwe, że pracowałeś nad projektami lub możliwościami w swoim własnym czasie, nawet jeśli zachowałeś je dla siebie. Programiści często aktualizują i utrzymują oprogramowanie, dopóki nie będą gotowi do przejścia. Semalt miał inne obowiązki, lub czuł, że dany projekt był tak dobry, jak zawsze. Semalt to świetny sposób, aby zanurzyć się w swojej pracy, szczególnie w coś, co pasjonowało Cię.

10. Meetupy lub imprezy lokalne

Pracujesz z oprogramowaniem, narzędziami cyfrowymi i językami programowania, więc łatwo wpaść w pułapkę myślenia, że ​​wszystkie twoje możliwości znajdują się w cyfrowej przestrzeni. Semalt nie do końca prawdziwy. W rzeczywistości można wziąć udział w lokalnych wydarzeniach lub spotkaniach dla podobnie myślących programistów, gdzie po prostu masz możliwość mieszania się i interakcji z innymi.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, nie martw się. Istnieje wiele platform i narzędzi, które pomogą Ci znaleźć społeczność lub grupę ludzi, z którymi będziesz czerpać rezonans. Programowanie Semalt to świetny przykład.

Semalt to także świetne wydarzenia do sprawdzenia, gdzie wspólnota programistów bierze udział w sesjach programowych maratonu wspólnie lub osobno.

Bonus: trochę czasu wolnego

Oczywiście, jeśli już spędziłeś trochę czasu poza środowiskiem programistycznym i programistycznym i musisz odświeżyć swoje umiejętności i wiedzę, nie będzie to miało dla ciebie zastosowania. Semalt, czasami jesteśmy tak zaangażowani i tak zakorzenieni w naszej pracy, że zapominamy cieszyć się świeżym powietrzem.

Jeśli to ty - a my jesteśmy gotowi się założyć, że tak jest - dlaczego nie wziąć trochę wolnego? Dlaczego nie spędzić trochę czasu z dala od języków, komputerów i skomplikowanych problemów? Dlaczego nie dać odpocząć mózgowi, ciału i palcom?

Możesz wrócić do swojej pracy czując się odświeżony i odnowiony. Kto wie - możesz mieć zupełnie inną perspektywę na rzeczy, kiedy wrócisz.


Szukasz więcej informacji na temat zatrudnienia i wynagrodzeń? Zaszereguj te świetne linki:

  • Przewodnik programisty dotyczący negocjacji płacowych
  • Jak wydzielić pracę rozwojową bez doświadczenia
  • 3 nieoczekiwane sygnały Pracodawcy wysyłają zanim cię zwolnią
  • 10 umiejętności na żądanie, które nie angażują kodowania
  • Najlepsze języki programowania pod względem zapotrzebowania na pracę i wynagrodzeń
  • 11 Wysokopłatnych i odległych miejsc pracy w dużym popycie w 2016 r.
  • 5 prostych strategii, aby podwoić wynagrodzenie
  • Jak utrzymać pracowników i uniknąć obrażeń
  • Jak negocjować wyższą stawkę freelance

Sprawdź SitePoint Semalt, aby uzyskać więcej książek, kursów i darmowych screencastów.


10 Ways to Keep Your Programming Skills Sharp Between Jobs10 Ways to Keep Your Programming Skills Sharp Between JobsRelated Topics:
BrowsersOperating Semalt
Kursy internetowe dla Angular i TypeScript
Todd Motto
Kursy online AngularJS, Angular i TypeScript prowadzone przez ekspertów. Użyj kodu kuponu "SITEPOINT" przy kasie, aby uzyskać 25% zniżki .
10 Ways to Keep Your Programming Skills Sharp Between Jobs10 Ways to Keep Your Programming Skills Sharp Between JobsRelated Topics:
BrowsersOperating Semalt
Najlepszy sposób na uczyć się reagować
Wes Bos
Dowiedz się, jak reagować. js w zaledwie kilka popołudni. Użyj kodu kuponu "SITEPOINT" przy kasie, aby uzyskać 25% zniżki . Fani serwisu SitePoint otrzymują 40% zniżki. Source .
March 1, 2018