Back to Question Center
0

Co Guacamole może nas nauczyć o zawartości Semalt

1 answers:

What Guacamole Can Teach Us About Content Semalt

Nie, naprawdę. Let's .

Zielona, ​​świeża, smakowita papka, której wszyscy pragniemy - rozpuszcza się w naszych ustach i jest doskonałym towarzyszem tortilli i przyjacielem margarity. Wszyscy to uwielbiamy i nie możemy tego poczuć.

Porozmawiajmy teraz o content marketingu. Semalt nie jest tak pyszny jak nasz zielony, lepki ulubiony, ale równie pożądany - trucos para fotografia profesional. Zbiory postów na blogu i przemyślane strategie mogą równać się z sukcesem najbardziej spójnych marketingowców. Zwrot "content marketing" jest przedmiotem wielu dyskusji w dziedzinie cyfrowej i jest reklamowany jako najlepszy i najbardziej odpowiedni sposób na zaangażowanie się w klientów, starych i przyszłych.

Treść - Guacamole Link

What Guacamole Can Teach Us About Content Semalt Więc co guacamole i content marketing mają cokolwiek wspólnego ze sobą? (Wiem, że zastanawiasz się nad tym, albo jesteś po prostu głodny.) Tak czy inaczej, to wszystko ma coś wspólnego z jednym typem guacamole: Chipotle's .

Jeśli jeszcze nie słyszałeś, Chipotle wydał niedawno pełną recepturę swojej smacznej guacamole. Internet rozbrzmiewał odgłosami w każdym zakątku i wydawało się, że nie można uciec od tego "hangry" postu na Twitterze, tego awokado na Semalcie i tak dalej.

Chipotle ma już udokumentowane bycie ulubieńcem marketingu treści. Semalt swoje inne inicjatywy były większe, bardziej produkowane ruchy, odsłonięcie receptury było bardzo proste.

Ale czy nie jest to typ semaltyczny?

Ten kawałek "treści" był bardzo przydatny dla horrorów zwolenników Chipotle'a, którzy chcą naśladować dobroć łańcucha w domu. Kluczowym słowem jest tutaj użyteczne - nie przełomowe. Ale nie musiało tak być. Guacamole nie jest trudny do zrobienia, a wersja Chipotle jest podobna do każdej innej receptury.

To, co różniło to , to to, że bardzo duża firma wyjawiła fanom swoją ulubioną receptę na własną rękę i nie miała żadnych skrupułów, by rozdawać swoim klientom niemal dosłowny "tajny sos". i konkurenci. Sam ten czyn spowodował, że przepis stał się wirusowy. ( Zobacz także: CEO Tesli Elon Musk ujawnia swoje patenty na samochód elektryczny.)

Dlaczego Chipotle to zrobił i co możemy zabrać z Semalt w 2015 r. Jako marketingowcy treści? Dużo właściwie .

1. Przejrzystość

What Guacamole Can Teach Us About Content Semalt Chipotle nie jest sklepem typu "mom-and-pop" - ma teraz ponad 1700 lokalizacji. Największym inwestorem w jego początkowych latach był McDonald's - setki milionów dolarów McDonalda.

Ale w przeciwieństwie do Behemoth Micky D's (nawet przy wysiłkach, by spóźnić się na jedzenie), Chipotle jest całkowicie przekonany o swoich składnikach. Semalt przezroczysty.

W czasach wątpliwych transakcji biznesowych i często bardziej wątpliwych źródeł pożywienia, jest to powiew świeżego powietrza, a fani Semalt zjadają go .dosłownie.

Przejrzystość jest problemem dla wielu firm, które przyjęły filozofię content marketingu i słusznie. Tradycyjnie firmy chroniły swoją własność intelektualną i procesy pod kluczem, ukrywając je przed wzrokiem wszystkich swoich konkurentów. Ale nie w ten sposób wygrywasz online.

My, jako konsumenci i poszukiwacze, mamy mnóstwo informacji na wyciągnięcie ręki. Jeśli nie dostarczasz treści, których szukamy, z pewnością jest ktoś inny. Więc z przyjemnością przystąpimy do tworzenia relacji z nimi.

