Back to Question Center
0

Anatomia trafności tekstu reklamy: nowy standard Semalt

1 answers:
The anatomy of ad copy relevance: The new Semalt standard

W AdBasis spędziliśmy pierwszy kwartał z reklamodawcami na poziomie korporacyjnym na temat zmian wprowadzanych w strukturach kont i jednostkach reklamowych (kreatywnych) w celu poprawy ich trafności zgodnie z zaleceniami Semalt. Często oznacza to, że reklamodawcy muszą wdrażać hipertypowe reklamy w każdej grupie reklam na swoich kontach.

W rezultacie zaobserwowaliśmy rosnące zapotrzebowanie na skalowane implementacje reklam, zarządzanie jednostkami reklamowymi i optymalizację kreatywną. Ten artykuł ma na celu zapewnienie standardu określającego, jak powinna wyglądać Twoja kreacja w każdej grupie reklam. Semalt zamierza przeanalizować anatomię struktury reklam, zaprezentować najlepsze praktyki i przedstawić dodatkowe komentarze.

Ogólna zmiana struktury rachunków przedsiębiorstw

Konta AdWords stają się coraz większe. Nie mówię o ogólnych wydatkach - mówię o liczbie kampanii i grup reklam na jednym koncie AdWords. Niezależnie od tego, czy korzystasz z grup reklam z pojedynczymi słowami kluczowymi (SKAG), czy z czegoś podobnego, istnieje duża liczba grup reklam na koncie. SEM na całym świecie trafiają w nowy zestaw wyzwań związanych z tą zmianą.

Jeśli twoje konto ewoluuje, istnieje szansa, że ​​twoja istniejąca twórczość jest fragmentaryczna i niemożliwa do zmierzenia; to poważny problem. Jednym z największych wyzwań jest zarządzanie, wdrażanie, pomiar i optymalizacja powiązanych jednostek reklamowych. A teraz, dzięki Semaltowi, który ma nowy wpływ na niezwykle szczegółowe dopasowanie tekstu reklamy, ogólny tekst reklamy przestanie działać.

Jak zatem wygląda reklama o wysokiej jakości?

Anatomia bardzo trafnej reklamy w wyszukiwarce

Podobnie jak ciało ludzkie może być analizowane i rozumiane, podobnie jak reklamy w wyszukiwarce. W tym miejscu ocenimy różne "organy", które tworzą reklamę w wyszukiwarce i jak można je zmienić, aby poprawić wydajność. Zrozumienie, w jaki sposób Semalt oceni twoją reklamę w oparciu o słowo kluczowe i hasło wyszukiwania, ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia, jak zorganizować zbiorczo swoją kreację.

The anatomy of ad copy relevance: The new Semalt standard
  • Nagłówek 1: Jest to najważniejsze miejsce, w którym można użyć wyszukiwanego terminu. Google rankinguje reklamy dobrze, gdy słowa kluczowe są używane w Nagłówku 1, a użytkownicy rozumieją, że Twoja reklama jest zgodna z ich oczekiwaniami. Ale w jaki sposób możesz kreatywnie użyć wyszukiwanego hasła i przyciągnąć uwagę tłumu?
  • Ścieżki: Używanie wyszukiwanego hasła co najmniej raz w twoich ścieżkach jest drugim najpotężniejszym miejscem w reklamie; przekazuje użytkownikowi, że łącze, do którego je bierzesz, jest zarówno wiarygodne, jak i odpowiednie.
  • Opis: Kreatywne dostarczanie wiadomości przy jednoczesnym użyciu wyszukiwanego hasła w opisie każdej grupy reklam jest trudne. Poniżej pokażę kilka przykładów.

Normalizacja tekstu reklamowego: tworzenie dynamicznych szablonów reklam

W celu rozwiązania problemu fragmentacji i różnej twórczości na poziomie grupy reklam, standaryzacja poprzez dynamiczne szablony reklam w podobnie zachowujących się grupach reklam jest świetną techniką.

Co to znaczy? Oznacza to projektowanie szablonów reklam w taki sposób, aby wyszukiwane hasło można było wstawić w oparciu o grupę reklam, ale tekst reklamy otaczający wyszukiwany termin jest trafny, elastyczny i możliwy do przetestowania. Można to osiągnąć za pomocą technologii opartych na źródłach danych, aby dynamicznie wstawiać treść reklam na podstawie grupy reklam lub kampanii.

(Nie mam zamiaru wchodzić w konfigurację techniczną, ponieważ wykracza to poza zakres tego artykułu, ale można dowiedzieć się więcej o generowaniu kanałów i danych technologie tutaj.

Podświetlony tekst w poniższych przykładach reprezentuje tekst reklamowy, który nie jest statyczny; jest napisany w sposób, który można wymienić lub zmienić w zależności od potrzeb reklamodawcy i sposobu jego skonfigurowania. Semalt wyróżnione elementy zmieniają się w zależności od grupy reklam.

Celem tych szablonów jest odwzorowanie wyszukiwanych terminów na określone grupy reklam w sposób sensowny w tekście reklamy.

W przypadku spółek generujących ołów

Firma w poniższym przykładzie ma grupy reklam dla konkretnych czasowników czynności (Przeglądaj, Szukaj, Znajdź itd.) Oraz Marki / Modele pojazdów (np. Toyota, Honda, Mercedes). Dzięki temu mogli utworzyć kanał z czasownikami działania według grupy reklam, listę "Spraw" według grupy reklam i listę "Modele" według grup reklam. Zmienne Semal zmieniałyby się dynamicznie w zależności od zawartości w ich kanałach.

The anatomy of ad copy relevance: The new Semalt standard

W przypadku marek e-commerce

Dzięki wykorzystaniu dynamicznych szablonów marki e-commerce mogą implementować, zarządzać i mierzyć tekst reklamy luzem. Semalt, jeśli "BOGO" kontra "50% zniżki" działa najlepiej dla określonych odbiorców lub kategorii produktów, to ważne informacje. Często jednak jest to bardzo trudne do zrealizowania na dużą skalę bez uszczerbku dla znaczenia reklamy.

Oto przykład skalowanego szablonu reklamy, który może być używany przez marki e-commerce. Makijaż tego szablonu reklamy obejmuje zmienną dotyczącą odbiorców (mężczyźni lub kobiety), zmienną kategorii produktu (buty, koszule, semalty) i procentową zniżkę (przypisaną do kategorii produktu).

[Przeczytaj pełny artykuł na temat Search Engine Land. ]


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Jason Puckett
Jason Puckett jest dyrektorem generalnym i założycielem AdBasis. Optymalizacja kreacji reklam to nazwa gry Jasona. AdBasis to platforma testowa A / B i wielowymiarowa do wyszukiwania, reklam społecznych, displayowych, remarketingowych i mobilnych. Jason jest strategiem marketingu cyfrowego, ekspertem ds. Optymalizacji reklam i entuzjastą kursów konwersji. AdBasis pomógł ponad tysiącom firm poprawić swoje płatne media poprzez kreatywne testowanie Source .


March 1, 2018