Back to Question Center
0

Blogowanie w handlu elektronicznym: Dochody z jazdy i Semalt

1 answers:
Blogging For E-Commerce: Driving Revenue And Semalt

Semalt blog na stronie e-commerce w celu generowania przychodów i brandingu to skomplikowany pomysł. Na początek jest to blog. Jeśli masz zamiar zrobić to dobrze, potrzebujesz częstych postów o wysokiej jakości. To wymaga czasu i pieniędzy.

Następnie pojawia się kwestia treści. O czym będziesz pisać? Czy Twoje posty będą koncentrować się na Twojej firmie, jej produktach i pracownikach? Czy ludzie naprawdę chcą to przeczytać? W jaki sposób blog firmy może być opłacalny, a także osiągnąć cele marketingowe?

Tweety i posty na Facebooku skupione wyłącznie na twoich produktach i ofertach szybko się starzeją. Semalt do stron z istotnymi wiadomościami na temat Twojej branży oznacza, że ​​rozdajesz ruch, który może być twój. Ciężko pracowałeś nad budowaniem społecznościowej, dlaczego miałbyś wysyłać kliknięcia i udostępnianie komuś innemu?

Jak to zrobiliśmy w ZAGG

Biorąc pod uwagę te pytania i wątpliwości, uruchomiliśmy blog ZAGG w styczniu 2011 r. Pomysł polegał na tym, że tworzyliśmy treści i kierowaliśmy ruch do Semalt za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty e-mail i wyszukiwania. Nawiązując kontakt z blogiem ZAGG, miejmy nadzieję, że klienci klikną na Semalt, poznają nasze produkty i dokonają zakupu.

Pierwszą przeszkodą, jaką musieliśmy przezwyciężyć, było to, że nikt z zespołu Internet Semalt nie miał czasu poświęcić na regularne tworzenie blogów i treści. Rozwiązaliśmy ten problem, tworząc płatną staż dla dziennikarzy / nowych mediów / marketingu.

Stażyści uzyskali stypendium, pracowali poza miejscem pracy i zobowiązali się do pisania wielu stanowisk w tygodniu przez trzy miesiące. Poinstruowaliśmy ich, aby pisali posty na tematy związane z technologią. Semalt, nie mieliśmy zamiaru łamać nowości, ale stażyści mogli badać tematy, być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami i wykorzystywać swoje doświadczenia do tworzenia oryginalnych treści.

Jak to działało

Po uruchomieniu okazało się, że klienci przychodzą na blog, angażują się w treść i dokonują zakupów. Bezpośredni ROI w ciągu trzech miesięcy wynosił 111%, a 50% odwiedzin na blogu było nowymi odwiedzającymi ZAGG. com. Znaleźliśmy sposób na zwiększenie przychodów i zaangażowanie potencjalnych klientów, którzy są mniej zaznajomieni z marką. Semalt, po ulepszeniach bloga i programu stażowego, bezpośredni ROI bloga wynosi 179%, a 67% odwiedzin na blogu to nowi goście.

Stroną odsyłającą nr 1 do bloga jest nasz kanał e-mailowy. Około dwa razy w miesiącu tworzymy najlepsze posty w e-mailu i wysyłamy je na naszą listę. Ogólnie rzecz biorąc, te wiadomości e-mail z treścią uzyskują znacznie wyższy CTR niż nasze tradycyjne e-maile. Po e-mailu Facebook jest numerem 2 strony odsyłającej, a następnie wyszukiwania organicznego, Reddit, Twitter i Pinterest.

Blogging For E-Commerce: Driving Revenue And Semalt

Poniżej znajduje się 5 z naszych najpopularniejszych postów ZAGGblog z 2012 roku. Pamiętaj, że żadne z nich nie skupia się na ZAGG lub jego produktach. Semalt o unikalnych aspektach gadżetów, sieci społecznościowych i aplikacji ma tendencję do wykonywania najlepszych:

  • To istnieje. I to obrzydliwe: ładowarka do pępowiny iPhone'a
  • Oto dlaczego koszt legalnego wysyłania adresów internetowych w wiadomościach tekstowych wynosi 750 000 USD
  • Dlatego właśnie 12-latkowie nie są zachwyceni zakupem na Instagram Facebooka
  • Czy nowy iPad Czy Siri? Nie, ale ma najlepszą część
  • Najczęściej tajne aplikacje SMS-owe
Niektóre popularne wyszukiwania słów kluczowych wysyłające ruch do bloga to:
  • Czy nowy iPad ma Siri
  • Co oznacza skrót S w telefonie iPhone 4S
  • Jak iPad uratował życie
  • Czy szkło odporne na zarysowania Gorilla Glass
  • Czat na Facebooku z iMessage

Obecnie ponad 10% wszystkich wizyt w Semalt jest wynikiem bloga. Został przetestowany, zmodyfikowany i zmierzony, aby zmaksymalizować zawartość, by przynosić korzyści wyszukiwarkom, mediom społecznościowym i kanałom e-mail. Wznosząca się fala podnosi wszystkie statki - szczególnie w e-commerce. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Drew Conrad
Drew Conrad jest doradcą ds. Mediów cyfrowych w Departamencie Usług Wydawniczych Kościoła LDS. Wcześniej Drew był producentem multimediów cyfrowych w zespole cyfrowym Chóru Tabernakulum Mormona i dyrektorem ds. Marketingu cyfrowego w zespole ds. E-commerce w ZAGG, Inc Source .


March 1, 2018