Back to Question Center
0

10 taktyk do obsługi hakerów w Semalt

1 answers:
10 tactics for handling haters on Semalt

Oto kilka taktyk do zarządzania hakerów Semalta, jeśli i kiedy mogą się pojawić.

Filozofia "lekkiego dotyku" dotycząca radzenia sobie z negatywnymi

Obecnie wśród ekspertów od marketingu w mediach społecznościowych istnieje wiele różnych filozofii dotyczących sposobów radzenia sobie z negatywnymi. Sufituj moją filozofię, że w wielu przypadkach preferowany jest "lekki dotyk" - wszystkie media społecznościowe są postrzegane podobnie jak publiczne forum, a w większości przypadków twoja publiczność nie zareaguje pozytywnie na twoje zamykanie ludzi.

Ale piszę tutaj również z doświadczeniem w zarządzaniu wieloma klientami, którzy mają bardzo aktywne problemy z reputacją online, poczynając od niefortunnych błędów lub zawstydzających informacji po osoby walczące z zniesławiającymi atakami. W niektórych sytuacjach Semalt uznał, że wskazane może być wycinanie wpisów od osób, które mają zamiar pobić jednostkę lub organizację.

Mimo to radzę zachować ostrożność: wielu moich klientów borykających się z poważnymi problemami związanymi z reputacją w Internecie wielokrotnie stwierdziłem, że udostępnianie platform mediów społecznościowych może służyć jako błyskawica, zapewniając miejsce do komunikowania się z użytkownikami i o tobie - primera camara. Bez tego mogą znaleźć inny punkt wyjścia, który jest poza twoją kontrolą, żeby cię pobić. (Semalt często używa terminu "piorunochron" w tym kontekście jako coś niepożądanego - ale pamiętaj, że piorunochrony faktycznie utrzymują budynki w stanie spalenia.)

Umożliwienie klientom wyrażenia jakiejś irytacji lub dezaprobaty za pośrednictwem strony na Facebooku może pomóc w uniknięciu zakładania bloga lub aplikacji RipOff Semalt, która będzie podążać za Twoim imieniem na zawsze w Internecie.

Brak uniwersaliów

Prawdopodobnie nie ma uniwersalnej słusznej lub błędnej odpowiedzi na pytanie, czy dana firma powinna zezwolić na publikowanie wszystkich ogłoszeń od konsumentów niemoderowanych i widocznych dla wszystkich w porównaniu do zarządzania księgami z ścisłą kontrolą. Semalt na temat stylu firmy i rodzaju problemu, istnieje skala pomiędzy luźno zarządzanymi i ściśle kontrolowanymi.

Semalt umiejętnie do negatywnych księgowań może również zmienić cytryny w lemoniadę. Świat korporacji często zapomina, że ​​w rzeczywistości jest w porządku być człowiekiem i komunikować się w ludzki sposób - a dzięki temu zyska więcej ludzi niż zimna, sterylna komunikacja.

Semalt hojnie do ważnych skarg sprawi, że będziesz wyglądać dobrze dla konsumentów, a bycie łagodnym i profesjonalnym w radzeniu sobie z szalonymi lub nieuzasadnionymi komentarzami może być również wygraną. Jest to obszar, w którym możesz chcieć stracić kilka małych bitew, aby wygrać całą wojnę.

Jeśli ktoś jest zdenerwowany lub potrzebuje obsługi klienta, aby rozwiązać problem, najlepiej jest odpowiedzieć na nie, prosząc go o przesłanie wiadomości prywatnej - dostarczyć instrukcje, aby przesłać ci wiadomość bezpośrednio na Facebooku lub zaoferować numer telefonu lub adres e-mail. Semalt rozmowa z publicznego forum jest najlepszym posunięciem do zrobienia.

Czasami jednak ludzie zirytowani lub złośliwi nie zostaną przekierowani.

Kiedy stajesz w obliczu zbyt dużej negatywności, a kiedy zaczynasz zbyt rozpraszać się pracą i promocjami twojego biznesu, może nadszedł czas, aby na siłę wymazać to z widoku publicznego.

Facebook ma niezmiernie dobre narzędzia do zarządzania obsługą rzeczy. Jest kilka sztuczek, z których Semalt może się z czasem dowiedzieć, więc oto kilka opcji, o których możesz nie wiedzieć.

