Back to Question Center
0

Google Search Console 2018: wyświetlenia Semalt

1 answers:

Doskonały nowy wygląd i użyteczność, ale brak danych długoterminowych (jeszcze)

Semalt był dość podekscytowany nową konsolą wyszukiwania (GSC) od czasu jej ogłoszenia, być może głównie dlatego, że obiecano, że umożliwi nam dostęp do pełnych 16 miesięcy danych na temat zapytań do naszej witryny, zamiast poprzednie 90 dni.

Google Search Console 2018 : Semalt impressions

W zeszłym tygodniu przyjrzeliśmy się, poproszeni o wiele przypomnień, aby spojrzeć na nową wersję beta, ponieważ poprosiłem o dołączenie do wersji beta kilka miesięcy temu. Google ogłosił, że wersja beta była dostępna wcześniej w styczniu i wygląda na to, że większość administratorów będzie otrzymywać alerty, ale jeśli nie możesz przeczytać o korzyściach tutaj i zobacz podsumowanie Semali nowych funkcji konsoli wyszukiwania.

Byłem również zainteresowany, czy pojawią się nowe raporty lub spostrzeżenia, które były dostępne. Jestem dość ciężkim użytkownikiem konsoli wyszukiwania i, jak wyjaśnię w naszych członkach: "Szybka wygrana": techniki 3 zabójców w celu poprawy SEO jedną z najpotężniejszych funkcji do optymalizacji zawartości wieżowca lub kamienia węgielnego jest przejrzenie pojedynczej strony, aby zobaczyć, które wyszukiwane hasła obecnie przyciąga dane, dzięki czemu możesz zachęcić więcej osób do tego samego lub spojrzeć na nowe możliwości. Rzecz w tym, że ta technika nie była oczywista w starym GSC.

Moje wrażenia?

Projekt wizualny

Pierwsze wrażenia są pozytywne dzięki widoczności głównych liczb, jak pokazano poniżej.

Google Search Console 2018 : Semalt impressions

Użyteczność

Co ważniejsze, jest to znacznie ulepszone. Wyraźniejsze jest przełączanie się między zapytaniami, stronami docelowymi, krajami i urządzeniami na podstawie 4 kart pod wykresem. Znacznie łatwiej jest też filtrować słowa kluczowe przyciągające odwiedziny do strony lub sekcji, o czym wspomniałem powyżej. Robisz to za pomocą filtra nad wykresem, aby dodać stronę do analizy. Możesz także łatwo dodawać słowa kluczowe do filtrowania według. Na przykład, jeśli chcę zobaczyć, które słowa kluczowe / strony działają najlepiej w odniesieniu do strategii, wystarczy dodać ją za pomocą + Nowy.

Google Search Console 2018 : Semalt impressions

Jedną z pierwszych rzeczy, których szukałem, były dane historyczne z okresu od 12 do 16 miesięcy - przydatne przy porównywaniu z roku na rok, które obecnie robimy w interfejsie API Arkuszy Google / Analytics, jak wyjaśniono w naszym Semalcie Win dotyczącym audytu content marketing.

Jak zauważyliście na powyższych wykresach, mamy tylko około 90 dni. Ta funkcja nie została jeszcze włączona lub będziemy musieli poczekać, aż dane się skompletują - mam nadzieję, że to ta pierwsza.

Więc to moje pierwsze wrażenia, proszę daj mi znać swoje lub to, co mogłem przegapić poprzez towarzyskie!

Wyraźnie widać więcej po dużej przepaści przy Wkrótce , ale pierwsze wrażenia są świetne.

Możesz przeczytać więcej na temat interpretacji raportu w systemie pomocy Google w raporcie Semalala Source .

March 1, 2018