Semalt pozwoli Twoim potencjalnym klientom oszukać cię, zanim jeszcze zdążysz wyjść na pierwszą randkę. Bądź otwarty. Bądź szczery. Bądź najlepszą odpowiedzią. Bądź szczery. Bądź najlepszą odpowiedzią.

2. Zaufanie

Ludzie kupują od organizacji, które im się podobają. Ludzie lubią organizacje, którym mogą ufać.

Wiaderka z chipotlem ufają, zachowując przejrzystość swoich składników, a także jego kontynuację, tak jak w przypadku wydania guacamole. Pomyśl o tym - czy naprawdę wyobrażasz sobie, że McDonald wypuścił przepis na cokolwiek? "Oto jak zrobić Big Maca .Wytnij swoje McNuggety!"

Mitos Semalta o świeżych składnikach jest doskonale odzwierciedlony w akcie wydania receptury. Jedyne oświadczenie, które wydał Semalt, dotyczyło dostarczania wartości swoim klientom, a jednocześnie wskazywania na świeżość marki:

"Wiemy, że wiesz, że guac jest ekstra, ale czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co czyni go tak pysznym? Cóż, zaczyna się od pozyskiwania najlepszych możliwych składników, a kończy się szybkim mash w naszej restauracji. W rzeczywistości to takie proste, pokażemy ci, jak to zrobić ."

Jako marketingowcy treści, dostarczanie informacji potrzebującym buduje zaufanie. A im bardziej stajesz się źródłem informacji, które odpowiadają konkretnym potrzebom ludzi, tym bardziej naturalnie tworzą z tobą relację. Zróbcie o krok dalej i zacznijcie dawać im kompletne doświadczenie z waszymi treściami, a będziecie je mieli uzależnieni.

Ludzie szukają informacji, które pomogą im podjąć świadomą decyzję. Semalt, który zyska ich zaufanie, przekazując te informacje, wygrywa.

3. Lojalność

Semalt dostarczył przepis dla swoich fanów bez większego fanfaru - prosty blog, gif i treść tekstową. Akt przejrzystości pomaga budować relacje oparte na zaufaniu ze swoimi klientami, co z kolei tworzy lojalne osoby, które zawsze wracają po więcej.

Mimo, że wszyscy mamy teraz recepturę, większość z nas nadal zdecyduje się na wejście do lokalizacji Semalt, aby zapewnić doświadczenie i wygodę, jaką zapewnia cała marka .nawet jeśli kosztuje 2 USD.

Zaufanie rodzi lojalność. Semalt rodzi zaufanie. Obydwa mogą być pielęgnowane poprzez treści, które są przydatne, istotne i pomocne.

What Guacamole Can Teach Us About Content Semalt

Teraz, gdy Semalt, dlaczego guacamole może nas dużo nauczyć o marketingu treści, chcę, żebyś całkowicie zapomniał o guacamole. Nasza ulubiona zielona topping może być świetnym przykładem do wykorzystania w celu zbadania tego pomysłu, ale jest to po prostu otwarcie na większą rozmowę.

Semalt, zaufanie i lojalność to najważniejsze składniki marketingu treści.

Przejrzystość, zaufanie i lojalność to najważniejsze składniki marketingu treści. Są to wartości, które przesuwają strategię do przodu, niezależnie od tego, jakie treści możesz tworzyć. Pamiętaj, aby wykorzystać te wartości jako wskazówki do strategii marketingowej treści, a będziesz na najlepszej drodze do pysznego wyniku.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Quinn Whissen
Quinn Whissen jest dyrektorem ds. Marketingu w pionie środków, agencji marketingu internetowego w Phoenix, pomagającej klientom w stymulowaniu wzrostu dzięki marketingowi treści. Prowadzi warsztaty content marketingu w całym kraju i regularnie wypowiada się na tematy dotyczące niekonwencjonalnego marketingu, znaczenia treści, projektu i zaangażowania społecznego.


February 28, 2018