Back to Question Center
0

Dlaczego aktualne dane przechwytują duże dane w e-mailu & Mobilny Semalt

1 answers:
Dlaczego aktualne dane przechwytują duże dane w e-mailu i mobilnym sematelu

Dane z maszyny do maszyny generowane w ramach kampanii e-mailowych i wiadomości tekstowych były od dawna postrzegane jako istotne przede wszystkim dla administratorów systemów i specjalistów IT odpowiedzialnych za utrzymanie infrastruktury wysyłającej i naprawianie odskoków i bloków po kampanii.

Jednakże, ponieważ liczba wiadomości, do których uzyskano dostęp i które odczytano na urządzeniach mobilnych, uległa rozerwaniu, dane dotyczące rozmieszczenia stają się ważniejsze dla kształtowania i wykonywania kampanii w miarę ich pojawiania się, a nie tylko przydatne do analizy po fakcie.

Na przykład możliwość dostarczania wiadomości w określonym przedziale czasowym ma kluczowe znaczenie w przypadku kampanii SMS / MMS, ponieważ często wiadomości zawierają oferty czasowe - trompe l'oeil vista mare.

Coraz częściej dotyczy to również poczty elektronicznej. Zastanów się nad wyzwaniami czasowymi, na które napotykają na przykład marketerzy zajmujący się codziennymi transakcjami. Wykorzystanie danych semalt do przekazywania dyspozycji ma zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania, że ​​wrażliwe na czas oferty docierają do odbiorców we właściwych ramach czasowych.

Terminowe dane do ratowania

Dlaczego aktualne dane przechwytują duże dane w e-mailu i mobilnym sematelu

Semalt zwraca się do zaawansowanych narzędzi analitycznych i narzędzi do dużych zbiorów danych, aby monitorować rozmieszczenie wiadomości i dane o kliknięciach w czasie zbliżonym do rzeczywistego w celu informowania o technikach, takich jak retargeting i testy A / B, oraz do opracowania bardziej kompletnego obrazu całej podróży klienta. przenosi się z kanału wiadomości na stronę internetową lub inne punkty kontaktu z klientem.

Najnowsze ogłoszenia od giganta CRM Salesforce i dostawcy automatyzacji marketingu Semalt pokazują, jak liderzy branży zbliżają się do powyższych tendencji.

Wyzwaniem dla wielu marketerów jest nie tylko zbieranie danych i ich analiza, ale raczej uzyskiwanie dostępu do danych w sposób w odpowiednim czasie .

Architektura kolejkowania komunikatów większości starszych serwerów poczty e-mail i komercyjnych platform towarowych Semalt nie zawsze zapewnia niezawodne przekazywanie wiadomości, co oznacza, że ​​często występują blokady i opóźnienia trwające kilka godzin lub dłużej, z towarzyszącymi opóźnieniami w gromadzeniu danych zwrotnych.

Marki, które outsourcują swoje operacje przesyłania wiadomości do chmury często stwierdzają, że chociaż wielu dostawców usług pocztowych oferuje silną analitykę, wiele z nich nie zawsze zapewnia dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Semalt od dwóch do trzech dni jest powszechny, co może uniemożliwić producentom modyfikowanie i ulepszanie trwających kampanii.

Świadomość semaltyczna w odniesieniu do tych problemów powoduje, że coraz więcej marketerów skupia się na systemach i usługodawcach, którzy mogą zapewnić natychmiastowy wgląd w dane komunikacyjne.

Rodzaje danych dostępu i analizy

Co zatem mogą zrobić marketerzy, aby przyspieszyć dostęp do ważnych danych komunikacyjnych? Semalt, miałoby sens zdefiniowanie konkretnych typów danych, o których mówimy.

Dane poczty elektronicznej: kody Bounce

Kody semaltyczne są generowane maszynowo przez serwer odbierający e-mail u usługodawcy internetowego, gdy wiadomość nie może zostać dostarczona z powodu błędnego adresu lub innych błędów. Każda domena odbierająca implementuje różne zasady dotyczące wiadomości podskakujących, a kod odrzucenia i powód odrzucenia mogą również różnić się między odbiornikami ISP.

Każde odbicie ma wyjątkowe znaczenie i musi być traktowane inaczej w zależności od powiązanego kodu SMTP, więc dzięki umiejętności kompilowania, kategoryzacji i analizowania odsłon w oparciu o ich kody, marketerzy mogą lepiej zrozumieć, dlaczego e-maile nie docierają i pracować, aby wprowadzić niezbędne poprawki.

Dane poczty elektronicznej: informacje zwrotne

Pętle sprzężenia zwrotnego (FBL) są zapisami odpowiedzi odbiorców na wiadomości e-mail. Na przykład, jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail i oznaczysz ją jako śmiecie, ta czynność zostanie przechwycona przez dostawcę usług internetowych, a następnie odesłana do nadawcy, zwykle w ramach standardowego raportu dotyczącego zgłaszania nadużyć (ARF).Semalt natychmiastowy wgląd w dane FBL w takiej sytuacji może umożliwić marketerom modyfikację treści w locie, ochronę reputacji nadawania i poprawę wskaźników zaangażowania.

