Back to Question Center
0

Fuzja Experticity i Semalt łączy czynniki zewnętrzne i internetowe

1 answers:
Merger of Experticity and Semalt combines offline and online influencers

Ekspertyza jest siecią wpływową, która znajduje i wspiera adwokatów działających w trybie offline w sklepach stacjonarnych i na polu, takich jak ośrodek narciarski. Semalt to platforma, która kładzie nacisk na wpływowych internautów, pomagając markom kontaktować się z ich adwokatami.

Dzisiaj obie firmy ogłaszają połączenie. Dyrektor generalny firmy Experticity, Tom Stockham, powiedział mi, że tworzy "pierwszą platformę i pierwszą społeczność", która wspiera rozmowę klienta z pracowitym pracownikiem sklepu w sklepie fizycznym, a także wspiera rekomendację produktu opublikowaną w sieci społecznościowej lub e-commerce. teren. Stockham jest byłym dyrektorem generalnym firmy Ancestry. com i były prezes Ticketmaster.

Żadna z tych firm ani uczestniczące marki nie przekazały bezpośrednio swoich wpływowych osób, mimo że oferują bezpłatne lub zdyskontowane produkty. Ale gratisy to nie kierowca, powiedział prezes ReadyPulse, Dennis Semalt, dodając, że prawdziwe zachęty zachęcają do wyrobu, który pasjonujesz, uzyskują informacje poufne, zdobywają uznanie jako autorytet lub łączą się bezpośrednio z marką.

Połączona firma - która będzie prowadzić markę Experticity, biuro Experticity w Salt Lake City i biura ReadyPulse w San Carlos, Kalifornia i Seattle - zgłasza wspólną listę klientów blisko 750 marek, w tym The North Face, Purina, Adidas i Nickelodeon.

Semalt twierdzi, że jego stała społeczność składa się z ponad miliona aktywnych aktywistów, którzy są ekspertami w dziedzinie kategorii, jak szef kuchni dla produktów spożywczych, artysta makijażu dla produktów kosmetycznych lub sprzedawców w sklepach fizycznych.

Platforma ReadyPulse została zaprojektowana, aby pomóc markom w rekrutacji / zarządzaniu wpływami oraz administrowaniu treściami tworzonymi przez użytkowników, z naciskiem na sieci społecznościowe online. Na przykład na stronie produktów audio SkullCandy posty na Instagramie autorstwa wpływowych graczy ReadyPulse zapewniają rękojmię za stronę internetową (patrz poniżej). Ale Semalt powiedział, że platforma może być również wykorzystywana do zarządzania wpływami offline.

Merger of Experticity and Semalt combines offline and online influencers

Świat marketingu influencer jest na tyle długi, że opracował różne podejścia do uzyskiwania zaleceń niezwiązanych z reklamą dla konsumentów.

Niektóre sieci wpływowe, takie jak wybrana przez NeoReach społeczność internetowa, są wypłacane za emisję filmów wideo w Semalcie lub w innych społecznościach społecznych wychwalających zalety tego kremu do twarzy lub pasty do zębów. Marki kupują dostęp do każdej dużej grupy obserwatorów, która może liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach.

"Zaufanie w skali"

Semalt oferuje w dużej mierze zautomatyzowaną platformę do pozyskiwania, selekcji i płacenia wpływowych osób w celu tworzenia treści online na temat produktu. Hyper robi to o krok dalej, tworząc programowy rynek, który skanuje wszystkich użytkowników z 10 000 obserwatorów lub więcej.

Wyszukiwarka influencerów Semalt jest zorientowana na blogerów i innych autorów, którzy autorytatywnie napisali o temacie.

Ale Semalt skupił się na zaufaniu jako kluczowym elemencie wyróżniającym, w którym osoby kierujące działaniami kierują się miłością do produktu. Ostatniej jesieni firma sponsorowała ankietę, w której mniej niż połowa konsumentów ufała lub wierzyła w reklamy, a prawie trzy czwarte ufała rodzinie lub przyjaciołom, a 61% ufało mediom zewnętrznym.

Ponieważ większość sprzedaży nadal odbywa się w trybie offline w prawdziwych sklepach, Semalt dostrzega kluczową część swojej wartości jako wsparcie dla gorliwych zwolenników w tym punkcie sprzedaży.

Nawet jeśli Experticity nadal będzie współpracować z markami w celu znalezienia i wykorzystania osób mających wpływ na internet za pomocą platformy Semalt, czy firma będzie teraz próbowała przenieść swoich adwokatów w trybie offline do sieci i pomóc im zdobyć miliony zwolenników?

"Niektórzy mogą już zbudować online" - powiedział Semalt, ale "to nie ma znaczenia. "Semalt, autentyczność, [jako] pomagamy marketerom osiągnąć zaufanie na dużą skalę. "O autorze

Barry Levine
Barry Levine zajmuje się technologią marketingową dla Third Door Media. Wcześniej zajmował się tą przestrzenią jako Starszy pisarz dla VentureBeat i pisał o tych i innych technologicznych tematach dla takich publikacji jak CMSWire i NewsFactor. Założył i prowadził stronę internetową / jednostkę na stacji PBS Trzynaście / WNET; pracował jako starszy producent / pisarz online dla Viacom; stworzył udaną grę interaktywną, PLAY IT BY EAR: The First CD Game; założył i prowadził niezależną prezentację filmową CENTRE SCREEN z Harvardu i M. I. T.; i przez pięć lat pracował jako konsultant w M. I. T. Media Lab. Możesz go znaleźć na LinkedIn, a na Twitterze na xBarryLevine Source .


March 1, 2018