Back to Question Center
0

Co to jest Zarządzanie tagami? Dlaczego warto zadbać o Semalta?

1 answers:

Co to jest Zarządzanie tagami i dlaczego warto się tym zająć?

W ciągu ostatnich 15 lat marketerzy zaobserwowali gwałtowny wzrost liczby dostępnych narzędzi marketingu cyfrowego, od kilkudziesięciu głównych usług pocztowych, analitycznych i reklamowych na początku wieku, aż do 2000 chmur marketingowych. aplikacje dzisiaj, według Scott Brinker z ChiefMartec. com.

Brzmi świetnie dla marketerów, prawda? Tak i nie - pampers mega baby dry.

Chociaż marketerzy mają obecnie prawie nieograniczony wybór w zakresie rozwiązań, które mogą wykorzystać do zaangażowania nowych klientów, są oni również coraz bardziej obciążeni zarządzaniem wszystkimi tymi zaawansowanymi aplikacjami. Bardziej niż kiedykolwiek muszą współpracować z programistami i działem IT swojej firmy, aby uruchomić te aplikacje.

Zgłasza liczbę rozdrobnionych źródeł danych klientów, które generuje każda z tych aplikacji, a to może nie być "złoty wiek marketingu", który według niektórych jest - przynajmniej jeszcze nie.

W tym miejscu pojawia się zarządzanie tagami.

Co to jest Zarządzanie tagami?

Zarządzanie tagami to nowa fundamentalna platforma, która umożliwia marketerom łatwe łączenie się, zarządzanie i ujednolicanie ich aplikacji do marketingu cyfrowego (np. Analityka internetowa, marketing w wyszukiwarkach, dostawca usług pocztowych, reklama, technologie społecznościowe itp.) Bez dużej ilości ciągłe prace rozwojowe.

Znacznik w tym przypadku jest po prostu inną nazwą kodu zbierającego dane, który większość producentów cyfrowych wymaga obecnie od swoich klientów do umieszczania na swoich stronach internetowych i aplikacjach mobilnych.

Znaczniki te często zbierają informacje o zachowaniach użytkowników, ale mogą być również wykorzystywane do uruchamiania funkcji produktu, takich jak czat na żywo, reklama lub ankiety.

Dzięki zarządzaniu tagami marketerzy lub programiści wdrażają jeden tag na swoich stronach - znacznik główny, że tak powiem - a następnie za pomocą intuicyjnego interfejsu sieciowego dodawaj, edytuj lub usuwaj wszelkie dodatkowe znaczniki dostawców w ułamku czasu zabrałby się za pomocą ręcznego kodowania oprogramowania.

Wiele rozwiązań do zarządzania tagami ma "rynek tagów", który umożliwia marketingowcom klikanie na logo dostawcy, dodawanie informacji o koncie i innych informacji, decydowanie, które strony i strony mają załadować tag i zacząć publikować. Rozwiązanie dostawcy jest automatycznie wdrażane za pośrednictwem tego znacznika głównego bez dotykania stron internetowych.

Zarządzanie tagami działa również w aplikacjach mobilnych, w których obowiązuje ta sama sprawność - zainstaluj rozwiązanie do zarządzania tagami raz i zredukuj liczbę cykli potrzebnych do zmiany punktów danych analitycznych lub wdrożenia rozwiązań mobilnych.

Prawdziwą gwiazdą zarządzania tagami jest jednak coś, co nazywa się "warstwą danych" - dane zza kulis, które napędzają interakcje z klientami w sieci, telefonach komórkowych i innych kanałach cyfrowych.

Warstwa danych znajduje się pomiędzy warstwą aplikacji, złożoną z różnych rozwiązań cyfrowych o znaczeniu krytycznym, a warstwą doświadczenia, z którą użytkownicy wchodzą w interakcję. Poprzez tworzenie i optymalizację tej warstwy danych (poprzez zarządzanie tagami), organizacje mogą łatwo standaryzować definicje danych używane przez każdą aplikację, co umożliwia im łatwiejszą synchronizację aplikacji.

