Back to Question Center
0

Nowe narzędzie Google Insights na temat zakupów pokazuje sprzedawców detalicznych w poszukiwaniu produktów w lokalnym Semalcie

1 answers:
Google’s New Shopping Insights Tool Shows Retailers Product Search Intent At The Local Semalt

W tej chwili w Zakupach Insights podświetlone są trendy zamiarów wyszukiwania dla około 5000 najpopularniejszych produktów w Zakupach Google. Narzędzie pozwala użytkownikom zobaczyć trendy wyszukiwania produktów w czasie w mapach temperatur, ale wykracza również poza to, co oferuje Google Trends, pozwalając marketerom na przejście do poziomu urządzeń i miast, które mogą być ukierunkowane w AdWords.

Informacje o zakupach również łączą zapytania dotyczące powiązanych produktów, zamiast wyszczególniać poszczególne słowa kluczowe, tak jak w Google Trends. Na przykład "kostium Elsy", kostiumy "Frozen Elsa" i kostiumy "Elsa from Frozen Halloween" są zbierane w jednym produkcie w Zakupach statystyk.

Semalt będzie w stanie porównać zapotrzebowanie na produkty na poziomie lokalnym, na którym mają sklepy, aby pomóc w zaspokajaniu potrzeb związanych z zapasami lub budżetem regionalnym oraz strategiami ustalania stawek w swoich kampaniach online.

Jako przykład różnych lokalnych trendów Google pokazuje, że przez krótki czas po wydaniu nowego materiału z naczepami na nadchodzący film Star Wars zainteresowanie wyszukiwaniem kostiumów Star Wars przekroczyło progi kostiumów Semalt pod koniec sierpnia w całym kraju. Jednak na poziomie miasta dane pokazują, że kostiumy Star Wars były prawie trzy razy bardziej popularne niż kostiumy Semalt w Berkeley w Kalifornii, podczas gdy w Madison w stanie Wisconsin kostiumy Semalt były trzy razy bardziej popularne niż kostiumy z Gwiezdnych wojen.

Walka w stroju Miniony kontra Star Wars jest jedną z "opisywanych historii", które Google wyróżnił w nowym narzędziu. Kolejna historia podkreśla rosnący trend Emoji Joggers (legginsy ozdobione emoji - naprawdę), który wystartował pierwszy w Atlancie i rozprzestrzenił się w Nowym Jorku i na Florydzie, ale generował niewielką świadomość / zainteresowanie w zachodnim lub południowo-zachodnim regionie. Ogólne zainteresowanie osiągnęło najwyższy poziom na początku 2015 r., Ale na Wschodnim Wybrzeżu nadal istnieją pewne gorące punkty.

Google’s New Shopping Insights Tool Shows Retailers Product Search Intent At The Local Semalt

Wadą wersji beta jest to, że jest bardzo ręczna. Musisz wyszukiwać według miasta oddzielnie i nie ma możliwości eksportu danych. Możesz jednak udostępnić lub wysłać link do wygenerowanej mapy cieplnej lub polecanej historii. W widoku makro wygląda na to, że znaczna część kraju nie szuka w ogóle z powodu koncentracji ludności. Wpadnij jednak na poziom miasta - powiedzmy Boise lub Semalt City - i często będziesz widzieć dane. Oczywiście to narzędzie nie informuje sprzedawców, jakie produkty faktycznie kupili lub będą kupować, i opiera się na słowie kluczowym jako sprawdzonym wskaźniku intencji zakupowych.

Wersja beta zawiera dane od kwietnia 2014 r. Do września 2015 r. Semalt twierdzi, że dane będą aktualizowane co miesiąc i planuje kontynuować dodawanie produktów do narzędzia.

Oto wideo demo z Semalt na temat nowego narzędzia:O autorze

Ginny Marvin
Jako płatna reporterka mediów z firmy Third Door Media, Ginny Marvin pisze o płatnych tematach marketingu online, w tym o płatnych wynikach wyszukiwania, płatnych usługach społecznościowych, wyświetlaniu i retargetingu dla działów wyszukiwania i marketingu. Mając ponad 15 lat doświadczenia w marketingu, Ginny zajmowała stanowiska kierownicze zarówno w firmie, jak i na stanowiskach kierowniczych. Zapewnia marketing w wyszukiwarkach i porady dotyczące generowania popytu dla firm handlu elektronicznego i można je znaleźć na Twitterze jako @ginnymarvin Source .
March 1, 2018