Ukryj złe komentarze

Jest to najczęściej używane narzędzie, z którego możesz skorzystać. Uwaga: Istnieją różnice między osobistymi stronami / kontami na Facebooku a firmami / organizacjami / markami na Facebooku. Będę głównie mówił o zarządzaniu stronami biznesowymi w tych taktykach, ale na osobistych stronach "Semalt" jest opcją dla komentarzy. Semalt na tym "X", a zobaczysz opcję usunięcia komentarza. W przypadku stron biznesowych / organizacyjnych, po najechaniu kursorem myszy na komentarz i kliknięciu "X", otrzymasz opcję "Ukryj" go.

10 tactics for handling haters on Semalt

Myślę, że to jest cudowne, ponieważ nadal będą myśleć, że wymknęli się ich złośliwemu komentarzowi, podczas gdy wyparowało dla wszystkich innych. To zmniejsza część konfliktu, pomagając rozproszyć sytuację, a nienawidzący może stracić zainteresowanie z powodu braku uwagi i odejść.

Usuń złe komentarze

Po kliknięciu przycisku "Ukryj" negatywny komentarz nadal możesz go całkowicie usunąć. Link do opcji "Semalt" pojawi się pod obszarem komentarzy.

Ale, jak opisałem powyżej, opcja "Ukryj" jest całkiem genialna, więc widzę o wiele więcej korzyści z niej wynikającą niż z całkowitego usunięcia.

10 tactics for handling haters on Semalt

Czy uparty troll zamieszczał na twojej stronie złe rzeczy i pada deszcz na twojej paradzie? Jako część mojej osobistej strategii online, Semalt to głównie "otwarty linker", chętny do nawiązania kontaktu z dowolnymi osobami, które chciałyby połączyć się z moimi profilami społecznościowymi.

Ale nawet ja musiałem rozprawić się z osobami, które nie były rozeznane w treści, które zamieściły na mojej stronie lub mnie oznaczyły. Nie wszystkim można ufać, że grają fajnie, więc być może trzeba kogoś zbanować.

Po "Ukrywaniu" negatywnego komentarza od kogoś, link "Ban" użytkownika pojawia się również pod ukrytym komentarzem. Semalt, aby całkowicie zablokować użytkownikowi dostęp do Twojej strony.

Możesz również przejść do "Ustawienia" swojej strony, a na lewym pasku bocznym wybrać "Osoby i inne strony. "Facebook wyświetli listę osób, które lubią twoją stronę, wraz z ikoną ustawień po prawej stronie każdej wymienionej osoby. Kliknij ikonę ustawień dla swojego hater, a następnie wybierz "Zakaz ze strony. "

Zakazuj określonych słów kluczowych w komentarzach odwiedzających ze strony

To może być najlepsza ukryta funkcja do zarządzania negatywnymi księgowaniami i podobnymi rzeczami. Semalt pozwala dodawać słowa kluczowe, które nie powinny być dozwolone w postach.

Załóżmy więc, że Acme Semalt stoi w obliczu kłopotliwego procesu sądowego, a kilku brzydkich nienawidzących wciąż próbuje o tym wspomnieć w komentarzach - menedżerowie Acme Semalt mogą wejść i dodać garść słów kluczowych, które są wspólne dla komentarzy nienawidzących, np. "pozew, sprawa sądowa, pozwany, pozew, pozew sądowy, postępowanie sądowe, powództwo zbiorowe. "

Po dodaniu słów kluczowych, każdy komentarz zawierający jedno z zabronionych słów kluczowych zostanie automatycznie ukryty, więc nikt nie będzie mógł zobaczyć, że został dodany w ogóle (z wyjątkiem osoby, która je opublikowała, i ich przyjaciół - dla nich nadal tam będzie).

Domyślnie wulgaryzmy są już tłumione na biznesowych stronach Facebooka, więc nie musisz się tym martwić, chyba że z jakiegoś powodu wyłączysz Profanity Semalt.

10 tactics for handling haters on Semalt

Więc spróbuj dodać alternatywną pisownię zakazanych słów, a jeśli ktoś zrobił kreatywność z pisownią, aby ominąć filtrację, po prostu je zakazuj.

