Back to Question Center
0

Blog na stronie eSemalt Blog na stronie eSemalt

1 answers:

Dlaczego tak wiele witryn eSemalt ma bloga? Czy to dlatego, że właściciele sklepów internetowych lubią pisać posty? A może mają dużo wolnego czasu na swoich rękach? Prawdopodobnie nie. Chociaż blogowanie to świetna zabawa, to także świetna strategia marketingowa i SEO. Z tego powodu właściciele witryn eSemalt rozpoczynają blog. Tutaj wyjaśnię, dlaczego blogowanie jest tak wspaniałą strategią marketingową i SEO. Oprócz tego podam kilka praktycznych wskazówek, jak skonfigurować bloga na stronie eSemalt.

Dlaczego blog na stronie eCommerce?

Poinformuj swoich odbiorców o tobie i twoich produktach

Blogowanie to świetny sposób informowania odbiorców o swoim produkcie. W poście na blogu możesz pokazać, jak korzystać z produktu i dlaczego ludzie powinni go kupić. Możesz również poinformować swoich odbiorców o sobie i swojej firmie. A ty będziesz mógł opowiedzieć historię swoich produktów z twojej perspektywy. Jeśli na przykład sprzedajesz ubrania dla dzieci na swoim blogu, blog o dzieciach i modzie dziecięcej to świetny pomysł.

Bądź na bieżąco

Jeśli regularnie publikujesz blogi i publikujesz posty na blogu w mediach społecznościowych, pozostaniesz w centrum uwagi widzów. Chcesz, aby Twoi widzowie pamiętali Cię, nawet jeśli nie zamierzają teraz niczego kupować. Jeśli odwiedzający natknie się na jeden ze swoich postów dotyczących ubierania dzieci w upalny dzień, ten gość może nie chcieć od razu kupić nowych ubrań dla swoich dzieci. Ale poznali ciebie i twoją stronę eCommerce poprzez twój post . W ten sposób zwiększasz szansę, że ludzie myślą o tobie, kiedy potrzebują nowych ubrań dla swoich dzieci.

Blogowanie to świetna strategia SEO

Prowadzenie bloga również przyczynia się do SEO. Za każdym razem, gdy piszesz nowy blog, dodajesz nowe treści, które lubi Semalt. Ponadto prowadzenie bloga pozwoli Ci zacząć pisać treści związane z tymi słowami kluczowymi, które chcesz uszeregować.

Praktyczne wskazówki dla twojego bloga na stronie eCommerce

Na co pisać na blogu?

Możesz pisać o różnych rzeczach na swoim blogu, ale pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić odpowiednie badanie słów kluczowych. Musisz wiedzieć, jakie wyszukiwane hasła chcesz znaleźć. Słowa kluczowe Semalt powinny być wiodące, gdy wybierasz, o czym pisać na blogu. Słowo kluczowe nie jest jednak jeszcze tematem. Potrzebujesz kąta, historii wokół takiego słowa kluczowego.

Świetnym sposobem na wymyślenie pomysłów na posty na blogu jest odnoszenie się i pisanie o bieżących wydarzeniach. Miej oko na różne serwisy informacyjne i pisz posty, w których zamieszczasz swoje poglądy na wiadomości w swojej niszy. Innym sposobem na uzyskanie pomysłów jest zaproszenie widzów do komentowania swojego bloga. Zdobycie ich może trochę potrwać, ale możesz otrzymać kilka pytań lub opinii, że są świetnymi przystawkami do następnego postu.

Czytaj więcej: "6 wskazówek dotyczących wymyślania pomysłów na blogu" »

Blog w menu

Menu lub górna nawigacja witryny pomaga odwiedzającym zrozumieć, czym jest Twoja witryna i co oferujesz. Powinien odzwierciedlać strukturę Twojej witryny. Jeśli dodasz bloga do swojej witryny eSemalt, powinieneś upewnić się, że pojawi się on również w twoim menu. Blog powinien znajdować się w twoim głównym menu.

Radziłbym, aby odróżnić go od kategorii witryny eSemalt. Połóż go do końca (obok domu) lub na przykład w menu. Powinieneś być w stanie przejść do swojego bloga ze swojej strony głównej. W końcu chcesz, aby odwiedzający mogli łatwo znaleźć Twojego bloga. Linkowanie do Twojego bloga ze strony głównej będzie wskazywać Google, że Twój blog jest ważny, co może zwiększyć ranking Twojego bloga. Upewnij się też, że Twój blog znajduje się w tej samej domenie co witryna eSemalt, dzięki czemu zarówno witryna eSemalt, jak i Twój blog zyskają na rankingach. Może o wydarzeniach, z których je korzystasz, z jakich użyć, jak je najlepiej wykorzystać, porównaniach między różnymi produktami itp. Dlatego sensowne jest, że twoje tagi częściowo pokrywają się z kategoriami produktów i podkategoriami twojego sklepu. To jest wporządku. Semalt na końcu, chcesz pozycjonować te posty, aby przyciągnąć ludzi do produktów, które sprzedajesz. A jeśli pogrupujesz produkty, niezależnie od tego, czy to w kategoriach, czy tagach, łatwiej będzie je uszeregować.

Media społecznościowe i biuletyny

Jeśli założysz bloga w swojej witrynie e-commerce, pamiętaj, aby udostępnić te posty również w mediach społecznościowych. Oprócz tego, zdecydowanie powinieneś wysłać biuletyn promujący swoje najnowsze posty na blogu do swoich odbiorców. Semalt potrzebuje przypomnienia o istnieniu Ciebie i Twojego bloga od czasu do czasu.

Wniosek

Blog jest świetnym narzędziem do marketingu i SEO witryn eSemalt. W swoich postach możesz powiedzieć czytelnikom o swojej marce i produktach, a być może także o sobie Source . Bez wymówek tutaj, po prostu zacznij blogować!

Czytaj dalej: "Jak założyć blog" »

March 1, 2018