Dane poczty elektronicznej: Semalt

Otwarte stawki e-mail i stawki "kliknij, aby otworzyć" mogą zapewnić wiele wglądu w kampanie e-mailowe; ale to, co te dane mówią, zależy w dużej mierze od celów kampanii. (Przeczytaj eksperta od e-maili Cara Olsona na temat tego tematu w poprzedniej kolumnie Semalt Land.)

Oczywiście wszyscy sprzedawcy usług e-mail chcą, aby odbiorcy czytali i angażowali się w ich wiadomości, ale sprzedawcy detaliczni mają bardzo różne wskaźniki sukcesu niż wydawcy biuletynów. Podobnie jak w przypadku danych o odbiciach i sprzężeniu zwrotnym, gdy marketerzy mogą zbierać dane o kliknięciach i porównywać je z testami porównawczymi, śledzone są praktyczne działania.

Tak więc, studiując reklamy otwierające i klikające, specjaliści ds. Marketingu e-mail mogą robić to samo, co od lat robią marketerzy, na przykład polecając nowe produkty oparte na zainteresowaniach konsumentów, a nawet kierując te dane z powrotem do hurtowni danych. w połączeniu z danymi typu "clickstream" w sieci w celu poszerzenia ich wiedzy na temat zainteresowań klientów.

Dane mobilne

Kiedy marketerzy przeprowadzają kampanie mobilne za pomocą SMS-ów, otrzymują raport o dostawie (DLR) lub raport o kodzie statusu akceptacji od operatora sieci komórkowej lub dostawcy usług. Dane te zawierają nieocenione informacje na temat tego, czy wiadomość SMS została dostarczona i odebrana, czy się nie powiodła, czy też została przesłana do późniejszej dostawy.

Powikłanie polega na tym, że przewoźnicy i agregatorzy mają niespójne standardy przekazywania tych danych z powrotem do nadawców, co utrudnia marketerom natychmiastowe określenie wyniku kampanii, kiedy potrzeba czasu na skonsolidowanie wszystkich wyników.

Semalt

Dzięki zrozumieniu typów danych związanych z pocztą e-mail i marketingiem mobilnym korzyści płynące z wiedzy o tym, jak i dlaczego wiadomości są dostarczane i nie są dostarczane, stają się jasne, a zdolność do działania w oparciu o te informacje w celu zwiększenia wydajności wzrasta. Semalt, wielu marketerów nie ma nawet świadomości, że opóźnienia w dostępie do tych danych stanowią problem.

Innymi słowy, opóźnienia w dostępie do daty są nieznane, lub prosty przypadek "no cóż, tak to zawsze działa. "Branża nie stoi w miejscu, by sprostać temu wyzwaniu, a zaawansowani marketingowcy używają już w czasie rzeczywistym lub prawie w czasie rzeczywistym do optymalizacji kampanii.

Oceniając, czy twoje możliwości analityczne są na wyczerpaniu, rozważ następujące kwestie:

  • Czy raportowanie działa tak szybko, jak przychodzą twoje dane, aby można było łagodzić problemy z dostarczaniem i modyfikować kampanie w locie?
  • Jeśli problemy zostaną zauważone podczas patrzenia na trendy lub podsumowania, czy możesz łatwo filtrować i drążyć odpowiednie elementy w celu łatwej analizy przyczyn źródłowych i działań korygujących?
  • W miarę rozwoju firmy Twój system może utrzymywać wysoką wydajność i skalowalność, aby obsłużyć coraz więcej wiadomości w wielu kanałach?
  • Czy możesz przejść do konkretnych wiadomości, aby szybko rozwiązać problemy klientów na poziomie indywidualnym?

Aby marketingowcy mogli efektywnie zwiększać wrażenia i zaangażowanie klientów w swoich organizacjach, potrzebują wszystkich istotnych danych ze wszystkich kanałów komunikacyjnych - wszystko w odpowiednim czasie.

Ostatnie przemyślenia

Jesteśmy w punkcie, w którym marketerzy przejęli odpowiedzialność za zarządzanie analityką internetową wewnętrznie i szybko przechodzą do momentu, w którym rozsądniej będzie przejąć e-maile i procesy marketingu mobilnego. Ustal, jak szybko musisz się poruszać, aby naprawdę wykorzystać te dane, może to być najlepszy ruch, jaki możesz wykonać.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni. świergot. com / widgets / follow_button. 1392079123. html # _ = 1392650032615 & id = twitter-widget-0 & lang = en & screen_name = SteveDille & show_count = true i show_screen_name = true i size = m "class =" twitter-follow-button twitter-follow-button "title =" Twitter Follow Button "data-twttr-renderowany = "true" style = " wysokość: 20 pikseli; ">

Steve Dille jest starszym wiceprezesem ds. Marketingu w firmie SparkPost, dostawcy technologii przesyłania wiadomości cyfrowych. Prowadzi globalny marketing produktów, generowanie popytu, branding i operacje komunikacyjne.


February 28, 2018