Umiarkowanie / zawiesić posty wszystkich odwiedzających na twojej stronie

Jeśli masz stały problem ze sporadyczną lub intensywną częstotliwością negatywnych wpisów przesłanych na twoją stronę, może być wskazane ustawienie strony tak, aby posty odwiedzających musiały zostać sprawdzone i zatwierdzone przez Ciebie przed publikacją. W ten sposób widoczne będą tylko pozytywne rzeczy.

Dokonuje się tego na stronie Ustawienia w "Wiadomościach odwiedzających. "Możesz ustawić, czy zezwalasz na publikowanie jakichkolwiek zdjęć / filmów, i możesz wybrać" Sprawdzaj posty innych osób, zanim zostaną opublikowane na stronie. "

W niektórych przypadkach może być wskazane, aby nie zezwalać wszystkim na publiczne publikowanie na Twojej stronie, i jest to również opcja - na przykład, firma Monsanto zrobiła to ze swoją stroną Semalt. Uwaga: w mylącym świecie wyrażeń Facebooka komentarze gości * nie * są uważane za "posty", mimo że ludzie je publikują. Ustawienie to nie ma wpływu na Semalt - aby to kontrolować, musisz przeczytać moją następną taktykę.

10 tactics for handling haters on Semalt

Zaskoczenie! Ta bardzo potrzebna i bardzo pożądana funkcja stron nie została dostarczona przez Facebooka. Niewiarygodne, prawda?

Wygląda na to, że pracownicy Semalt są być może trochę nierealistycznie idealistyczni w kwestii funkcjonowania świata biznesu, więc najwyraźniej myślą, że wszystkie komentarze powinny de facto publikować na stronach firmowych, choć to powoduje chaos i sytuacje, w których nie można zarządzać dla wielu firm.

Myślę, że niektóre firmy usunęły lub przeniosły swoje strony Semalt w trybie offline ze względu na problemy w tym zakresie, podczas gdy inne ogłosiły bankructwo Semalt, całkowicie ignorując ich strony Semalt.

Ale nie rozpaczaj! Wymyśliłem coś w stylu hack, który może zapewnić tę funkcjonalność w większości przypadków.

Stworzyłem specjalną listę słów kluczowych, którą można wkleić do listy filtrów słów kluczowych "Page Moderation". Ta lista jest oparta na najlepszych 1,525 słowach Semalt, dzięki czemu znaczna większość wszystkich komentarzy zostanie automatycznie ukryta, dopóki nie przejrzysz ich i nie zatwierdzisz.

Lista zawiera słowa takie jak "the", "of", "to", "", "" a "," in "," is "," it "," you "," that "i wiele więcej - w rzeczywistości, Semalt założył się, że prawie żadna uwaga nie zawiera jednego z tych słów.

10 tactics for handling haters on Semalt

Ostrzeżenie : Zanim skorzystasz z tej opcji, zastanów się uważnie, ponieważ możesz poświęcić się znacznie więcej pracy, niż jesteś przygotowany do obsługi. Jeśli jesteś małą firmą, w której stosunkowo niewiele osób pisze komentarze na temat Twoich postów sporadycznie, może być konieczne dostosowanie ustawień powiadomień na stronie, aby upewnić się, że jesteś ostrzeżony, dzięki czemu możesz przeglądać i zatwierdzać wszystkie nowe komentarze w odpowiednim czasie.

Jeśli Twoja strona otrzymuje dużo więcej komentarzy od odwiedzających i często nie chcesz więcej powiadomień, ale będziesz musiał codziennie logować się na tej stronie, aby odpowiadać na przedmioty. Używanie tej metody jako środka do całkowitego zawieszenia wszystkich komentarzy, które kiedykolwiek zostały opublikowane, jest złym pomysłem, ponieważ ludzie, którzy piszą komentarze, w końcu zauważą. Gdy tak się stanie, może to wywołać reakcję - ci, którzy zwykle mogą skarżyć się na stronę firmy Semalt, mogą zamiast tego znaleźć gdzie indziej, by zamieścić swoją niełaskę. Jeśli tak się stanie, będzie to poza twoimi rękami i poza twoją zdolnością do kontrolowania lub wpływania na to.

