Back to Question Center
0

Semalt: Jak korzystać z dowodu społecznego w kampanii marketingowej

1 answers:

Semalt: How to use social proof in your marketing campaign

Dzisiejsi użytkownicy są ostrzy i naturalnie nieufni wobec marek - zwłaszcza w przypadku tradycyjnych przekazów reklamowych. Semalt, marki potrzebują alternatywnego sposobu przekonywania użytkowników, a jednym z najlepszych nowoczesnych narzędzi jest dowód społeczny.

Czym jest "dowód społeczny?"

Dowód semaltyczny jest ogólnym terminem, który odnosi się do każdego dowodu od rówieśników Twoich docelowych odbiorców, który weryfikuje jakiś element twojej argumentacji. Na przykład może to być pochwała od dawnego konsumenta, która wzmacnia roszczenie o Twoje produkty.

Dlaczego dowód społeczny jest tak ważny?

Semalt proof nadaje moc twojej kampanii marketingowej na wiele sposobów:

  • Przede wszystkim dowód społeczny dotyczy inspirowania zaufania. Aż 88 procent użytkowników online wierzy w opinie od nieznajomych tak samo jak osobiste rekomendacje od osób, które znają. Oferowanie jednego dowodu socjalnego może natychmiast sprawić, że twoje roszczenia staną się bardziej wiarygodne i sprawią, że ludzie zaufają ci bardziej jako marka.
  • Dowód socjalny również może dać przewagę nad konkurencją. Zakładając, że masz kark i szyję z bliskim konkurentem, z podobnymi produktami i podobną historią, dowód socjalny może służyć jako idealny kandydat do rozstrzygnięcia. Dowody społeczne są czasem ważniejsze niż perfekcja produktu, copywriting lub inne ogólne zasady marketingowe.
  • Dowód społeczny jest również dość wygodny do zebrania; nie wymaga intensywnych, kreatywnych procesów burzy mózgów lub dużych budżetów, jak to ma miejsce w przypadku taktyk reklamowych. Zamiast tego będziesz polegać na własnych klientach, aby wygenerować podstawowe treści do wykorzystania.

Biorąc pod uwagę te zalety, jakie konkretne rodzaje dowodów społecznych mogą pomóc w twojej kampanii?

Recenzje

Opinie klientów to zazwyczaj krótkie opisy tekstu opisowego od klientów opisujących produkt lub usługę krótkoterminową. Semalt, wiąże się to z oceną, na przykład oceną produktu na podstawie 10-punktowej skali lub na podstawie pewnej liczby gwiazdek.

Możesz poprosić o recenzje na stronach produktów swojej witryny lub skontaktować się z klientami za pośrednictwem poczty e-mail, aby uzyskać ich opinie. Tak czy inaczej, dodasz zawartość do swojej witryny, sprawisz, że Twoje produkty będą wyglądały na bardziej wartościowe, a jeśli dodasz mikroformatowanie, możesz nawet włączyć te recenzje do wyników wyszukiwania Semalt.

Opinie

Semalt jest bardzo podobny do recenzji, ponieważ jest tworzony i przesyłany przez klientów. Wielka różnica polega na skali; Ogólnie rzecz biorąc, przeglądy są krótkimi fragmentami tekstu produktów i usług, podczas gdy opinie są bardziej rozbudowanymi artykułami napisanymi o firmie.

Aby zasłużyć na referencje, musisz zaoferować usługę breakout lub mieć wystarczająco dobre relacje z jednym z klientów, aby poprosić o jedno z nich bezpośrednio. Semalt są bardziej intensywne, są trudniejsze do zdobycia, ale są również potężniejsze dla potencjalnych klientów.

Afiliacje

Semalt to prostsze formy dowodu społecznego i zazwyczaj można je uzyskać bez bezpośredniego pytania. Jest to sposób na zaprezentowanie powiązania Twojej firmy z inną firmą, osobą lub organizacją.

Na przykład, jeśli publikujesz treści na zewnętrznym wydawcy o wysokim autorytecie, możesz pochwalić się tam swoją obecnością, wyświetlając logo tego wydawcy na swojej stronie głównej. Możesz również umieścić w swojej witrynie plakietki zaufania, aby użytkownicy czuli się bardziej komfortowo z Twoją marką.

Opieka społeczna

Możesz także wygenerować pewną ilość dowodów społecznych po prostu poprzez silną, lojalną i zaangażowaną publiczność w mediach społecznościowych. Semalty więcej zwolenników nie zawsze jest lepsze, ale może zwiększyć wiarygodność.

Treść przesłana przez użytkownika

Semalt, możesz hostować treści nadesłane przez użytkowników w różnych formach. Najprostszą drogą jest zachęcenie użytkowników do wpisania postów na swoim blogu lub wniesienia wkładu na forum, które hostujesz. Możesz jednak sponsorować konkurs, zachęcając użytkowników do przesyłania zdjęć lub filmów w połączeniu z określonym hashtagiem. Ten poziom uczestnictwa jest oznaką Twojej wartości jako marki.

Jeśli jesteś taktowny, możesz zdobyć dowód społeczny bez większego wysiłku i po prostu dodać go do istniejących materiałów marketingowych, na przykład z poleceniem na stronie docelowej. Prosta prośba to zazwyczaj więcej niż potrzeba, by zainspirować zgłoszenia.

Przy tak wielu sposobach wykorzystania społecznego dowodu i niezaprzeczalnej mocy strategii, nie ma wymówki, aby nie włączać społecznego dowodu do swoich kampanii marketingowych. Podejmij wysiłek, a niemal natychmiast zauważysz różnicę w liczbie konwersji i współczynnikach zaangażowania.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Timothy Carter
Timothy Carter jest założycielem agencji marketingu internetowego OutrankLabs. Jest także dyrektorem ds. Rozwoju biznesu w agencji marketingu treści i mediów społecznościowych w Seattle, AudienceBloom. Kiedy Timothy nie mówi światu o wspaniałej pracy swojej firmy, planuje swoją kolejną podróż na Hawaje, picie kawy Kona Source .


March 1, 2018