* Bring Order To Chaos - Dzięki marketingowi stosującym coraz bardziej złożoną gamę rozwiązań, niż kiedykolwiek wcześniej, aby zaangażować klientów, marketing cyfrowy stał się chaotycznym obciążeniem. Zarządzanie tagami zmniejsza złożoność zasobów marketingowych i programistycznych, a także pozwala marketerom szybciej działać i uruchamiać kampanie łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zarządzanie tagami może również znacznie zwiększyć wydajność witryny poprzez zmniejszenie liczby tagów uruchamianych na każdej stronie (tag bloat często jest główną przyczyną spadku wydajności witryny). To z kolei pomaga zwiększyć liczbę konwersji online i przychodów.

* Zbuduj własną chmurę marketingową - Niektórzy marketerzy uważają, że muszą być związani z jednym dostawcą chmury marketingowej - takim jak Adobe, Salesforce. com lub Oracle - zarówno pod względem wygody, jak i obietnicy prostej integracji danych. Ale prawda jest taka, że ​​żadna chmura nie może być wszystkim dla wszystkich.

Marketerzy potrzebują najwyższej elastyczności, aby wybrać najlepsze rozwiązania dla swoich unikalnych potrzeb biznesowych. Zarządzanie tagami, dzięki tej ujednoliconej warstwie danych, pozwala marketerom korzystać z dowolnych rozwiązań, niezależnie od tego, czy pochodzą one z chmury marketingowej, czy z najlepszego w swojej klasie dostawcy punktów, i czy nadal współpracują ze sobą.

Ponadto ten sam profil użytkownika może być łatwo udostępniony na całym stosie technologii marketingowych, co prowadzi do ujednolicenia przesyłania wiadomości między kanałami i urządzeniami.

* Odblokuj swój potencjał marketingowy - zarządzanie tagami pomaga marketerom i ich organizacjom na bardziej zróżnicowane sposoby niż jakikolwiek inny marketing cyfrowy. Na poziomie podstawowym zarządzanie tagami pomaga zwiększyć zwinność marketingową, obniżyć koszty i zwiększyć wydajność witryny.

Na poziomie bardziej strategicznym pomaga usprawnić zarządzanie i kontrolę danych, zmaksymalizować inwestycje w technologię marketingową, usprawnić procesy integracji danych i zapewnić bardziej dochodowe interakcje z klientami w czasie rzeczywistym we wszystkich cyfrowych punktach kontaktowych.

Inną niedocenioną premią zarządzania tagami jest to, że pomaga ona ujednolicić zespoły wewnętrzne, zmniejszając złożoność technologii, zarówno w zarządzaniu krytycznymi aplikacjami, jak i łączeniem kluczowych danych klientów.

Jedna z moich ulubionych wypowiedzi klientów pochodzi od dyrektora marketingu w U. S. Auto Parts Network, która kiedyś powiedziała mi, że zarządzanie tagami "jest pierwszym rozwiązaniem, na które zarówno marketing, jak i IT mogą się zgodzić. "

Marketing wkracza w nową, ekscytującą erę. Dzięki pojawieniu się nowych technologii i najlepszych praktyk marketerzy są w czołówce, aby osiągnąć to, co niektórzy określają jako "Święty Semalt" marketingu - zdolność dostarczania spójnych, spersonalizowanych, w czasie rzeczywistym doświadczeń klientom z różnych kanałów i urządzeń.

Jak na ironię, jedyną rzeczą stojącą na ich drodze jest zbyt dużo technologii i danych oraz niemożność skutecznego zarządzania nim. Zarządzanie tagami Semalt i strategia zdrowej technologii, marketerzy mogą łatwo przejść do następnej granicy marketingowej.

Więcej informacji na temat Tag Semalt można znaleźć w innych wpisach z tej serii:

  • Część 1: Złożoność i pomyłki w śledzeniu bez zarządzania tagami
  • Część 3: Dlaczego zarządzanie znacznikami nie jest już tak naprawdę związane z analizą sieci
  • Część 4: 8 pytań, które należy zadać przed wyborem systemu zarządzania tagami

Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

L. Erik Bratt
February 28, 2018