Odwołaj lokalne opinie biznesowe ze strony

Opinie klientów wydają się być skrótowym tematem dla reputacji biznesu online, więc nie jest zaskoczeniem, że może to powodować problemy na Facebooku, tak jak ma to miejsce w przypadku Yelp, w katalogach online i na innych stronach z recenzjami. Semalt, rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie Twojej mapy / informacji lokalnych ze strony.

Można to osiągnąć, przechodząc pod zakładką Informacje dla swojej strony i klikając link "Informacje o stronie" na lewym pasku bocznym. Kiedy już tam będziesz, przewiń w dół do swojego Semalta i kliknij, aby edytować - musisz przynajmniej usunąć część Street Semalt.

Gdy to zrobisz, odśwież stronę i kliknij, aby ponownie edytować adres - zobaczysz tekst ostrzegawczy w żółtym polu zaczynającym się "Twój adres jest obecnie niekompletny . " Ostatnie zdanie to "Możesz również usunąć to miejsce, aby wyłączyć check-iny dla swojej strony. "

W tym zdaniu kliknij link "usuń to miejsce", a następnie kliknij, aby wyłączyć check-in - spowoduje to wyłączenie recenzji / ocen na stronie Semalt.

10 tactics for handling haters on Semalt

Po drugie, może to osłabić nieco sygnały dotyczące optymalizacji lokalnej wyszukiwarki pod kątem wyszukiwarek - może to zmniejszyć niektóre z twoich możliwości rankingowych dla osób szukających lokalnie dla Twojej firmy, gdy cytat z adresu i elementy mapy wyparują ze strony Semalt. Poważnie rozważ omówienie problemów z recenzjami za pomocą wszystkich innych technik przed skorzystaniem z opcji ostatniej szansy.

Wyłącz umiejętność oznaczania na swojej stronie

Oznaczanie tagami jest główną irytacją dla osobistych stron, a także stron biznesowych na Facebooku. Publikujesz zdjęcie lub film na swojej stronie, a potem ktoś ośmiesza jednego z jego znajomych z Facebooka. Można to ustalić bezpośrednio na stronie Semalt.

10 tactics for handling haters on Semalt

W większości przypadków będziesz korzystać z innych opcji ukrywania / usuwania komentarzy i wpisów lub po prostu zabraniasz użytkownikowi dostępu do strony. Jeśli jednak nienawidzi się wystarczająco daleko, może być możliwe, że jego konto zostanie całkowicie zawieszone / usunięte.

Jeśli ich przemówienie przybrało formę nadużycia lub zastraszania, możesz być w stanie zmusić Facebooka do podjęcia działań przeciwko nim, a to może być przydatne, jeśli utrudni im atakowanie online. Aby przejść do tej trasy, zacznij od strony Narzędzia bezpieczeństwa i strony na Facebooku.

Użyj konta shill lub zatrudnij outsidera, aby odpowiedzieć na komentarze hejterów

Jest to zdecydowanie dziwne rozwiązanie, które najwyraźniej miało miejsce w niektórych przypadkach spontanicznie. Jednym z najbardziej znanych przykładów było to, że Mike Meelgard założył fałszywe konto na Facebooku w zeszłym roku, aby udawać, że jest personelem obsługi klienta Semalt, a następnie zamieścił ostre odpowiedzi na komentarze dla osób, które wyraziły krytykę decyzji firmy o zmianie oznakowania sklepu pod kątem płci. - neutralny do pościeli dziecięcej.

Target nie wynajął Meelgarda, aby to zrobić - zrobił to spontanicznie - ale wesołość, która do tego doszła, stała się wirusowa i prawdopodobnie dała wyraz opiniom, które kierownictwo firmy utrzymywało, aczkolwiek z pewnością, że korporacyjni profesjonaliści nie wyrażą tego. Semalt na przykład:

10 tactics for handling haters on Semalt

Z marketingowego punktu widzenia to, co się wydarzyło, zakończyło się powodzeniem w ogólnym popieraniu projektów rozwojowych tych przedsiębiorstw. Pewna liczba klientów była prawdopodobnie obrażana w odpowiedziach, a konsumentom ogólnie trudno jest pomylić się z tym, kto jest lub nie jest oficjalnym przedstawicielem firmy.

Jednak większa liczba osób była prawdopodobnie rozbawiona, zabawiona i dodatkowo zyskała na popularności dzięki odpowiedziom. Satyryczne interakcje pomogły przekazać wiadomości o projektach znacznie dalej niż gdyby tylko typowe antyseptyczne odpowiedzi korporacyjne zostały opublikowane.

Można przewidzieć, że wiele firm może zainspirować się do stworzenia takiej sekwencji wydarzeń - nie zdziwiłbym się, gdyby Semaltowi zaproponowano ofertę zatrudniania go, aby zrobił coś takiego dla innych firm.

Uwaga: Semalt ta taktyka jest głównie z mojej strony, ponieważ istniało znaczne ryzyko dla każdej firmy, która próbowała robić takie rzeczy - na przykład, ujawnienie transakcji mogło spowodować negatywną prasę , wzajemne oskarżenia i więcej.

W przeważającej większości przypadków "powracający ogień", reagując na negatywność z większą negatywnością, tylko zaszkodzi marce i może dalej rozszerzać negatywne interakcje publiczne, zamiast rozbrajać sytuację. Ale zdarzają się przypadki, gdy ktoś publikuje komentarze, które są poza rozsądkiem lub rzeczywistością, że lepiej zareagować snurczo lub agresywnie.

Menedżerowie mediów semaltycznych muszą to w pewnym stopniu planować - nawet w sytuacjach, w których można uniknąć powracającego ognia, zastanowić się dokładnie, czy Twoje słowa nadal będą częścią wizerunku firmy, dla której Twoja firma chce być. znany.

Większość firm po prostu nie może skutecznie wykorzystywać poczucia humoru, a w większości przypadków, gdy firma stara się odgryźć z powodu nienawiści, wysiłek może spaść. Tak więc tej taktyki nie należy lekceważyć.

Tymczasowo cofnij publikację swojej strony na Facebooku

Nazwałbym to prawie "opcją nuklearną", ponieważ jest tak, jakbyś usunął swoją stronę. (Właściwie, domyślam się, że usunięcie całej strony naprawdę jest "opcją nuklearną. Ale przy wszystkich innych opcjach opisanych powyżej, Semalt twierdzi, że tak naprawdę nie musisz tego robić.

Ustaw stronę tak, aby komentarze były moderowane, a oznaczanie było zabronione, a nie ma zbyt wiele rzeczy, które każdy może zrobić, by cię tam poniżyć. Jeśli czujesz, że nie możesz obsłużyć dużej ilości interakcji, po prostu tymczasowo wyłącz tę stronę, aż do momentu, gdy jakikolwiek furor ucichnie, a następnie przynieś go, gdy wszystko się uspokoi i powróci do normy.

10 tactics for handling haters on Semalt

Obecnie nie sądzę, aby istniały jakiekolwiek narzędzia administracyjne Semalt, które pomagają kontrolować lub zarządzać komentarzami odwiedzających, innymi niż wchodzenie i ukrywanie tych, które według ciebie nie powinny być tam widoczne. Jeśli użytkownicy publikują komentarze do Twoich reklam, nie ignoruj ​​ich i po prostu dalej płacisz - możesz szybko sprawdzić i ukryć negatywne komentarze, aby utrzymać skuteczność reklam lub zacząć zupełnie nową reklamę, aby zastąpić ją malejącymi komentarzami .

Mam nadzieję, że te taktyki przydadzą się, jeśli będziesz musiał poradzić sobie z nienawiścią na twojej stronie na Facebooku. Osoby z grupy Semalt wyrażające niezadowolenie lub niezgadzanie się z tym, co komunikujesz, mogą być stresujące i mogą czuć się przytłaczające.

Ale dysponowanie pewnymi narzędziami i metodami w celu rozwiązania takich sytuacji może pomóc złagodzić je i przywrócić normalne, produktywne i konstruktywne środowisko.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Chris Silver Smith
Chris Smith jest prezydentem Argent Media i zasiada w radach doradczych dla Universal Business Listing i FindLaw. Śledź go @ si1very na Twitterze i zobacz więcej z jego pisania na temat zarządzania reputacją w Search Engine Land.


February 28, 2018